Pradžia Švietimas Edukacinių veiklų projektas „Būkime kartu“

Edukacinių veiklų projektas „Būkime kartu“

2697
0

dsc_0445Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla kartu su Visagino „Gerosios    vilties“ progimnazija bei Senųjų Trakų Kęstučio pagrindine mokykla dalyvavo šalies mokymo įstaigų bendrų edukacinių veiklų projektų konkurse ,,Būkime kartu“, gavo finansavimą ir 2016 m. birželio-lapkričio mėnesiais įgyvendina projektą „Nuo dangaus iki požemio“. Projektų konkursą inicijuoja ir finansuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja – Lietuvos mokinių  neformaliojo švietimo centras.

Projekto tikslas – skatinti Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos mokinių, besimokančių skirtingomis kalbomis, tarpusavio bendravimą per  bendrą edukacinę veiklą. Projekto veiklose numatyti du susitikimai: Ukmergėje ir Visagine.

Pirmas susitikimas įvyko rugsėjo 22 dieną. Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje viešėjo dviejų mokyklų mokiniai bei mokytojai. Susitikimo metu po trumpos pažinties su mokykla, projekto dalyviai skubėjo į aktų salę. Renginys prasidėjo Senamiesčio pagrindinės mokyklos pristatymu. Buvo atliktas mokyklos himnas, pademonstruotas filmas apie mokyklos gyvenimą. Savo mokyklas pristatė ir Visagino bei Senųjų Trakų  mokiniai.

Renginiui  pasibaigus, projekto dalyviai išvyko į Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio filialą, kur aplankė  „Lino kelio“ edukacinę ekspoziciją. Čia sužinojo, kaip sėjama, auginama, prižiūrima, kaip linas apdorojamas po jo nupjovimo iki virvės ir siūlo. Susipažino su lino auginimo ir apdorojimo rakandais. Taip pat pabuvojo įrengtoje tarpukario mokyklos klasėje. Vaikai turėjo galimybę pasėdėti „smetoniškame“ suole, plunksna parašyti „smetoniškame“ sąsiuvinyje. Po to susipažino su lietuvių  etninės kultūros simbolio – duonos –  sunkiu ir ilgu keliu – nuo rugio pasėjimo iki iškepto kepalėlio padėjimo ant stalo. Šios edukacinės programos metu sužinojo daug įdomios informacijos apie duonos gaminimo ir kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, puoselėjamus nuo senų laikų ir iš kartos į kartą perduodamus iki šių dienų, visi išgirdo apie tikėjimą magiškąja duonos galia, lemiančia derlių, žmogaus, šeimos gyvenimą. Po teorijos sekė praktika – edukacijų centre buvo „gyvai” iliustruojamas duonos kepimo procesas.

Išvykai pasibaigus projekto dalyviai dalinosi įspūdžiais, diskutavo, aptarė projekto susitikimo Visagine detales.

Spalio 7 dieną, vizito Visagine metu, mokyklos pristatys trumpus vaidinimus  apie skirtingų tautų mitines būtybes. Planuojama edukacinė pažintinė ekskursija po Ignalinos nacionalinį  parką.

Lilia Galickė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą