Pradinis Švietimas „Ryto” mokyklos ugdytiniai sutiko pavasarį su paukščiais ir draugais

„Ryto” mokyklos ugdytiniai sutiko pavasarį su paukščiais ir draugais

1495
0
DSCF0040

DSCF0040

Su pavasariu sugrįžta paukščiai iš tolimųjų kelionių, su pavasariu, kuris jau keliauja per žemę. Jis dabar visur: bruzda kiekviename pumpure, gležnoje žolelėje. Tai jis atveria žiedus, priverčia nusišypsoti žmones. Tai jis į aukštybes išvilioja paukščius…

„Ryto“ mokyklos bendruomenė sulaukė malonaus pasveikinimo su pavasariu iš Užupio pagrindinės mokyklos mokinių. Mus pasiekė spalvinga dėžutė su pačių moksleivių pagamintomis tulpėmis, skleidžiančioms  šilumą ir nuoširdumą. Ačiū Užupio mokyklos bendruomenei už parodytą dėmesį.

DSCF0002 copy

Į mokyklos salę visus sukvietė klasikinės muzikos garsai ir ekrane rodomi pavasario vaizdai. Visi susirinko į šventę „Pavasaris ant paukščio sparnų“. Ją sumanė ir organizavo mokytojos Virginija Dupinienė ir Liuda Čiuprinikovienė. Joms padėjo Lina Kaselienė ir Jolanta Buteikienė. Tai kovo – balandžio mėnesiais vykdyto projekto vienas iš renginių. Kovo mėnesį vaikai piešė, aplikavo darbus apie gandrus. Buvo surengta vaikų darbų paroda“ Pasitinkant gandrus“.  Mokyklos bendruomenės nariai ir svečiai galėjo pasiskaityti apie gandrų gyvenimą, pasigrožėti gandrų nuotraukomis mokyklos stende.

DSCF0005 copy

Renginys prasidėjo neįprastu pasisveikinimu: pasitrinant nugaromis, pažaidžiant rankų pirštais, paplasnojant sparnais,  stebint video įrašą ir  žaidžiant žaidimą „Pirštų šeimynėlė“.
Visus sudomino filmas ”Gandrai visada  grįžta namo”. Šis filmas buvo nominuotas geriausiu 2011 m. dokumentiniu  filmu apie  Lietuvos gamtą.  
Puikiai sekėsi    pamėgdžioti gandrą ir kitus paukščius, įdomu buvo pasiklausyti paukščių balsų ir pamatyti , kaip jie atrodo.  Daug vaikai sužinojo apie gandro ir kielės draugystę iš  sakmės  apie gandro keliones. Linksmai,   visiems dalyviams  pritariant, skambėjo daina apie  gandrą Cacą, sugrįžusį iš Afrikos. Gaminome gražų lizdą paukščiams su įvairiaspalvėmis plunksnomis, ant kurių buvo užrašytos stebuklingos mintys ”Jei  aš būčiau paukšteliu……..“ .

DSCF0063

Kadangi pastebėjome, kad gandro kojos labai raudonos, tai vaikai nusprendė padovanoti gandrui tikrus batus. Juos vaikai spalvino, klijavo ir visaip kitaip puošė. Tuomet  palangė pasipuošė  gražiaisiais batais.   Surengėme parodą „Dovana gandrui“.
Per Gandrines senovės lietuviai kaimynus ir draugus vaišindavo pyragėliais. Ir šio renginio metu visi vaišinosi saldumynais. Renginys baigėsi, linkint vieni kitiems šilto  pavasario ir smagiai, nuotaikingai šokant diskotekoje.

Mokytoja Virginija Dupinienė

DSCF0064

DSCF0067

DSCF0070

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia