Home Švietimas Atspindys Dvi rajono mokyklos leidinyje dalinasi patirtimi

Dvi rajono mokyklos leidinyje dalinasi patirtimi

1302
0

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Ugdymo plėtotės centras parengė katalogą „Kaip mokyti įdomiau?“. Jame konkrečių mokyklų pavyzdžiais pasakojama, kaip mokyti kitaip, kaip padaryti, kad vaikai kuo daugiau išmoktų. Kataloge savo gerąja patirtimi dalijasi virš trisdešimties Lietuvos mokyklų. Tarp jų ir dvi iš Ukmergės rajono – Pašilės progimnazija ir Deltuvos pagrindinė mokykla. Pastaroji pristatė net tris veiklas.

Pašilės progimnazija leidiniui pasiūlė neformalias anglų kalbos veiklas su vaidybiniais elementais. Nuo 2014 metų dramos elementai integruojami į įvairių mokomųjų dalykų ugdymo turinį. Progimnazijoje 5-8 klasių mokiniai lanko anglų kalbos dramos būrelį „Anglistų studija“. Jame, pavyzdžiui, pantomimos būdu išmoksta geriau bendrauti, išreikšti emocijas ir mokytis naujų žodžių. Taip išlaisvinamas kūrybiškumas, motyvuojama mokytis kalbos.

Deltuvos pagrindinė mokykla pristato „Knygų Kalėdų mugę“. Besiruošdami mugei mokiniai ir jų tėveliai apgalvoja, ką pristatys mugei, ką gamins, kaip reklamuos ir kam skirs surinktus pinigus. O kam jie bus skiriami sprendžia visa mokykla.

Mokykla taip pat rengia ir žygius „Pažink savo kraštą“. Kiekvieną rugsėjį mokiniai ir mokytojai dalyvauja tradiciniame žygyje ir aplanko vis kitą miestelį. Miestelyje žygio metu ir grįžus į namus per savaitę atliekamos su įvairiais mokomaisiais dalykais susijusios užduotys. Paskui jos aptariamos.

Dar viena patirtis – pamokų gretinimas. Taip mokiniai geriau išmoksta, jiems lieka ruošti mažiau namų darbų, pamokos geriau individualizuojamos.

Ministerijos tinklapyje rašoma, kad toks leidinys parengtas pageidaujant pačioms mokykloms. Taip jos galės pasisemti gerosios patirties.

Previous articleRespublikinėje konferencijoje apie Prezidentą A. Smetoną
Next articlePatefono pasirinkimas: 3 žingsniai

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here