Projektas jaunimui „Meno trikampis“ aplankė ir Ukmergę

    943
    0

    Picture 040

    Birželio 28 dieną, Jonavoje buvo baigta pirmoji projekto „Meno trikampis“ serija. Jonaviškių, kultūros aktyvistų klubo „Homo Ludens“ sumanyto projekto „Meno trikampis“ esmė buvo trijų miestų – Jonavos, Ukmergės ir Kėdainių – kūrybingo jaunimo supažindinimas ir susitelkimas bendrai veiklai.

    Pirmasis projekto renginys prasidėjo Jonavoje kūrybinėmis koliažų dirbtuvėmis, filmavimais, foto-sesijomis, performansais ir flashmobais miesto erdvėse, bei Jonavos ir Kėdainių muzikos grupių pasirodymais. Kitas projekto etapas prasidėjo alternatyvios fotografijos technikos dirbtuvėmis Jonavoje, po kurių visi keliavo į Kėdainiuose surengtą išskirtinį koncertą. Kėdainių koncerto vinis buvo „pro šalį važiavusi grupė“ iš Austrijos, pavadinimu „Ni“, grojanti nenustebusių nepaliekančią, originalią muziką, kuriai apibūdinti reiktų viso atskiro straipsnio, tačiau patys atlikėjai tai įvardino kaip „gitarinis fokstrotas“.

    „Meno trikampio“ Ukmergėje dalis vyko birželio 9-tą dieną, Ukmergės kultūros centro prieglobstyje – ramioje aplinkoje prie „Kambario teatro“. Pirmoji renginio dalis kvietė jaunimą į piešimo eskizų plenerą, improvizuoti muzikos instrumentais, skaityti poeziją, susipažinti vieni su kitais ir pabūti kartu.

    Antroji dalis, tradiciškai – gyvos muzikos koncertas. Koncertas Ukmergėje taip pat nenusileido savo išskirtinumu, nes pasirodė grupės iš visų trijų, projektą jungiančių miestų. Koncertą atidarė ukmergiškių akustinis styginių trio, po kurių grojo ukmergiškių roko klubo „Rockmergė“ grupė „Get out alive“, po jų – jonaviškiai „Lucid rain“. Ši grupė pridėjo išskirtinumo, paminėdami, jog tai jų paskutinis koncertas. Sekantys grojo – jau legendine tapusi, Kėdainių grupė „Yellow Grass“ ir vakarą užbaigė, pirmą kartą Ukmergėje pasirodęs jungtinis Ukmergės ir Radviliškio projektas pavadinimu „Rumunija“.

    Picture 035

    Baigiamoji projekto dalis Jonavoje prasidėjo spaudos konferencija, kartu su organizatoriais, renginio pagalbininkais ir kitaip prisidėjusiais žmonėmis. Buvo dalinamasi įspūdžiais, aptariamos projekto dalys, vykusios skirtinguose miestuose, aptariama pati idėja, dalykai kurie geriau ar mažiau pavyko. Galima spėti, jog pagal projekto tęstinumo svarbą, baigiamoji dalis buvo viena reikšmingiausių. Diskusija, prasidėjusi kukliais nuomonių ir įspūdžių aptarimais, galiausiai išaugo į naujų idėjų ir pasiūlymų laviną, prie kurios prisijungė, bei savo patirtimi ir pastebėjimais dalinosi ne tik su projektu susiję žmonės, bet ir vietiniai žurnalistai ir kultūros centro darbuotojai.

    Picture 053

    Pagrindiniai projektą kaustę keblumai, paminėti konferencijos metu buvo: sunku sudominti žmones, jų nedrąsa, bei gyvo bendravimo barjerai trukdantys jaunimui atsipalaiduoti, įsitraukti į veiklą ir pažindintis vieni su kitais. Renginiui vykstant Jonavoje – minėti dalykai buvo gan lengvai peržengti, prie ko prisidėjo savita, jauki aplinka ir nemažas susirinkusiųjų būrys, tačiau Ukmergės ir Kėdainių situacija buvo sudėtingesnė.

    Picture 068

    Projekto pliusai pirmiausia vis tik buvo tie, kad iš esmės viskas pavyko. Renginys apkeliavo visus tris miestus, parodė pavyzdį, padėjo pasidalinti kultūra, sukūrė galimybes išbandyti įvairias menines bendravimo formas. Ne vieno žmogaus nuomone labiausiai pasisekusios buvo muzikinės dalys, nes koncertai vis tik išlieka vienas veiksmingiausių ir labiausiai įtraukiančių dalykų, kuris sukuria atmosfera bei aplinkybes bendravimui ir  kitoms veikloms.

    Picture 080

    Vieni įdomesnių ir daugiausiai pritarimo sukėlę pasiūlymai konferencijos metu buvo: projekto ateityje į programą įtrauki supažindinimą, bendravimą ir mokomąją veiklą su vyresnio amžiaus žmonėmis iš, kiekvieno miesto: dailininkais, muzikantais, teatro režisieriais, skulptoriais ir kitų terpių menininkais. Buvo paminėta, kad toks ryšio užmezgimas nutiestų dar platesnę perspektyvą, įkvėptų jaunimą, padėtų nekartoti senų klaidų, perimti šalia esančių žmonių patirtį, įspūdžius. O svarbiausiai, toks ir panašūs sumanymai, kurie kyla kaip pagrindinė projekto ašis – leistų grįžti ir puoselėti tą elementarų, bet dėl visiems žinomų priežasčių, jaunimo tarpe stipriai apnykusį reiškinį, kaip gyvas bendravimas, ryšių užmezgimas, gyvas dalinimasis mintimis,  talentais, sugebėjimais, potraukiais, vizijomis, kitų žmonių, kitokių požiūrių ir veiklų pažinimas bei panaši bendra veikla.

    Picture 095

    Įsisiūbavusį bendravimą diskusijos metu, žinoma, teko nutraukti, tačiau po to sekė kitos uždaromojo susitikimo-renginio dalys. Jaunimas „Meno trikampyje“ galėjo stebėti ir dalyvauti dar vienoje naujovėje  – viešnios Annos Pavlovos vedamose komiksų dirbtuvėse. Susirinkusieji buvo supažindinti su itin plačios ir Lietuvoje vis dar pakankamai mažai pažįstamos, komiksų kultūros istorija, principais. Buvo pristatyta visa aibė garsiausių ir mažiau žinomų, bet savaip išskirtinių komiksų žanro autorių leidinių. Susirinkusieji galėjo ne tik vartyti leidinius, bet  pamėginti kurti savo komiksus. Paskutinysis baigiamosios dalies fragmentas, tradiciškai, buvo gyvos muzikos koncertas, kuriame pasirodė vis labiau garsėjantis atlikėjas Markas Palubenka.

    Picture 100

    Taigi, visa projekto serija baigėsi. Įvairias fotografuotas, bei filmuotas akimirkas galima rasti internete, o tikrieji rezultatai ir įkvėpimas lieka žmonėse, bei lauks daugiau besidominčių, daugiau entuziastingų, daugiau iniciatyvų būsimose „Meno trikampio“ ir kitų, mūsų krašto kultūrinių renginių veiklose.

    Andrius Vyšniauskas

    Nuotraukos klubo „Homo Ludens“

    Nuotraukų albumas iš Ukmergės trikampio dalies:
    https://picasaweb.google.com/105118750145807766676/MENOTRIKAMPIS?noredirect=1

    Video iš Jonavos trikampio dalies:
    {youtube}sUd3hObh-rk{/youtube}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia