1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja.
Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę.
Konferencijose siekiama supažindinti žmones su psichinių ligų (šizofrenijos, epilepsijos, priklausomybės nuo narkotikų ir kt.) atsiradimo priežastimis, kad būtų galima iš anksto užkirsti joms kelią.
Svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės. Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje buvo vykdoma akcija „ Aš šypsausi tau, kai Tu šypsaisi man/Kai tu šypsaisi man, Aš šypsausi tau “. Mokyklos mokytojus ir mokinius pasitiko nuotaikingai papuoštos durys, mokyklos bendruomenei buvo dalinami bukletai su informacija, kaip nugalėti stresą, mokiniams ir mokytojams buvo siūlomas pasirinkimas – ar citrinos griežinėlis, ar tiesiog nuoširdi šypsena.
Mokytojų kambaryje dvelkė malonus ką tik nuskintų levandų ir melisų aromatas, ramią atmosferą skleidė kaštonuose skendinčios žvakės, garavo karšta arbata…Šią gražią ir nuotaikingą akciją inicijavo geografijos ir dorinio ugdymo mokytoja B. Tiškevičienė, IT mokytoja V. Markevičienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė E. Kimsė ir mokyklos mokinių tarybos atstovai.
Kad žmogaus psichinė sveikata būtų stipri, rekomenduojama iš anksto neišgyventi dėl galimų sunkumų, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi (draugus, artimuosius, maisto ir pan.), susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs.
Gera psichikos sveikata – tai laiminga vaikystė, saugi ir ori senatvė, visavertis psichikos sutrikimų turinčių asmenų dalyvavimas visuomenės gyvenime, jų galimybės mokytis ir dirbti.
Evelina Kimsė