Opozicija valdantiesiems neleido ramiai jaustis

    1136
    0

    savivaldybes_stogas

    Pirmajame darbiniame naujosios tarybos posėdyje virė aistros, buvo daug diskutuojama, keletas klausimų išbraukta iš dienotvarkės. Šiame posėdyje pasijuto opozicijos jėga – ankstesnių kadencijų tarybose sprendimai buvo priimami 17-18 balsų dauguma, šioje taryboje balsai dažnai pasiskirstydavo po lygiai. Sprendimo priėmimą lemdavo mero balsas.

    Posėdyje, be išvykusios į komandiruotę Klavdijos Stepanovos, dalyvavo 24 tarybos nariai. Posėdžio pradžioje buvo pateikta informacija, kad įsikūrė Valstiečių liaudininkų frakcija, kurios seniūne išrinkta Elena Mirinavičienė. Neprisijungę prie jokios frakcijos liko: socialdemokratas Grigorijus Malčanovas, „tvarkietis” Mindaugas Tamošiūnas, socialliberalė Vaida Mikelytė ir nepriklausomas kandidatas Vydas Paknys.

    Jau tvirtinant posėdžio darbotvarkę opozicijos atstovas socialdemokratas Arūnas Jasaitis pasiūlė keturių klausimų: savivaldybės įmonių UAB „Ukmergės autobusų parkas“, UAB „Ukmergės butų ūkis“ ir  UAB „Ukmergės knygynas“ metinių finansinių ataskaitų svarstymą, bei dėl savivaldybės atstovavimo UAB „Ukmergės šiluma“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime perkelti į kitą posėdį, nes šie klausimai dar nebuvo svarstyti komitetuose. Finansines įmonių ataskaitas pagal įstatymus reikia patvirtinti iki birželio pirmos, bet įmonių vadovams pritarus, šių klausimų svarstymas buvo atidėtas.

    Ilgiausiai, beveik valandą laiko, buvo svarstytas tarybos veiklos reglamentas. Pristatydamas dokumentą vicemeras Regimantas Baravykas sakė, kad šiame, naujai tvirtiname dokumente, kuriuo vadovaudamasi taryba dirbs visus keturis metus, daugiau aiškumo, skaidrumo, tvarkos. Reglamente numatytos išmokos tarybos nariams padengti patiriamas sąnaudas einant tarybos nario pareigas. Tarybos nariai kas mėnesį, jeigu atsiskaitys už patirtas išlaidas, gaus po 300 litų. Taip pat numatomos papildomos išmokos seniūnams – 50, komitetų pirmininkams – 100 litų.

    Didžiausios aistros virė tvirtinant Kontrolės komiteto sudėtį ir jo pirmininką. Pasak vicemero R. Baravyko, į komitetą įrašytas vienodas partijų atstovų skaičius. Bet paaiškėjo, kad į komitetą siūlomi du socialdemokratai – Kazys Grybauskas ir Grigorijus Malčanovas. Socialdemokratai siūlymui pradėjo prieštarauti aiškindami, kad frakcija į komitetą delegavo tik K. Grybauską. Bet G. Malčanovas į komiteto sudėtį vis tik buvo įrašytas. Diskutuojant G. Malčanovas informavo tarybą, kad nuo gegužės 27 dienos jis sustabdo narystę partijoje.

    Svarstant Kontrolės komiteto sudėtį kliuvo ir Vaidai Mikelytei. Buvo suabejota, ar jos buvimas komitete nesikerta su viešais ir privačiais interesais, nes tarybos narės motina vadovauja savivaldybės Kontrolės tarnybai.

    Diskusijos nesibaigė patvirtinus ir visą komitetą. Opozicijai, remiantis įstatymu, turi priklausyti minėto komiteto pirmininko vieta. Todėl ji komiteto pirmininku pasiūlė konservatorių Andrių Kalesniką. Tačiau už jį balsavo tik 10 tarybos narių, 4 susilaikė. Kilo sumaištis. Opozicija galėjo į komiteto pirmininko vietą siūlyti kitą žmogų, bet vis tiek buvo siūlomas A. Kalesnikas.

    Susidarius padėčiai be išeities buvo paskelbta pertrauka, kuri problemos neišsprendė. Siūlyta pasisakyti kas turi ką nors prieš A. Kalesniką, tačiau norinčių tai padaryti neatsirado. Pakartotinai balsuojant už A. Kalesniką, kaip komiteto pirmininką, jis vėl surinko tik dešimt palaikančių balsų.

    Neišrinkus komiteto pirmininko, meras Algirdas Kopūstas pasiūlė Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju išrinkti liberalcentristą Juozą Armanavičių. Už šią kandidatūrą pasisakė 13 tarybos narių. J. Armanavičius iki pirmininko išrinkimo vadovaus komitetui.

    Taryba nusprendė nesudaryti tarybos kolegijos, išplečiant frakcijų seniūnų sueigą. Po trumpų diskusijų sudaryti 5 tarybos komitetai. Biudžeto ir ekonominės plėtros komitete dirbs Rolandas Janickas, Andrius Kalesnikas, Grigorijus Malčanovas, Vaida Mikelytė, Elena Mirinavičienė. Savivaldybės ūkio komitete dirbs Juozas Armanavičius, Kazys Grybauskas, Valdas Mikalajūnas, Vydas Paknys, Mindaugas Mykolas Tamošiūnas. Švietimo, kultūros ir sporto komitete: Kazys Cesevičius, Rimvydas Civilka, Arūnas Dudėnas, Vladislovas Spruogis, Birutė Žilėnienė. Sveikatos ir socialinės paramos komitete: Arūnas Civilka, Juozas Galiauskas, Arūnas Jasaitis, Sigitas Masiulionis. Kaimo ir aplinkosaugos komitete: Zofija Belickienė, Valentinas Genys, Angelė Jokubynienė, Klavdija Stepanova.

    Sudaryta Administracinė komisija, kurios pirmininku patvirtintas tarybos narys Rimvydas Civilka, jo pavaduotoju – Rimas Jurgilaitis, savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas. Komisijos nariai: Aidas Dutkus, rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas, Diana Gervinskienė, savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė, tarybos nariai – Vaida Mikelytė ir Mindaugas Mykolas Tamošiūnas.

    Kilus diskusijai dėl tarybos Etikos komisijos sudėties užkliuvo į komisiją įrašytos seniūnaitės. Tarybos nariai buvo informuoti, kad jos atrinktos apklausos būdu, bet šiose kandidatūrose įžvelgta bendrų interesų su politinėm partijom. Paprašyta pateikti jų delegavimo dokumentus ir posėdyje komisija nebuvo patvirtinta.

    Merui prireikus išvykti į seimą, tarybos posėdį toliau vedė R. Baravykas. Klausimai buvo priiminėjami be didelių diskusijų.

    Buvo patvirtinti nauji nekilnojamojo turto mokesčio tarifai. Juridiniams asmenims jis sieks 0,7 procento, fiziniams asmenims – 0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Juridiniams ir fiziniams asmenims už neprižiūrimas ir apleistas patalpas ir statinius teks mokėti 1 procentą nekilnojamojo turto mokestinės vertės. 2010 metais savivaldybės biudžetas gavo 2526 tūkstančius litų nekilnojamojo turto mokesčio, 2011 metai jo planuojama gauti 1800 tūkstančių.

    Į rajono garbės piliečio vardo suteikimo komisiją buvo siūlyta įtraukti 15 narių. Joje nevyriausybinių organizacijų, savivaldybės administracijos atstovai. Bet tarybos nariai pasigedo komisijoje daugiau  nevyriausybinių organizacijų atstovų. Klausimas atidėtas, nes komisijos sudėtį tarybos nariai pageidavo apsvarstyti komitetuose.

    Posėdis baigėsi paslapties darymu iš viešos informacijos. Vicemeras R. Baravykas tarybos narius informavo, kad gautas Lietuvos kinologų draugijos Tarybos kreipimasis. Tačiau jį perskaityti vicemeras atsisakė, motyvuodamas tuo, kad policijoje pradėtas tyrimas ir kreipimosi viešinimas gali tyrimui pakenkti, nes tarybos posėdis transliuojamas internetu. Nors tarybos nariai kelis kartus prašė supažindinti su kreipimusi, vicemeras buvo neperkalbamas.

    Situaciją išgelbėjo miesto seniūnas Stasys Jackūnas, pateikęs informaciją, kad kreipimasis yra viešas ir jau paskelbtas portale vilkmerge.lt. Seniūnas pasiūlė pageidaujantiems kreipimąsi duoti pasiskaityti.

    Vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia