Pradžia Švietimas Aktyvus gyvenimas Sližiuose

Aktyvus gyvenimas Sližiuose

815
0

Sližių krašto bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Saugus eismas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos. Kaime tai labai aktualu. Ypač vasaros laikotarpiu, kai gausu įvairaus amžiaus atostogaujančių vaikų. Bendruomenė, organizuodama vasaros renginius, daugiau dėmesio skiria eismo saugumui. Po renginio , vykusio Sližių kultūros namuose liepos 4 d. ,,Keliaujantis vasaros kinas“ buvo priminta, kad einat namo tamsiu paros metu, būtina turėti atšvaitą arba prožektorių, nesiblaškyti po kelią ir eiti kaire kelio puse.

Liepos 6 d. jau 10-ą kartą vyko tradicinis dviračių žygis, skirtas Mindaugo karūnavimo Lietuvos Valstybės dienai, ir šiemet kraštiečio Jono Kevelkštos 60 –mečio paminėjimui. Prieš pradedant žygį buvo priminta eismo saugumo svarba, saugus elgesys kelyje, šviesą atspindinčių elementų būtinybė. Instruktažo metu buvo užduoti papildomi klausimai apie kelių eismo taisykles. Dviratininkai visi važiavo su liemenėmis, drausmingai, vorele, dešine kelio puse. Pasirinkome maršrutą pro Jakutiškius, Kančiškius, Pageležius, Bėčius…Daugiau kaip 50 kilometrų. Dviratininkų važiavo 13. Susidarė puiki kompanija, kelionėje buvo smagu. Pamatėme gražų mūsų kraštą: gamtovaizdį, gyvenvietes, kapinaites, sodybas ir jų šeimininkus. Tarpusavy pabendravome, geriau pažinome vieni kitus.

Kelionės pabaigoje uždegėme žvakelę Sližių kapinaitėse prie Jono Kevelkštos koplytstulpio. Ir nuvykę į jo buvusią tėviškę, kur jau šlama prieš keletą metų pasodintas ąžuoliukas, pasisėmėme žemės. Tai buvo neeilinių gabumų mūsų kraštietis. Plataus akiračio ir erudicijos žmogus, kuris domėjosi daugeliu sričių, rašė straipsnius-laiškus, kuriuos spausdino laikraščiai ir žurnalai. Aktyviai dalyvavo žygeivių ,,Pilėnai’’ veikloje. Daug keliavo po Lietuvą. Dalyvavo sudėtingose kelionėse Karakumuose, Poliariniame Urale ir t.t. 2005 m. išvyko dirbti į Ispaniją. Po vienerių metų ten mirė ir palaidotas.

Devintą valandą tradiciškai sugiedojome Lietuvos himną ant Sližių piliakalnio. Ten jau mūsų laukė laužas, karšta arbata ir karštos žmonių širdys. Kažkada gimusi idėja papildyti žemėmis mūsų piliakalnį tęsiasi toliau. Buvo supilta žemių, kaip jau minėjau, iš J. Kevelkštos tėviškės, Kultuvėnų, Gavenonių, Samantonių kaimų.

Laimė gyventi Lietuvoj, laimė gyventi tarp tokių šiltų, gerų, veiklių žmonių! Ir nesvarbu, kad po važiavimo dviračiu jautėsi fizinis nuovargis, svarbu, kad tokias šventes mes priimame, kaip savaime suprantamus dalykus ir, kad tai mus šildo ir vienija.

Sližių krašto bendruomenės pirmininkė Rima Takarevičienė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą