Pradinis Kultūra Anonsai Perkusijų skambesiu pasitinkant vasarą – ypatingi koncertai Ukmergėje

Perkusijų skambesiu pasitinkant vasarą – ypatingi koncertai Ukmergėje

248
0

19-asis „Percussion Ukmergė 2024“ festivalis šiemet tapo koncertų ciklu ir džiugins gyventojus bei miesto svečius kelis kartus metų eigoje. Kovo 11-ąją jau nuskambėjo pirmasis festivalio koncertas „Pavasario psalmės“, o gegužės pabaigoje su klausytojais pasisveikins nuotaikinga trijų dienų koncertų programa.

Kovo 11-osios koncerto akimirkos, 2024 Nuotr. autorius Dainius Vytas

Perkusijų festivalio tradicija prasidėjo 2005 metais, kuomet festivalis persikėlė į Ukmergę iš Vilniaus. Čia buvo pradėtas rengti Jono Taločkos vardo Baltijos respublikų mušamųjų instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame, kas antrus metus, organizuotame konkurse, dalyvavo jaunieji atlikėjai, pasirodę ir didžiojoje festivalio scenoje Ukmergės kultūros centre. Vėliau rengti Lietuvos muzikos mokyklų mušamųjų instrumentų ansamblių konkursai. Konkursų metu organizuoti meistriškumo kursai, kuriuos vedė į festivalį atvykę geriausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai. Šiandien konkursai nebeorganizuojami, tačiau kiekvienais metais išliekanti tradicija dovanoja ukmergiškiams ir miesto svečiams puokštę nuotaikingų perkusijų pasirodymų.

Programoje klausytojų laukia perkusinės muzikos legenda Vladimiras Tarasovas, ukmergiškiams jau pažįstamas dirigentas Karolis Variakojis drauge su Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestru, nuolatiniai festivalio draugai „Gunter Percussion“ bei svečiai iš Latvijos Edgars Saksons ir Guntars Freibergs. Taip pat, džiazo užtaisą garantuos „The Honkin’ Dudes Brass Band“. Visą programą ir informaciją apie dalyvius rasite internete: https://percussionukmerge.lt/

Kovo 11-osios koncerto akimirkos, 2024. Nuotr. autorius Dainius Vytas

Kviečiame nepraleisti nuotaikingų ir judrių koncertų bei sutikti Ukmergės miesto šventę perkusinės muzikos ritmu! Koncertai nemokami.

Tarptautinį festivalį „Percussion Ukmergė 2024“ remia Ukmergės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir žemės ūkio bendrovė „Egvila“. Festivalio mecenatas „Baltic American Concord“  įmonių grupė, generalinis rėmėjas „Stansefabrikken“ Ukmergė. Festivalio globėjas – Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

 

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia