Po FNTT tyrimo PVM sukčiautojai neišvengs baudžiamosios atsakomybės

    1270
    0
    50
    Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyrius kartu su Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame pagrindiniam nusikalstamos veikos organizatoriui ukmergiškiui V. V. ir jo bendrininkui D. D. pareikšti kaltinimai dėl organizuotos grupės subūrimo, sukčiavimo, buhalterinės apskaitos dokumentų suklastojimo, jų panaudojimo ar realizavimo. Statybų bendrovė „V“ kaltinama ne tik sukčiavimu, bet ir apgaulingu apskaitos tvarkymu, o nusikalstamos veikos vykdytojai – sukčiavimu ar dokumentų klastojimu. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuotos grupės nariai apgaule įgijo apie 200 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

     

     

    Nustatyta, kad organizuota grupė buvo sukūrusi sudėtingą ir efektyvią pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą. Savo veiklai maskuoti kaltinamieji naudojo keturias V. V. įsteigtas Ukmergėje veikiančias statybos ir transporto paslaugas teikiančias įmones. Jų vardu būdavo išrašomos PVM sąskaitos faktūros už įvairias prekes ir paslaugas, kurios dalį darbų atlikdavo realiai, tačiau kelis kartus padidindavo paslaugų įkainius ar tiesiog darbų kiekį buhalterinės apskaitos dokumentuose. Dažniausiai PVM sąskaitos faktūros buvo klastojamos įrašant melagingus duomenis apie suteiktas krovinių pervežimo paslaugas, atliktus statybos darbus ar parduotas statybines medžiagas. Šios suklastotos PVM sąskaitos faktūros būdavo įtraukiamos į realiai veikiančių bendrovių apskaitą. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad beveik vienas milijonas litų kaip atsiskaitymas už prekes ar suteiktas paslaugas banko pavedimu buvo pervesti į nusikalstamos veikos organizatoriaus V. V. valdomų įmonių  sąskaitas. Vėliau nusikalstamos grupės nariai gautus pinigus išgrynindavo bankų skyriuose. Šiuos pinigus jie sugrąžindavo įmonės, atlikusios pavedimą, atstovui, sau pasilikdami iš anksto sutartą procentą nuo sumos. Kaip išaiškinta,  nusikalstamoje schemoje grobstydamos pridėtinės vertės mokestį iš viso dalyvavo apie 40 įvairių įmonių ir bendrovių iš visos Lietuvos. Nustatyta, kad dažniausiai nukalstamos veikos organizatoriai ir vykdytojai sau pasilikdavo 18–26 procentus nuo nurodytos suklastotoje PVM sąskaitoje faktūroje sumos. Ikiteisminio tyrimo metu paskaičiuota, kad organizuota grupė įgijo apie 200 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

     

    Už įvykdytas nusikalstamas veikas baudžiamasis įstatymas nustato tik realią laisvės atėmimo bausmę. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui.
    fntt.lt informacija
    www.sxc.hu nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia