Mergaitė iš „Rockmergės“ – Raminta Naujanytė

    1577
    0

    saus1351Lietuvos talentuose sužibėjusi ir į finalą patekusi ukmergiškė Raminta Naujanytė, visiems geriau žinoma kaip Bjelle, –  paprasta ir šmaikšti, jaunatvišku maksimalizmu trykštanti mergina. Bjelle klauso roko, ant scenos ji užlipo norėdama būti išgirsta, o štai pirmieji jos kūriniai gimė lydimi nusivylimų ir pirmosios meilės skausmų. Nors ši mergina laiko veltui nešvaisto, nes turi ruoštis „Lietuvos talentų“ finalinei kovai, visgi ji  surado laisvą minutėlę studentų brolijai ir seserijai „barake.lt“ ir dalinasi mintimis apie savo  kūrybą, pirmąją pažintį su muzika bei dabartinį savo gyvenimą.

    Bjelle, save pristatai kaip mergaitę iš „Rockmergės“. Ką tuo nori pasakyti? Galbūt, kad tau patinka rokas?
    Tokia jau Ukmergės siela, man taip atrodo- arba groji roką, arba gyveni roką. Man roko stiliaus muzika patinka nuo pat paauglystės.

    Kada tave aplankė „mūza“ ir tu pradėjai kurti?
    Kokios ten mūzos. Kūriau eiles, kai dar pyplė buvau, kai tik rašyti išmokau, na o daineles rašau nuo 12 metų. Pirmosioms įkvėpimą davė pyktis mokyklai, meilės užuominos, tačiau tekstai buvo nelabai prasmingi, o melodijos- banalumo viršūnė.

    Kokie jausmai užplūsta prisiminus pirmąją pažintį su muzika?
    Pirmoji pažintis su muzika? Turbūt, iš sesės išmokta dainelė, kurią prieš miegą visuomet dainuodavom, apie gegutę ir stirną, va kaip. Vėliau darželis, mokyklėlės…

    Daugeliui palikai įspūdį po savo pasirodymo „Lietuvos talentuose“. Kas tave pastūmėjo ir kodėl nuėjai į šią muzikinę talentų kalvę?
    Nusprendžiau pati, kad atėjo laikas pateikti savo atliekamą muziką visuomenei, o televizija – būtent ta vieta.

    Daina „Brožulis“ tave nuvedė iki finalinių kovų. Kaip manai, kas būtent sužavėjo žmones šioje liaudies dainoje?
    Čia ne liaudies daina, bet būtų smagu, jei tokia ji taptų. Žodžius rašiau pati, tik panaudojau liaudies dainų struktūrą ir tematiką. Manau, Lietuvoje seniai jaučiamas patriotiškumo stygius, o aš buvau tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir turbūt mūsų atlikimas patiko visuomenei. Be to, ne nuo manęs vienos viskas priklausė, violončelistai savo grojimu taip pat pakerėjo visus.

    Tikriausiai po pasirodymo „Lietuvos talentuose“ sunkiai atsigini gerbėjų? Apskritai, kaip pasikeitė tavo gyvenimas?
    Na taip, gerbėjų netrūksta, ypač “facebook’e” (juokiasi). Pasikeitė nemažai kas: radau daug naujų „draugų”, kritikų, “juodai” pavydinčių artimų žmonių. Mokykloje išaugo konkurencija, tenka galvoti, kaip elgtis viešumoje, kaip atrodyti, nes jau visi atpažįsta. Bet manau, jog visi minusai dingsta, kai užlipi ant scenos ir sulauki be proto daug teigiamų emocijų iš žiūrovų ir kai kūryba būna įvertinta ir pagerbta – geriau ir būti negali.

    Kas lėmė, jog save sugalvojai pavadinti „Bjelle“ ?
    Gimnazijoje chore mane praminė varpeliu, tada ši pravardė “prilipo” ir draugų kompanijoje, o ir per koncertus pradėjo taip pristatinėti. Visgi varpelis ne visiems sukelia gražias asociacijas, ir man iš pradžių nepatiko, jog šis žodis vyriškosios giminės. Tačiau, kai netyčia iš vienos draugės sužinojau, kaip žodis varpelis skamba norvegiškai,  savo nuomonę pakeičiau, šis žodis pasidarė tinkamas.

    Kas tau apskritai yra muzika? Gyvenimas, jausmas? Apibūdink.
    Muzika man nėra viskas, bet dabar tai svarbiau net už miegą (miegas liko antroje vietoje). Tai ir jausmas, ir gyvenimas, ir liga, ir energija..Po velnių, jei jau susiduri rimtai su muzika, tai supranti, kad tai netelpa į jokius žodžius. Mokykloje mus moko įvairių muzikos terminų, bet šiam žodžiui pateikė tik kelis pavyzdžius, o aš nedrįstu pasakyti, kas ji yra man. Per didelė, kad apibūdinčiau.

    Kas tave erzina dabartiniame muzikos pasaulyje? Kokie muzikos bruožai?
    Mane erzina apsimetėliai tiek gyvenime, tiek muzikoje.

    Ar ir savo ateitį planuoji sieti su muzika?
    Šiuo metu mokausi chorinio dirigavimo, turiu chorą. Ateityje planuoju studijuoti  šią specialybę. Noriu būti profesionali dirigentė, o jei nepavyks, manau, rasiu, ką veikti muzikos srityje.

    Ar mokslai netrukdo muzikai?
    Na,  kad aš mokausi Juozo Tallat- Kelpšos konservatorijoje: ten visi, kurie mokosi, žino, kad mokslai trukdo muzikai (juokiasi).

    Kaip tavo draugai vertina tavo muziką?
    Draugai palaiko ir vertina. Dar labai džiaugiuosi, kai jie kritikuoja, nes artimi žmones gali pasakyti puikias pastabas.

    Tu rašai dainas. Kas tave įkvepia kūrybai?
    Reikia tik kvėpuoti, tada ir įsikvėpsi.

    Kokių bruožų, tavo manymu, turi turėti tikras talentas?
    Aš nežinau, kas yra tas tikras talentas, man atrodo, kad tikrieji talentai lieka atmintyje šimtmečiais. Kiekvienas savo srityje.

    Studentų brolija ir seserija „barake.lt

    vilkmerge.lt nuotr.

    {youtube}CdiHsWttjnk{/youtube}

    Susiję straipsniai:

    „Lietuvos talentuose” nuskambėjęs „Varpelis” sužavėjo visus

    Ukmergiškė pateko į „Lietuvos talentų” finalą

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia