Pradžia Švietimas Dalyvavo Baltijos šalių tarptautinėje konferencijoje Liubeke, Vokietijoje

Dalyvavo Baltijos šalių tarptautinėje konferencijoje Liubeke, Vokietijoje

2101
0

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Žydra Grigienė yra Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos narė. Jos pirmininko Edvino Šimulyno kvietimu Žydra Grigienė vyko į tarptautinę Baltijos šalių konferenciją „Mokytojo asmenybės vaidmuo“, kuri vyko spalio 18-21 dienomis Vokietijoje, Liubeko mieste, Katharineum gimnazijoje. Konferencijoje dalyvavo apie 100 vokiečių kalbos dėstytojų ir mokytojų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos, taip pat iš kitų šalių vokiečių kalbos asociacijų: Rusijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos.

Vokietijos užsienio bendrovė Deutsche Auslandsgesellschaft, įsikūrusi Liubeke, yra viena iš oficialių Vokietijos Užsienio Reikalų Ministerijos organizacijų, kurios pagrindinė užduotis yra organizuoti ir įgyvendinti kvalifikacijos tobulinimą, mokymo priemones, skirtas vokiečių kalbos mokytojams iš Šiaurės ir Šiaurės Rytų Europos. Ši organizacija organizavo ir rėmė svečių priėmimą, apgyvendinimą, maitinimą, pažintinę kelionę po miestą.

Tarptautinėje konferencijoje vokiečių kalbos specialistai klausėsi Jenos, Hamburgo universitetų dėstytojų pranešimų apie mokytojo asmenybės vaidmenį, dalyvavo podiumo diskusijose apie krašto pažinimo dėstymą mokyklose, vokiečių kalbotyros aktualijas, literatūros svarbą ugdymo procese. Dėstytojai lankėsi rašytojų, Nobelio premijos laureate, Tomo Mano (Buddenbrook‘ų namai), Giunterio Grasso muziejuose, seniausioje Liubeko bibliotekoje. Vyko daug praktinių užsiėmimų (workshop‘ų), kurių metu buvo taikomi pažangūs aktyvūs mokymo/si metodai, skaitmeninės medijos, pasiūlyta daug įvairių idėjų planuojant vokiečių kalbos pamokas. Buvo kalbama apie vokiečių kalbos pedagogų tarpusavio bendradarbiavimą, vokiečių kalbos mokymo priemonių įdiegimą vokiečių kalbos, kaip užsienio kalbos, pamokose.

Mokytoja Žydra Grigienė iš konferencijos parsivežė naujausių mokymo priemonių ir naujos bei vertingos informacijos apie užsienio kalbų dėstymą šiuolaikiškai. Ji liko sužavėta bendravimu su DAG vadovu Martinu Heroldu, Jenos profesoriumi Dr. Harmannu Funku bei kitais vokiečių kalbos specialistais. Priklausyti Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijai (LDV, https://www.ldv.lt/) naudinga dar ir bendradarbiavimo kontekste – pažintys su Lietuvos ir kitų šalių kolegomis nepalyginamai vertingesnės kalbos mokymo ir populiarinimo prasme, motyvuoja tobulėti, domėtis šiuolaikiškais kalbų dėstymo būdais, bendrinės kalbos pokyčiais ir naujoves taikyti savo pamokose. Šios asociacijos dėka nenutrūks ryšiai bei bendradarbiavimas su vokiškai kalbančiomis ir vokiečių kalbą puoselėjančiomis šalimis, tikimasi bendravimo tąsos su kolegomis. Buvo be galo geras ir produktyvus laikas su inovatyviais ir kūrybingais žmonėmis. Vielen Dank an Alle und auf Wiedersehen in Riga 2020!

Apie konferenciją galima daugiau sužinoti: https://www.hl-live.de/aktuell/text.php?id=125527

Žydra Grigienė

Ankstesnis straipsnisDantų protezai užtikrins visavertę kramtymo funkciją
Kitas straipsnisVakaronėje ,,Pinsim pynę rudens‘‘

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia