Pradinis Sportas Kitas sportas Šiaurietiško ėjimo malonumas ir privalumai

Šiaurietiško ėjimo malonumas ir privalumai

2547
0

2018 m. rugsėjo 21d. Ukmergės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro šiaurietiško ėjimo instruktoriaus asistentės Skirmantė Sabaliauskienė ir Evelina Kimsė supažindino Žemaitkiemio bendruomenę su šiaurietiško ėjimo taisyklėmis.

Šiaurietiškas ėjimas specialistų įvardijamas kaip tobula fizinė veikla siekiantiems ne tik įvairiapusiškai sustiprėti ar pagerinti savo fizinę savijautą, bet ir kaip sportas, kuris neturi jokių šalutinių poveikių. Jeigu palygintume su bėgiojimu, pamatytumeė, kad visai kitaip negu bėgiojant, užsiimant šiaurietišku ėjimu, nedaroma jokia žala nugarai, sąnariams, o atvirkščiai – stiprinamas visas kūno raumenynas, gerinama kraujotaka, širdies darbas, deginamos kalorijos.

Taigi, užsiimant šiaurietišku ėjimu ne tik gerėja savijauta ir fizinė būklė, palaikoma svorio kontrolė, bet tuo pačiu gerėja koordinacija, ritmika, formuojama taisyklinga laikysena

Štai keletas faktų: tai efektyviau nei paprastas ėjimas, sunaudojama iki 50 proc. daugiau energijos nei einant be lazdų; vienu metu dirba visi pagrindiniai raumenys, galima apkrauti iki 90 proc. kūno raumenų; treniruojama ir viršutinė kūno dalis, todėl mažesnė apkrova tenka kojų sąnariams; reguliuojamas kvėpavimas, gerinamas širdies kraujagyslių sistemos darbas, medžiagų apykaita.

Be to, tai ir buvimas gryname ore, kuris padeda šalinti įtampą bei stresą, stiprinti imuninę sistemą.

Visus norinčius įgyti praktinių šiaurietiško ėjimo įgūdžių maloniai kviečiame kreiptis į Ukmergės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biurą, Deltuvos g. 19, Ukmergė. Tel.: 8-340 46526, 8673 84973

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia