Pradžia Švietimas Diena su V. Šekspyro knyga

Diena su V. Šekspyro knyga

2122
0
DSC06377

DSC06377

Šiais metais balandžio mėnesį visas pasaulis minėjo žymiausio anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines. Ta proga balandžio 28 dieną Deltuvos miestelio bibliotekoje vyko renginys skirtas V. Šekspyrui. Renginyje dalyvavo Vaikų  dienos centro  „Delnai“ būrys vaikų su darbuotojomis.

Renginį pradėjusi bibliotekininkė Marytė Radzevičienė mokiniams parodė skaidres bei trumpai papasakojo apie vieno svarbiausių anglų ir Vakarų Europos  rašytojo, poeto ir dramaturgo  V. Šekspyro bijografiją, apie jo vaikystę, jo kūrybą, apie darbą Londone. Bibliotekininkė papasakojo,  kad teatre V. Šekspyras išbandė įvairias profesijas – buvo sufleriu, režisieriaus padėjėju, perdirbinėjo kitų rašytas pjeses, galiausiai pats pradėjo kurti dramos veikalus. Taip pat bibliotekininkė paminėjo, jog V.Šekspyras paliko visiems pasaulyje žinomų kūrinių, kurie iki šių dienų yra dažnai rodomi Lietuvos bei pasaulio scenose.
Po bibliotekininkės pasakojimo, vaikai skaitė V.Šekspyro sonetų ištraukas, bandė spėlioti, kokie įžymūs Lietuvos žmonės bei aktoriai vaidino V.Šekspyro  dramoje „Romeo ir Džiuljeta“, tragedijoje „Hamletas“ bei kitų kūrinių pagrindinius vaidmenis. Vėliau  traukėme lapelius ir skaitėme citatas.  Vaikai buvo labai nustebę citatų išmintimi, nes kiekvienoje citatoje buvo paslėpta gili mintis, kuri yra aktuali ir šiuolaikiškam žmogui.
Tikimės, jog toks renginys paskatins mokinius labiau domėtis šio genialaus menininko asmenybe ir kūryba.

Deltuvos bendruomenės VDC “Delnai“ darbuotojos I.Maksimovič ir B. Skeirienė

DSC06369

DSC06373

DSC06372

Ankstesnis straipsnis2016 metų gegužės mėnesio atmintinų įvykių datos
Kitas straipsnisRašo skaitytojai: Pabaiskiečiai puošia savo aplinką

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia