Po kontrolierių išvadų, STT desantas Ukmergės savivaldybėje

    1283
    0

    P1000975

    Valstybės kontrolė atliko rajono savivaldybės finansinio teisėtumo auditą. Jie nustatė reikšmingus pažeidimus. Tikrinimo medžiagą kontrolieriai perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai. Šie nusprendė pradėti ikiteisminį tyrimą. Ketvirtadienį savivaldybėje ir kultūros centre STT pareigūnai atliko dokumentų poėmius.

    Kaip vilkmerge.lt informavo STT atstovai, ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal baudžiamojo kodekso 229 straipsnį, dėl tarnybos pareigų neatlikimo. Už tai gali būti atimta teisė dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla. Taip pat gali būti pritaikytas areštas arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. STT pareigūnai informavo, kad įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Nors nei tyrimą kontroliuojančios Vilniaus apygardos prokuratūros, nei jį vykdančios specialiųjų tyrimų tarnybos atstovai neatskleidžia ar ketvirtadienį krėtė savivaldybės patalpas, tačiau vilkmerge.lt turimais duomenimis, pareigūnai lankėsi ir paėmė dokumentus tiek savivaldybėje, tiek kultūros centre.

    Didžiausius pažeidimus kontrolieriai atskleidė savivaldybei vykdant viešuosius pirkimus. Ir visuose šiuose pirkimuose figūruoja tuomet rajono Tarybos nariui Juozui Armanavičiui priklausanti ir jo vadovaujama UAB „Izobara“. Politikui, mokesčių mokėtojų lėšomis finansuojamas verslas ėjosi lyg iš pypkės. Darbai buvo pradedami be statybos leidimo. Keliolika milijonų vertinamus pastatų rekonstrukcijos darbus savivaldybės administracija suskaidydavo etapais. Taip būdavo išvengiama viešųjų pirkimų procedūrų, o darbai nuperkami apklausus kelias įmones ir tarp laimingųjų visuomet atsidurdavo politiko įmonė. Vėliau, jau pradėjus darbus, savivaldybės administracija nuspręsdavo pirkti dar papildomų darbų už kelis šimtus tūkstančių.

    Valdininkams kartais pasirodydavo, kad pirkdami paslaugas galbūt nuskriaudė verslininką. Tuomet būdavo atsisakoma pirkimo ir vėliau tos pačios paslaugos jau būdavo perkamos keliolika kartų brangiau. 2007 metais už 63 tūkst. litų buvo nupirktas Ukmergės kultūros centro rekonstrukcijos darbų techninis projektas. Tačiau po metų valdininkai apsigalvojo ir atsisakė dalies projekto bei UAB „Izobara“ už darbus sumokėjo trimis tūkst. litų mažiau nei buvo sutarta. Dar po metų vistik nuspręsta pirkti trūkstamą projekto dalį. Tik šįkart tam išleista daugiau nei 46 tūkst. litų. Kontrolieriai nustatė, jog už šią sumą buvo perkama didžioji dalis projektavimo darbų, kurių prieš tai buvo atsisakyta. Vėliau iš politiko įmonės buvo nuspręsta įsigyti papildomų rekonstrukcijos darbų, be jokių viešųjų pirkimų procedūrų, už 265,3 tūkst. litų skelbiama kontrolės ataskaitoje.

    ukclll

    Kontrolieriai taip pat nustatė, kad savivaldybės administracija nepagristai suskaidė III etapo kultūros centro rekonstrukcijos projektą. Šis sprendimas savivaldybei leido išvengti viešojo pirkimo. O beveik dviejų mln. litų vertės darbai buvo atliekami apklausos būdu. Tarp laimingųjų įmonių, kurias valdininkai nutarė apklausti, atsidūrė ir UAB „Izobara“. Ji ir buvo pasirinkta rekonstrukcijos darbams atlikti. Politiko valdomai įmonei sėkmė ir toliau šypsojosi.

    Valdininkai jai leido dirbti be statybos leidimo. Savivaldybės administracija bendrovei sumokėjo per 100 tūkst. litų ir už neatliktus darbus. Kontrolieriai nustatė, kad atliktų darbų aktuose buvo 2 kartus nurodyti tų pačių patalpų apdailos darbai bei didesni šiltintų sienų plotai.

    Projekte „Jono Basanavičiaus gimnazijos rekonstravimas” istorija panaši kaip ir kultūros centre. Savivaldybė suskaido darbus į kelis etapus ir rangovą parenka apklausos būdu. Laimė ir vėl šypsosi J. Armanavičiui. Beje, paruoštame gimnazijos rekonstrukcijos projekte buvo nenumatytas langų keitimas. Tad vėliau tai buvo įvardinta kaip nenumatyti darbai ir be konkurso jie nupirkti iš UAB „Izobara“. Tai savivaldybei papildomai kainavo beveik 150 tūkst. litų. Dar vėliau savivaldybė pakeitė sutarties sąlygas ir politiko įmonei atseikėjo dar šešiasdešimt kelis tūkstančius litų.

    Užupio mokyklos rekonstrukcijos projekte situacija kartojasi. Sėkmė ir toliau šypsosi J. Armanavičiui. Projektas suskaidomas ir visus rekonstrukcijos darbų etapus, po apklausų, atlieka UAB „Izobara“.

    Kontrolieriai taip pat nustatė, kad savivaldybės administracija be konkurso iš bendrovės dar nupirko darbų už beveik pusę milijono litų.  Taip pat nustatyta, kad atliekamų darbų kokybės niekas nekontroliavo.

    Savivaldybės administracija nesamdė bendrovės, atliekančios rekonstruojamų objektų techninę priežiūrą. Administracijos direktoriaus pavedimu darbų kokybę ir kiekius tikrino savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus specialistai. Tačiau kontrolieriai konstatuoja, kad minėtų valdininkų pareigybinėse instrukcijose techninės priežiūros funkcijos nenumatytos. Tad minėtais atvejais atsiranda rizika, jog darbuotojui netinkamai atlikus priežiūros funkcijas, nebus jam galima pritaikyti teisinės atsakomybės.

    Savivaldybės administracijos direktorius J. Varžgalys vakar vilkmerge.lt kategoriškai atsisakė komentuoti Valstybės kontrolierių išvadas.

    Savivaldybės administracija įpareigota iš kaltų asmenų išieškoti padarytą žalą, o padariusiems pažeidimus pritaikyti tarnybinę ar drausminę atsakomybę.

    Tai jau antras ikiteisminis tyrimas kuris pradedamas dėl savivaldybės administracijos ir rajono Tarybos nariui priklausiusios įmonės sutarčių (J. Armanavičius yra pareiškęs, jog šiuo metu jis valdo tik 10 proc. bendrovės akcijų).

    Praėjusių metų kovo mėnesį gausios rajono policijos komisariato pajėgos krėtė bendrovės būstinę. Vėliau kratos atliktos savivaldybėje ir J. Varžgalio namuose. Ikiteisminis tyrimas tuomet pradėtas dėl stadiono rekonstrukcijos. Įtartinų sandorių, savivaldybės kontrolieriai surado ir tarp UAB „Ukmergės šiluma“ bei UAB „Izobara“.

    vilkmerge.lt

    {youtube}-wgTJkbyPSk{/youtube}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia