Pradinis Sportas Apdovanoti judrumo savaitės ir mokyklų žaidynių dalyviai

Apdovanoti judrumo savaitės ir mokyklų žaidynių dalyviai

1439
0

Rugsėjo viduryje visoje Europoje vyko judumo savaitė. Žmonės buvo skatinami daugiau judėti – vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiais. O automobilius palikti ramybėje. Tokia savaitė vyko ir Ukmergės rajono mokyklose. Savaitės pabaigoje Sporto centras mokyklų atstovus sukvietė į finalinį renginį, kurio metu buvo apdovanoti judumo savaitės rungčių nugalėtojai, mokyklos, dalyvavusios 2019-2020 mokslo metų sporto žaidynėse.

Po dviračių žygio mokyklų mokytojai ir mokiniai susirinko prie piliakalnio. Čia juos pasitiko Briedis ir Pingvinas. Po fotosesijos su personažais mokinius ir mokytojus sveikino rajono meras Rolandas Janickas. Kalbėdamas judumo savaitės dalyviams meras akcentavo, kad fiziškai aktyvus žmogus išlieka visuomet jaunas.

Judumo savaitės metu mokiniai ir mokytojai varžėsi, kas toliau nueis. Šių varžybų nugalėtojai ir buvo pasveikinti. 1-8 klasių mokinių tarpe daugiau kaip 250 tūkstančių žingsnių nuėjo mokinys, pasivadinęs ProFF. 9-12 klasių mokinių tarpe nugalėjo Martynas Pezinskas. Jo rezultatas – daugiau kaip 180 tūkstančių žingsnių. Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas jiems įteikė elektrinius paspirtukus. Mokytojams: Vitalijai (198333 žingsniai), Augustei (88393 žingsniai) ir Jolantai (76482 žingsniai) – abonementiniai bilietai sezonui į Ukmergės baseiną.

2019-2020 mokslo metais rajono bendrojo ugdymo mokyklos dalyvavo 17-oje varžybų, 42-jose Lietuvos mokyklų zoninėse, tarpzoninėse ir finalinėse varžybose. Varžybas truko tik iki kovo, jas nutaukė prasidėjęs karantinas.

Rajono moksleivių sporto žaidynių rezultatai: tarp miesto gimnazijų vyko 6 varžybos. I vietą iškovojo Jono Basanavičiaus gimnazija, antrą – Antano Smetonos gimnazija. Tarp miesto pagrindinių mokyklų ir progimnazijų vyko 13 varžybų. I vieta atiteko „Šilo“ progimnazijai, II – Dukstynos, III – Užupio pagrindinėms mokykloms, IV – Senamiesčio progimnazijai. Kaimo gimnazijos dalyvavo 8 varžybose. I vietoje – Taujėnų, II – Želvos, III – Siesikų gimnazijos. Kaimo progimnazijos ir pagrindinės mokyklos dalyvavo 5 varžybose. I vieta – Vidiškių, II – Deltuvos pagrindinėms mokykloms, III – Pašilės progimnazijai, IV – Pabaisko, V – Veprių pagrindinėms mokykloms.

Rajono mokyklos dalyvavo 42-jose Lietuvos mokyklų zoninėse, tarpzoninėse ir finalinėse varžybose. Aktyviausiai varžybose dalyvavo Taujėnų gimnazija – 35. Ji finalinėse svarsčių kilnojimo varžybose iškovojo 3 vietą. „Šilo“ progimnazija dalyvavusi 9 varžybose, kalnų slidinėjimo mergaičių ir berniukų varžybose iškovojo trečias vietas. Vidiškių pagrindinė mokykla mergaičių futbolo 5×5 varžybose šalyje buvo trečia, tokią pat vietą žaidžiant šachmatais iškovojo ir Antano Smetonos gimnazija. Želvos gimnazija krepšinio 3×3 varžybose užėmė penktą vietą.

Lietuvos mokyklų žaidynėse tarp rajonų, sporto šakų varžybų rezultatų suvestinėje Ukmergės rajonas užėmė 3-ąją vietą. Lietuvos mokyklų žaidynių tarp rajonų progimnazijų, ar pagrindinių mokyklų suvestinėje „Šilo“ progimnazija iškovojo I vietą. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų rezultatų suvestinėje Ukmergės rajonas taip pat iškovojo I vietą.

Buvo apdovanotos mokyklos: „Šilo“ progimnazija už aktyvų dalyvavimą rajono ir Lietuvos mokyklų žaidynėse (Lietuvos mokyklų žaidynių progimnazijų, pagrindinių mokyklų sporto žaidynių tarp rajonų iškovota I vieta), Taujėnų gimnazija (Lietuvos mokyklų žaidynėse kaimo vietovių gimnazijų, vidurinių mokyklų grupėje užėmė V vietą), Želvos gimnazija (Lietuvos mokyklų žaidynėse kaimo vietovių gimnazijų, vidurinių mokyklų grupėje užėmė 20 vietą tarp 87 mokyklų), Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos gimnazijos, Senamiesčio progimnaziją, Dukstynos ir Vidiškių pagrindinės mokyklos apdovanotos už aktyvų dalyvavimą rajono ir Lietuvos mokyklų varžybose. Šių mokyklų rezultatas – Ukmergės rajonas tarp rajonų užima 3 vietą.