Home Švietimas „Apskritasis stalas“ 2019 metais įgyvendino projektą „Jaunime, atsikratyk savo zombio!“

„Apskritasis stalas“ 2019 metais įgyvendino projektą „Jaunime, atsikratyk savo zombio!“

1938
0

Asociacija Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ 2019 metais įgyvendino projektą „Jaunime, atsikratyk savo zombio!“.

Kartu su partneriais Jaunimo laisvalaikio centru ir Ukmergės turizmo ir verslo informavimo centru įgyvendino projektą pagal VO Ukmergės r. VVG vietos plėtros strategijos priemonę „Parama kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimas, bendrų iniciatyvų rėmimas“.

Bendradarbiaujant su įstaigomis esančiomis Veprių, Siesikų, Želvos, Taujėnų, Žemaitkiemio seniūnijose buvo sukviestos jaunimo grupės ir įgyvendintos projekte numatytos veiklos. Jaunimas įgijo IT kompetencijų – kiekvienoje įstaigoje buvo skaitomos paskaitos „Skaitmenizavimas: pirmasis iš būtinųjų žingsnių IT“, „Fotografo eksperto sėkmės istorija“. Vykdė praktinius užsiėmimas su Virtualios realybės akiniais, mokėsi naudotis 360 laipsnių kamera. Virtualios realybės akinių pagalba jaunuoliai galėjo įveikti savo baimes, susipažinti su neformalaus laisvalaikio praleidimo būdais, IT galimybėmis, virtualiai nukeliauti į pasirinką šalį, išbandyti nardymo, skraidymo, auto lenktynių malonumus. Minėtos kameros dėka, buvo skaitmenizuotos ir pritaikytos virtualios realybės akiniams aplankytose miesteliuose esančios patrauklios vietovės. Jaunimas rinkosi kuriuos miestelių objektus skaitmenizuoti ir per virtualios realybės akinius pristatyti kitiems projekto dalyviams, kurie dar nesilankė jų apylinkėse. (niekur neišvykstant iš savo miestelio supažindinti su jų aplinka.)

Akcentuojant rajono gyvenamosios aplinkos patrauklumą, kartu su jaunimu buvo sukurtos skirtingų Ukmergės rajono seniūnijų penkios etnokultūros, amatų, poilsio, sporto bei laisvalaikio objektų skaitmenizuotos versijos, kurios pristatytos baigiamajame projekto renginyje. Dalis sukurtos medžiagos bus patalpinta.. ir pristatoma rajono patrauklumui didinti. Šio renginio metu, jaunuoliai susipažino su bene jauniausia ir perspektyviausia Lietuvos atlikėja – Paula, valdė, stebėjo save iš bepilotės skraidyklės, dalyvavo viktorinoje.

Projektas įgyvendinamas pagal Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ projektą nr. Ukme-leader-6b-v-04-5-1-2018 „Jaunime, atsikratyk savo zombio!“, pagal visuomeninės organizacijos Ukmergės rajono VVG vietos plėtros strategijos priemonę „Parama kaimo gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimas, bendrų iniciatyvų rėmimas“. Projekto tikslas – Suteikiant inovatyvias IT priemones jaunimo socialinių iniciatyvų įgyvendinimui, didinti jų kompetencijas bei motyvaciją grįžti ir kurtis kaime identifikuojant Ukmergės rajono patrauklumą gyvenimui, darbui ir poilsiui. Bendra vietos projekto vertė: iki 9963,61 Eur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here