Rajono taryba UAB „Ukmergės butų ūkis“ neleido didinti administravimo mokesčio

    1091
    0

    IMG 0883n

    Gal vasara paveikė, kad eilinį rajono tarybos posėdį pradėjo tik 17 rajono tarybos narių. Vėliau porą tarybos narių į posėdį atėjo vėluodami. Į posėdį susirinkę tarybos nariai dirbo efektyviai ir be didesnių diskusijų priiminėjo sprendimus.

    Posėdis prasidėjo atsakymais į prieš mėnesį Piliečių tribūnoje išsakytas problemas. Tuo metu daug kritikos UAB „Ukmergės šiluma“ adresu išsakė Šventupės gyventoja Elena Žiupkienė ir Julius Kazėnas. Šiame posėdyje įmonės vadovas Raimondas Ragauskas, atsakydamas į išsakytą kritiką, minėjo, kad šilumos kainas Šventupės gyvenvietei nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, o ne UAB „Ukmergės šiluma“. Dar anksčiau Šventupėje norėta šilumos kainas sumažinti butuose įrengiant boilerius, kuriais būtų ruošiamas karštas vanduo. Tačiau to pasiūlymo gyventojai nepalaikė.

    Poilsiavietės prie Makio ežero remontas, R. Ragausko nuomone, yra dirbtinai išpūsta problema. Turto savininkas privalo jį prižiūrėti ir remontuoti. Taip pasielgta ir su šia, pastatyta dar 1989 metais, poilsiaviete. Jos remontui skirta 19 617 litų, kurie į šilumos kainą nebus įtraukti. R. Ragauskas tarybos posėdyje pasakojo, kad nustebo radęs išlaužtas poilsiavietės duris. Vėliau poilsiavietės vidaus nuotraukos pasirodė J. Kazėno socialiniame tinkle.  

    Prie šilumos ūkio klausimų posėdyje dar ne kartą buvo sugrįžta. Taryba pritarė Socialdemokratų partijos frakcijos reikalavimui pavesti UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriui artimiausiame Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdyje pateikti informaciją apie įmonės veiklai  nereikalingą ir nenaudojamą turtą, taip pat pasiūlymus kaip jį naudoti.

    Taryba perskaičiavo UAB „Ukmergės šiluma“ bazinių šilumos kainų dedamąsias. Prieš metus  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 3 metų laikotarpiui patvirtino UAB „Ukmergės šiluma“ šilumos bazinės kainos dedamąsias Ukmergei ir Šventupės gyvenvietei. O Ukmergės rajono taryba šilumos bazinės kainos dedamąsias nustatė metams. Pagal rajono tarybos patvirtintas kainas Ukmergei projekcinė šilumos kaina mažėja nuo galiojančios 25,27 ct/kWh iki 25,21 ct/kWh, arba 0,06 ct/kWh. Šventupės gyvenvietei projekcinė šilumos kaina didėja nuo galiojančios 22,44 ct/kWh iki 22,59 ct/kWh, tai sudaro 0,15 ct/kWh.

    Rajono taryba pritarė Ukmergės rajono ikimokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičiaus 2014-2015 mokslo metams patvirtinimo projektui. 2013-2014 mokslo metais priešmokyklinio ugdymo grupes lankė 297, o ikimokyklinio ugdymo grupes –1015 vaikų. 2014-2015 mokslo metais laukiama 321 priešmokyklinio amžiaus ir 980 ikimokyklinio amžiaus vaikų.

    Sekančiu sprendimu rajono taryba pritarė Ukmergės rajono neformaliojo švietimo įstaigų klasių komplektų, grupių ir ugdytinių skaičiaus 2014-2015 mokslo metams projektui. Pagal jį Meno mokyklos Dailės skyrių lankys 212 moksleivių, Muzikos skyrių – 370. Meno mokykloje veikiančią ankstyvojo ugdymo choreografijos studiją lankys 18 jaunųjų šokėjų. Sporto centre sportuos 694 moksleiviai.

    Rajono taryba nusprendė pakeisti daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo mokestį. Pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems daugiabučių namų administratorių veiklą,  apskaičiuotas naujas maksimalus administravimo mokesčio tarifas – 0,194 Lt/ už 1 kv. m be PVM. Šis tarifas vienodas visoms įmonėms, kurios administruos daugiabučius namus.

    Pasididinti daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo mokestį norėjo ir UAB „Ukmergės butų ūkis“. Tačiau taryba šiems įmonės norams nepritarė. Prieš balsavimą kilus diskusijai apie naują mokestį, tarybos narys, liberalcentristas Sigitas Masiulionis siūlė šį mokestį nustatyti didelį – 0,5 lito už 1 kv. m. Tai, jo nuomone, paskatintų žmonės kurti daugiabučių namų bendrijas, nes tik jos efektyviai gali naudoti savo lėšas. Administravimo mokesčio pakėlimui prieštaravo ir tarybos narė, socialdemokratė Klavdija Stepanova. Jos manymu, negalima kelti kainų prieš euro įvedimą.

    Kadangi vyriausybė nutarė nuo liepos 1 dienos 244 litais kelti atlyginimus kultūros darbuotojams, rajonui šioms reikmėms skirta 211 tūkstančių litų. Gavusi lėšas rajono taryba nustatė kultūros įstaigų vadovų naujus atlyginimų koeficientus. Jie didėja 2 BMA dydžiais.

    Nuo liepos 1 dienos Ukmergės rajono savivaldybės Vl. Šlaito viešosios bibliotekos, turinčios antrąją bibliotekų kategoriją, direktoriaus atlyginimo koeficientas – 23,2 BMA arba 2830 litų neatskaičius mokesčių. Kraštotyros muziejaus, turinčio trečiąją muziejų kategoriją, direktoriaus koeficientas – 21,7 BMA arba 2647 litai. Kultūros centro, turinčio aukščiausią kultūros centrų kategoriją, direktoriaus  koeficientas – 23,4 BMA arba 2855 litai.

    Svarstant šį klausimą jokiai frakcijai nepriklausantis tarybos narys Andrius Kalesnikas susirūpino: „kuo pagerėjo kultūros įstaigų vadovų darbas, jei mes antrą kartą šiais metais keliame jų vadovų algas?“. Šį faktą jis pavadino ‘nonsensu’. Tarybos nariui savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė paaiškino, kad iki šių metų kultūros įstaigų vadovų algos buvo labai mažos, todėl jos ir buvo pakeltos. Vedėjai pritarė rajono mero pavaduotojas Rolandas Janickas, pakomentavęs, kad jeigu mes norim gražių ir išskirtinių renginių, „turim pritraukti gabiausius žmones“.

    Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas tarybos nariams pateikė informaciją dėl avarinės būklės objektų remonto. Jo teigimu, šiems pastatams remontuoti reikia greitai organizuoti darbus. Neatidėliotinų sprendimų laukia Lyduokių seniūnijos administracinio pastato stogas. Dedant pašiltinimą jo remontas kainuotų 34,5tūkstančio litų. Kraštotyros muziejaus gaisrinės bokšto apžvalgos aikštelės remontui reikia 7,5tūkstančio litų. Tulpiakiemio kaimo bendruomenės pastato stogo remontui reikia beveik 22 tūkstančių litų. Kai kurie tarybos nariai direktorių paragino pateikti sprendimų projektus o ne vien informaciją.  

    Rajono meras Vydas Paknys tarybos narius informavo, kad buvęs šilumos ūkio nuomininkas pasiūlė ginčą tarp jo ir savivaldybės spręsti derybomis. Meras tarybos narius informavo, kad savivaldybė derybinę grupę  sudarys kai bus baigta skaičiuoti šilumos ūkio nuomininko žala, padaryta savivaldybei. Todėl derybinė grupė bus sudaryta tik rugsėjo mėnesį.

    Taip pat meras tarybos narius supažindino su UAB „Bitė Lietuva“ raštu apie bendradarbiavimą tarp savivaldybės ir įmonės. Pastaroji džiaugiasi bendradarbiavimu. Bet kadangi tarybos sprendimas dėl bendradarbiavimo nebuvo priimtas vienbalsiai, įmonė nusprendžia kurtis ne valdiškame, bet privačiame sektoriuje. Savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad kai kurių tarybos narių ambicijos ir nenoras nusileisti, buvusią Jaunimo mokyklą palieka pustuštę. Tai reiškia, kad už valdiškus pinigus vėl teks šildyti orą.

    Arvydas Pėšina

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia