Smagi šventė Deltuvos kultūros namuose

    1003
    0

    1 nuotrauka

    Balandžio pabaigoje Dukstynos pagrindinės mokyklos 2 b klasės mokinukai su savo puikia mokytoja Diana Bukliene buvo pakviesti į Deltuvos kultūros namus dalyvauti Naisių vasaros organizuotoje šventėje-konkurse „Vaikų Velykėlės –  Didysis margutis 2014”.

    Nuvykę į Deltuvos kultūros namus susitikome, susipažinome, susidraugavome su Deltuvos pagrindinės mokyklos mokinukais ir mokytojais. Visi kartu šokome, dainavome, žaidėme. Buvo linksma ir smagu.

    2 nuotrauka

    Vietinės šventės organizatorės Daiva Stimburienė ir  Rasa Laskauskienė paruošė Didžiojo margučio muliažą – 2 metrų aukščio, 1 metro pločio.

    3 nuotrauka

    Senovėje žmonės manė, kad paukščius į mūsų kraštą atsiųsdavo deivė Paukštė. Tie paukščiai išgelbėdavo žmones nuo bado, nes žiemą dažnai tekdavo badauti ir taupyti maisto atsargas, o paukščių sugrįžimas ir pirmųjų kiaušinių sudėjimas reiškė sunkaus laiko pabaigą – išsigelbėjimą nuo bado, tad senojoje kultūroje pirmasis margutis, nudažant jį raudona aukos spalva, ir išmarginant  paukščio pėdelių simboliais visada buvo aukojamas deivei Paukštei. Iš šios, akmens amžių siekiančios tradicijos, kilo kiaušinių marginimo paprotys. Siekdami kiaušiniams suteikti ypatingos galios, juos išrašydavo, išmargindavo paslaptingais ženklais ir raštais, dažydavo įvairiomis spalvomis. Tokį magiškų ženklų ir spalvų kūrinį pavadino margučiu, tapusiu didžiosios Velykų šventės simboliu.
    Įvairių raštų margučiuose naudojama daug. Bene dažniausiai sutinkamas ir pats populiariausias motyvas – apskritimas, ratas – tai saulės ir kitų dangaus šviesulių ženklas, kartais virstantis gėlės žiedeliu, tai taip pat amžinybės, nesibaigiančio gyvybės ciklo ženklas. Dažnas ir kryžius – horizontalios kryžmos (žemės) ir vertikalios (dangaus) jungtis. Taip pat naudojami saulės ir ugnies ženklai. Įvairios spiralės (žalčiukai) – energijos, gyvybingumo evoliucijos ženklas. Kvadratas – tai žemės pastovumo, stabilumo ženklas. Įvairūs trikampiai – smaigaliu į viršų ir žemyn – vyriško ir moteriško prado simboliai. Ir, žinoma, gyvybės medis – nuo paprasčiausio trišakėlio iki augalo puode, kur puodas vaizduoja žemę, o medžio viršūnė – dangų. Raštais, piešiniais buvo perteikiamas žmogaus suvokimas apie visa tai, kas yra aplink.

    4 nuotrauka

    O mes, pasikartoję ir savaip išrašę senuosius baltų raštus ant popieriaus lapo, dėliojome, klijavome ant Didžiojo margučio. Štai koks gražuolis gavosi Didysis margutis. Tikimės, kad iš visų miestų, miestelių ir kaimų  Didžiųjų margučių šis bus gražiausias ir laimės konkursą.

    5 nuotrauka

    Kad taip smagiai linksminomės ir taip gražiai kūrėme- marginome Didįjį margutį, gavome dovanų po Naisių vasaros teatro muzikinio spektaklio ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ DVD diską.

    Dėkojame Daivai Stimburienei pakvietusiai mus į tokią puikią šventę-konkursą. Tai konkursas, puoselėjantis gilias lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis ir mažus ir didelius.

    Mokinių tėveliai

    6 nuotrauka

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia