Panevėžio apygardos teisme nuosprendį išgirdo 14 kaltinamųjų

    1158
    0

    tableters

    Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje V. N. ir 13 bendruomenės slaugytojų iš įvairių šalies rajonų buvo kaltinami dėl psichotropinių medžiagų įgijimo, laikymo, gabenimo ir platinimo.Teismas nustatė, kad V. N., veikdamas bendrininkų grupe kartu su kaimo vietovėse esančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų bendruomenės slaugytojais, parengė planą neteisėtai įgyti, laikyti, gabenti bei platinti labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų per kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.

    V. N. 2004–2005 m. laikotarpiu skambindavo į kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas bendruomenių slaugytojams ir telefoninių pokalbių metu įtikindavo juos pradėti prekiauti gerokai pigesniais, dažniausiai Rusijos gamybos, vaistiniais preparatais. V. N., turėdamas aukštąjį universitetinį medicininį išsilavinimą bei darbo patirtį, suprato, kad legalus neregistruotų vaistų platinimas negalimas, todėl, skambindamas savo mobiliojo ryšio telefonu bendruomenių slaugytojams ir siūlydamas jiems prekiauti pigesniais rusiškais vaistais, prisistatydavo išgalvotu Vidmanto vardu. Pasitelkęs į pagalbą savo pažįstamą R. K., kurio kaltę įrodyti, ikiteisminio tyrimo organų manymu, įrodymų nepakako, bei dar du ikiteisminio tyrimo metu nenustatytus asmenis, V. N. tiekė įvairius Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre neregistruotus vaistinius preparatus, tarp jų ir „Fenazepam“, kuriame yra psichotropinės medžiagos – fenazepamo, į kaimo vietovėse esančias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, kuriose dirbo kaltinamieji bendruomenių slaugytojai, bei į kitas medicinos įstaigas ir vaistines. Teismo įsitikinimu, kaltinamieji bendruomenės slaugytojai, turintys būtiną jų darbui mediko išsilavinimą, suprato, kad įgydami ir laikydami psichotropinės medžiagos – fenazepamo turinčių vaistų „Fenazepam“ elgėsi neteisėtai. Be to, jie veikų padarymo metu dirbo iš valstybės biudžeto išlaikomose įstaigose ir teikė viešąsias paslaugas, todėl įgydami ir laikydami draudžiamus vaistus, tarp jų ir „Fenazepam“, jie pasinaudojo savo tarnybine padėtimi priešingais tarnybai interesais.

    Nors savo kaltę teisme pripažino ne visi kaltinamieji, tačiau, teismo manymu, surinkti įrodymai: kaltinamųjų, liudytojų parodymai, kratų metu rasti vaistiniai preparatai bei V. N. ranka rašyti vaistinių preparatų ir jų kainų sąrašai, telefoninių pokalbių išklotinėse užfiksuoti pokalbiai tarp V. N. ir R. K., tarp V. N. ir bendruomenių slaugytojų, tarp R. K. ir bendruomenių slaugytojų, akivaizdžiai liudija V. N. ir visų 13 bendruomenės slaugytojų kaltę.Teismas nubaudė V. N. 25 000 Lt bauda ir laisvės atėmimu šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidėjo vieneriems metams šešiems mėnesiams ir įpareigojo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Be to, teismo sprendimu V. N. turės atlikti 50 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose, kuriuos jis turi atlikti per tris mėnesius nuo šio nuosprendžio įsiteisėjimo.Įvertinęs kaltinamųjų bendruomenės slaugytojų veiksmų apimtį, jų materialinę padėtį ir siekdamas teisingumo principo įgyvendinimo teismas juos nubaudė galutinėmis subendrintomis bausmėmis – laisvės apribojimu, bausmių dydį individualizuodamas.Nuosprendį kaltinamieji gali apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo.

    NTA

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia