Sveikas gali būti kiekvienas

    1074
    0

    cid ii 1488216db4ecbc67 copy

    Ką daryti, jei tradiciniai gydymo metodai nepadeda, sveikata prastėja, o  gydantys daktarai sprendžia ligos pasekmes, bet ne tikrąsias ligos priežastis? Kaip surasti tinkamiausią atsakymą ir nepasiklysti tarp gausybės prieinamos informacijos ir savigydos sistemų? Apie tai savo praktinėse paskaitose kalba  Maskvos „Žmogaus sveikatos instituto“ atstovas Lietuvoje Arūnas Maliauskas.

    Prieš gerus aštuonerius metus, paveiktas akademiko Mirzakarimo Norbekovo sistemos mokslų, jis iš esmės pakeitė savo gyvenimo būdą ir šiandien savo patirtimi dalinasi su mūsų skaitytojais.

    Arūnai, ne vienerius metus vedate sveikatos atstatymo kursus visoje Lietuvoje.  Tikriausiai prisimenate, kada ir kokiomis aplinkybėmis pasirinkote šį kelią. Papasakokite apie tai plačiau.
    Dažnas žmogus pradeda ieškoti atsakymų, kai užgriūna problemos. Taip nutiko ir man prieš aštuonerius metus. Gyvenau kaip normalus žmogus: darbas, namai, poliklinika (juokiasi). Dėl visko kas neatitiko mano lūkesčių, kaltinau aplinkinius: žmoną, kaimynus, darbdavius, partiją. Visus, tik ne save. Tos neigiamos emocijos mane žudė. Nebepadėjo nei vaistai, nei alkoholis, nei bendravimas su draugais. Buvo laikas, kai nebegalėjau miegoti naktimis.
    Vieną dieną atsipeikėjau ir supratau, kad taip gyvendamas praradau viską, kas buvo svarbiausia: žlugo verslas, iširo šeima, pašlijo sveikata. Stovėjau prie savo gyvenimo griuvėsių ir nebežinojau, kaip elgtis toliau. Supratau, kad toliau taip gyvendamas, greitai prieisiu liepto galą.
    Pradėjau ieškoti atsakymų knygose, daug skaičiau. Matydamas mano pastangas „išsikapstyti“ vienas draugas pasiūlė nueiti į pagal daktaro Merzakarimo Norbekovo metodiką organizuojamus kursus. Už tai jam esu dėkingas iki šiol.
    Pinigų kursams neturėjau, teko skolintis. Vis gi pasiryžau veikti.
    Užsiėmimus vedė mokytoja iš Maskvos Valentin Lizarova, tiesioginė Norbekovo mokinė. Per 4 dienų laikotarpį sužinojau, kas yra ligos, kokios jų priežastys ir kaip jų atsikratyti visiems laikams. Kursuose gavau tokį impulsą, tokį įkvėpimą ir džiaugsmą gyventi, kokio nesu jautęs niekada anksčiau. Patikėjau, kad pats, be niekieno įsikišimo, galiu išspręsti savo problemas. Tie kursai davė instrukciją, kaip teisingai gyventi, kaip išspręsti bet kokią gyvenimo situaciją. Tai buvo teigiamų mano gyvenimo pokyčių pradžia.
    Kaip į Jūsų permainas reagavo aplinkiniai žmonės?
    Permainų ilgai laukti nereikia. Mano atveju, jau po 30 dienų teigiamus pokyčius jutau ne tik aš, bet ir mano artimi žmonės.
    Kasdienių praktikų dėka išmokau gyventi čia ir dabar. Nebe taip jautriai reagavau į išorinės problemas. Priėmiau pasaulį tokį, koks jis yra. Pamažu mokiausi mylėti save, atleisti sau. Aplinkiniai į mane pradėjo reguoti atitinkamai. Visa visata veikia rezonanso principu: ką išspinduliuoji, tą gauni atgal. Pradžioje grįžo sveikata, vėliau išnyko kitos ilgai kankinusios problemos. Po 55 praktikos dienų atlikti sveikatos tyrimai parodė, kad esu sveikas kaip naujagimis.
    Toliau gilinausi į mano gyvenimo ašimi spėjusią tapti sveikatingumo sistemą. Atėjo supratimas, kad aš toks ne vienas, kad yra daugiau žmonių, kuriems reikia pagalbos. Aktyviai dalyvavau organizuojant kursus. Po kurio laiko gavau pasiūlymą iš Maskvos pačiam vesti užsiėmimus. Tai buvo dar vienas svarbus momentas mano gyvenime.

    Sakote, kad turėjote sveikatos problemų. Kodėl nepasikliovėte tradicine medicina?
    Tikrai nieko blogo neturiu prieš gydytojus, ypač chirurgus. Nes jie daro tikrus stebuklus su žmonėmis, kurie niekuo netiki (juokiasi).
    Mūsų medicina sutvarkyta taip, kad gydytojai gydo kaip autoservise: vieni tepalus keičia, kiti – padangas, dar kiti – variklį remontuoja. Vienas gydytojas – vienam organui. Greitai bus po atskirą daktarą kairei ir dešinei akiai. Pulmonologai, urologai, okulistai… Kiekvienas žiūri tik į „savo daržą“.
    O žmogus – tai ne organų maišas, tai vieninga visuma, sistema. Norint, pvz., atstatyti regėjimą, reikia prie viso organizmo prisiliesti, nes priežastį reikia rasti, o ne pasekmes gydyti ir „pasodinti ant vaistų“ ar uždėti akinius iki gyvenimo galo. Ar nors vienas gydytojas yra pasiūlęs pacientui, atėjusiam su regėjimo problema, pasitikrinti kepenis, stuburą, inkstus, kreiptis į ginekologą ar urologą?! Ne. Jie pacientui skiria 15 minučių, kad patikrintų akis ir išrašytų akinius ir, kaip visada, kiekvieną kartą stipresnius. O kai jau užsidedi akinius, „klozetus ant akių“, tai greitai prasideda kitas etapas: astigmatizmas, toliau katarakta, glaukoma. O akys tik parodo mūsų vidinę būseną, kad kažkas yra negerai. Tokiu atveju į viską reikia žiūrėti remiantis holistine sveikatos sistema.
    Sakoma, kad jei kiekvieną dieną žmogus darbui su savimi, skirtų nors 10 min., gydytojams nebūtų darbo. Tie gydytojai, kurie patys mato, kad medicina yra aklavietėje, labai atidžiai domisi tuo, kuo mes užsiimame. Iš pradžių netiki, nepasitiki. Žmogus – įdomus sutvėrimas, kol negali pačiupinėti, jam sunku patikėti. Tik gavęs pirmą rezultatą, jis patiki, kad tai įmanoma.
    Kuo ypatinga M.Norbekovo metodika? Kuo ji skiriasi nuo kitų sveikatos atstatymo sistemų?
    Pagal M.Norbokovo metodiką organizuojamų kursų metu dalyviai sužino: kaip atrasti pasikartojančių ligų ir nesėkmių priežastis ir kaip jas pašalinti, kaip atkurti gerą savijautą ir gyvenimo džiaugsmą. Ir visatai vos per 8 dienas.
    Metodika prieinama visiems. Jos naudą gali pajusti įvairaus amžiaus žmonės. Vienintelė sąlyga – žmogus turi norėti pasiekti pokyčių savo paties valios jėga, rinktis savęs pažinimą ir meilę sau kaip kelią į pasveikimą. Kursų metu žmogus gauna reikiamų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurie daro stebuklus: atsistato regėjimas, mažėja  randai, išnyksta ilgai kamavęs skausmai.
    M.Norbekovo metodika pagrįsta įgimtu kiekvieno mūsų gebėjimu valdyti savo kūną, aktyvuoti vidinius organizmo rezervus. Rytų išminčiai – gydytojai į ligonio kūną žvelgė kaip į sielos namus, todėl negalavimo priežasties visų pirma būdavo ieškoma sieloje, o ją atradus gydymas prasidėdavo nuo harmonijos su savimi ir išorinio pasaulio atkūrimu. Visa tai vykdavo paties žmogaus pastangų dėka. Šios senovės žinios ir tapo M. Norbekovo sveikatingumo metodikos pagrindu.
    Pats M.Norbekovas dar jaunystėje buvo nurašytas tradicinės medicinos gydytojų kaip nepagydomas ligonis, kuriam liko gyventi 3 mėnesiai. Tačiau jo tikėjimas ir valia buvo stipresni už diagnozę. Šiandien M. Norbekovas – psichologijos, pedagogikos daktaras, medicinos filosofijos daktaras, keleto Rusijos bei užsienio akademijų narys, daugelio patentuotų išradimų bei mokslo atradimų autorius; rašytojas, keleto knygų, tapusių pasauliniais bestseleriais, autorius, juodo karate diržo savininkas.
     M.Norbekovo metodika unikali tuo, kad jis sujungė Rytų išmintį su naujausiais Vakarų mokslo atradimais. Visame pasaulyje pagal ją sveikatą susigrąžino daugiau nei aštuoni milijonai žmonių. Tai statistika, kuri kalba pati už save.
    Dirbant pagal daktaro  M. Norbekovo sistemos nurodymus viskas keičiasi ne tik organizme, bet ir gyvenime. Sakoma, kad nėra paveldimų ligų, yra paveldimi charakterio bruožai. Keičiant įpročius, keičiasi charakteris. Kai keičiasi charakteris, keičiasi likimas. Reikia tik pasiryžti.
    Ką patartumėte žmogui, kuris šiuo metu yra panašioje situacijoje, kurioje Jūs pats kadaise buvote?
    Svarbiausia yra domėtis. Kai ieškai, tikrai atrasi patį priimtiniausią būdą sau. Kiek žmonių, tiek kelių į tobulėjimo viršūnę.
    „Normalus“ gyvenimo būdas, baimė išeiti iš savo komforto zonos, prie kurios jau daug metų esame pripratę, visada kelia baimę žmogui, ypač tiems, kurie gyvena tik laikraščiais, televizija, politika ir pan. Mes jiems esame „nenormalūs“. Jie visada ras pasiteisinimo būdą sau, kad tik galėtų ramiai sėdėti savo šiltoje, malonioje pelkėje.
    Mano gyvenime viskas pasikeitė 180 laipsnių kampu. Šiandien aš džiaugiuosi gyvenimu, kiekviena akimirka! Pasikeitė ne tik laisvalaikis, pasikeitė draugai, turiu laimingą šeimą, esu sveikas, kiekvieną dieną pasitinku šventiška nuotaika. Užsiimu prasminga veikla ir tai man teikia didžiulį džiaugsmą. Šiemet žengiau dar vieną žingsnį – su bendraminčiais Panevėžyje įkūrėme Harmoningos asmenybės namus „Bona fide“. Rengiame kursu, kviečiame įdomius lektorius, vyksta jogos, pilates užsiėmimai. Jaučiu tame didelę prasmę.
    Kai  keičiasi įpročiai, keičiasi charakteris, keičiasi požiūris, keičiasi aplinka, keičiasi ir likimas… Sakoma, kad kiekvienas yra savo likimo kalvis. Tereikia  tvirtai nuspręsti ir žengti žingsnį permainų link.

    Sveikatos atstatymo pagal M.Norbekovo metodiką pristatymas vyks:
    Spalio 1d.
    Ukmergės kultūros rūmų mažojoje salėje.
    Registracija į renginį ir informacija tel. 8 652 213131.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia