Pradinis Kultūra Anonsai Paprastai nepaprasti susitikimai prie dvaro

Paprastai nepaprasti susitikimai prie dvaro

175
0

Liepos 12 – 14 d. į Taujėnus kviečia projekto „Paprastai nepaprasti susitikimai“ renginiai. Šį kartą susitikimų bus daug – laukia susitikimas su tarptautiniu mėgėjų teatru festivaliu „Prie dvaro“, „déjà vu“ susitikimas Taujėnų vasaros estradoje, susitikimas su literatūriniais Taujėnais, susitikimai, susitikimai, susitikimai…. Ir daugelis šių susitikimų vyks Taujėnų vasaros estradoje, pastatytoje prieš 20 metų dėka savanoriško komandinio darbo.

Pirmąją susitikimų dieną pradės „Bičiulių“ suolelio atidengimas, kuris įprasmins susitikimus, suėjimų akimirkas, bendrus prisiminimus. Vėliau lauks dar vienas susitikimas su spektaklio premjera, Vidos Bladykaitės „Vakaronė piniginėje“ (režisierius Vidmantas Krikštaponis). Vaidins patys festivalio šeimininkai – Taujėnų mėgėjų teatras „Bičiuliai“. Pirmosios dienos vakaras baigsis dvaro svirne, kur laukia susitikimas su siaubo pasakomis – „Apie vėles, žemėj klaidžiojančias“. Teatro pasaulyje puikiai žinomos aktorės Neringa Varnelytė ir Vitalija Mockevičiūtė sukūrė spektaklį, besiremiantį lietuviškomis sakmėmis, užrašytomis Jono Basanavičiaus ir Norberto Vėliaus, apie vieno žmogaus šeimos lemtį nuolat susidurti su anapusiniu dvasių, apie žmogų, norėjusį apgauti pačią mirtį ir bandantį įminti Dievo sukurto pasaulio paslaptis.

Antrąją susitikimų dieną galima apibūdinti prancūzišku terminu – déjà vu (kažkur matyta). Liepos 13-ąją susipins 2004 m. ir 2024 m. II-ojo ir XII-ojo tarptautinių mėgėjų teatrų festivalių „Prie dvaro“ Taujėnuose akimirkos. Kaip anuomet, taip ir dabar – pirmieji vaidino/vaidins Pasvalio kultūros centro Diliauskų skyriaus mėgėjų teatras. Tada jie rodė K. Sajos „Paršo gaudynes“, dabar tai bus šou grupės „Bobos“ programa „Akies krašteliu“ (režisierė Gražina Paliulienė).

„Linkime visiems įsitaisyti patogiai, rankas laikyti laisvai, kad reikalui esant spėtume jas pasidėti ten kur reikia, kai griūsite iš juoko,“ – sako režisierė. Taip pat, déjà vu jausime ir latviško spektaklio metu, kurį jau matėme lietuviškai – tai Vidos Baldykaitės „Nuoma ir trys kiaušiniai“ arba latviškai “Īre un trīs olas” (režisierė Inguna Strazdina, Kokneses mėgėjų teatras, Latvija). Šią dieną į susitikimus taip pat kvies Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras ,,Avilys“ (režisierė Miranda Uogelė), Varėnos kultūros centro Matuizų struktūrinio padalinio suaugusiųjų mėgėjų teatras „Giratė“ (režisierė Irena Čeplikienė), Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Bajoruose mėgėjų teatras „Šnekutis“ (režisierė Nijolė Čirūnienė) bei Valkos miesto (Latvija) teatras (režisierius Aivars Ikselis).

Finalinę susitikimų dieną pradės literatūrinis pasivaikščiojimas po Taujėnus (būtina registracija telefonu: +370 647 53983).

Ekskursijos metu dalyviai, lankydami vieną objektą po kito, klausydamiesi apie kūrėjus bei jų kūrybos, atras ryšį tarp čia gyvenusių, kūrusių, apsistodavusių kūrėjų. Ekskursiją bažnyčioje ves kraštietis dr. Saulius Nefas. Ekskursija baigsis „Solo teatro“ spektakliu – impresija „Neparašytas laiškas“ (autorė ir režisierė Birutė Mar). Galiausiai, „Paprastai nepaprastus susitikimus“ vainikuos pasirodymas „Bučinys saldesnis už vyną“ Taujėnų dvare. Tai aktorės Nijolės Narmontaitės ir gyvo garso grupės programa, kurioje skambės dainos lietuvių ir žemaičių kalbomis, liesis poezija, o spalvingos, juokingos, žaismingos istorijos praskaidrins pilką dabartį ir pripildys ją šviesos.

Renginiai nemokami.

Projektą „Paprastai nepaprasti susitikimai“ organizuoja Ukmergės kultūros centras ir VšĮ „Taujėnų bičiuliai“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Ukmergės savivaldybė. Projekto partneriai: Taujėnų seniūnija, Ukmergės biblioteka, Bardai.lt, SOLO teatras, Ukmergės biblioteka, Ukmergės muziejus, Taujėnų dvaras.

Projekto informaciniai rėmėjai: Gimtoji žemė, Ukmergės žinios, Vilkmerge.lt.

Ukmergės kultūros centro informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia