Pradinis Švietimas SMAGI IŠVYKA Į VILNIŲ

SMAGI IŠVYKA Į VILNIŲ

2427
0

Vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ antrus metus iš eilės vyksta projektas Erasmus + „Travelling around tales and stories“ ,„Kelionė į pasakų šalį“. Darželio ugdytiniai iš projekto lėšų turėjo galimybę keliauti, apsilankyti spektakliuose, pažinti savo kraštą. Priešmokyklinių „Nykštukų“, „Naminukų“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo projekto skelbiamuose konkursuose, piešė piešinius, sprendė galvosūkius, vaidino, šoko, dainavo. Projektą koordinuojanti šalis Ispanija atrinko aktyviausiai dalyvavusius vaikus ir padovanojo edukacinę išvyką.

Balandžio 11 dieną aktyviausieji priešmokylinukai vyko į Vilniaus puodžių centrą ir žaislų muziejų. Vilniaus puodžių centre edukacinė veikla buvo pažintinė ir praktinė. Vaikai sužinojo apie pačią seniausią Lietuvoje rastą bedugnę keramiką. Ugdytiniai, laikydami rankose indą, bandė atspėti, kodėl jis toks lengvas ir ką įmaišydavo į molį. Didžiulio puodo Adomėlio vardą prisiminė visi vaikai, nes jis buvo papuoštas primityviu žmogeliu, o nulipdytas prieš 4-5 tūkstančius metų. Smalsu buvo išgirsti, kaip buvo smulkinami akmenys, kas yra raugo keramika, glazūruota keramika.

Darželinukai stebėjosi matydami senovinę keptuvę, taupyklę, nes jos buvo labai didelės, neįprastos formo.. Labiausiai ugdytiniams patiko padirbėti praktiškai ir iš molio rutuliuko nusilipdyti puodelį ar vazelę. Dirbdami vaikai susipažino su molio savybėmis; sužinojo, kaip išlyginti paviršių ir priklijuoti rankenėlę.

Žaislų muziejuje vaikai susipažino su senoviniais lietuvių žaislais. Berniukams ypač patiko galvoti karžygiui vardą, apžiūrėti jo kardą, ietį, skydą, lanką ir t.t.. Priešmokyklinukai, apžiūrėję, senovinius muzikinius instrumentus, iš pušies žievės mokėsi pasigaminti laivelį, stebėjosi iš šiaudų ir medžiagos pagamintomis lėlėmis. Buvo surengtos senovinio vilkelio varžybos. Prie princesės pilies, kurią saugo drakonas, vaikai galvojo norą ir glostė plytą, kad jų noras išsipildytų. Smagu buvo žaisti su pasirinktais žaislais ir nei vienas vaikas nepamiršo pagrindinės taisyklės – žaislą padėti į vietą.

Tokių išvykų metu ugdytiniai ne tik praplečia savo akiratį, sužino daug naujo, bet ir mokosi tinkamai elgtis viešose vietose, susikaupti, išklausyti, o, sugrįžus į darželį, savo įspūdžiais pasidalinti su draugais ir tėveliais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Vida Barinova ir Rita Pumputienė

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia