Lauko treniruoklių įrengimas suskaldė Pramonės mikrorajono bendruomenę

    1161
    0

    pad

    Prieš metus šalia „Šilo” pagrindinės mokyklos stadiono sumontuoti devyni šiuolaikiški lauko treniruokliai, skirti įvairaus amžiaus žmonių grupėms, sulaukė didžiulio susidomėjimo. Jiems įsigyti buvo panaudotos Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšos.

    Ukmergės miesto bendruomenės taryba nusprendė gautas lėšas (35 000 Lt) panaudoti šiems treniruokliams įsigyti ir įrengti. Lėšos buvo sėkmingai panaudotos ir treniruokliai įrengti šalia „Šilo” pagrindinės mokyklos.

    Treniruokliai šalia „Šilo” pagr. mokyklos

    Visa bendruomenė bei gyventojai džiaugėsi galimybe nemokamai sportuoti. Pasak Ukmergės miesto bendruomenės pirmininko Juliaus Kazėno, ant treniruoklių galima pamatyti ne tik mažus vaikus, paauglius, bet ir garbaus amžiaus moteris, sulaukusias net 72 metų.

    „Šiais metais, gavus finansavimą, lauko treniruoklius buvo nuspręsta įrengti Pramonės mikrorajone. Iš viso yra 9 treniruokliai, pritaikyti mankštinti įvairiems kūno raumenims. Vienu metu ant treniruoklių gali treniruotis net 24 žmonės.

    Didžiausią iniciatyvą parodė būtent Pramonės mikrorajono bendruomenė. Su pirmininkais susirinkome, svarstėme įvairius variantus, kur galėtų būti įrengti tie treniruokliai. Pirmiausia nuvykome į „Šilo” pagrindinę mokyklą, kur visi galėjo realiai pamatyti kokie tai įrengimai. O toliau svarstėme kur juos statyti. Buvo nemažai variantų.

    ka

    Vienas iš kriterijų: įrenginių ir sportuojančių žmonių saugumas, taip pat galimybė tėvams matyti savo sportuojančius vaikus, ir kad nereikėtų labai toli vaikščioti norintiems pasportuoti. Vienas iš variantų buvo statyti treniruoklius prie prekybos centro Maxima, tačiau tam kliudė ten esanti šiluminė trasa bei arti nutiestas kelias. Kitas variantas – kitoje gatvės pusėje, tačiau iš karto kilo problema, kad reikės vaikščioti per Deltuvos gatvę, o tai nesaugu ir vaikams, ir suaugusiems, vienok ir erdvės ten tinkamos nebuvo. Taip pat pačių treniruoklių, dėl jų pačių saugumo, negali pastatyti vidury laukų.

    Kitas variantas – įrengti vaikų darželio teritorijoje, tačiau šis variantas netiko, nes tai turi būti vieša vieta. Buvo siūlyta ir  vieta už aklųjų tilto. Tačiau dažniausiai buvo susiduriama su pačių treniruoklių saugumo ir priežiūros problema. Ne visos vietos taip pat yra tinkamos dėl po žeme išklotų kabelių. Norint įrengti treniruoklį, reikia kasti 1 metro gylio duobę.

    IMG 4513 IMG 4514

    Šioje vietoje turėtų būti įrengti treniruokliai

    Mūsų pasirinkta vieta gera ir tuo, kad ja galės naudotis ir vaikų darželio vaikai. Tuo pačiu šiame rajone būtų sukurtas tarsi sporto kampelis, kuriame be krepšinio ar futbolo, būtų ir treniruokliai, kurie, beje, neskleidžia tiek triukšmo kaip krepšinis ar futbolas.

    Apie treniruoklius buvo kalbėta bei rašyta ne kartą ir spaudoje, ir internete.

    Balandžio mėnesį miesto bendruomenės nariai su trimeriais pjovė pievą, ruošė vietą. Buvo kalbėta su namo komendantais, tačiau tuomet niekas jokių pretenzijų nereiškė,” – pasakojo miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas.

    Daugelis gyventojų aktyviai palaikė idėją įrengti treniruoklius. Tačiau keletas moteriškių kėlė problemą, kad treniruokliai yra per daug arti jų langų. Visa Pramonės mikrorajono bendruomenė galima sakyti skilo į dvi dalis: vieni buvo už, kiti prieš.

    ka2Pramonės mikrorajono teritorinės bendruomenės pirmininko pavaduotojas Adolfas Girdžiūna nesutiko su gyventojų didele baime dėl vaikų triukšmo bei kultūros. Pasak jo, visi vaikai, tiek Pramonės, tiek kitų mikrorajonų, yra vienodi. Jo nuomone, tėvai turi matyti savo vaikus, ką jie veikia ir tuo pačiu juos kontroliuoti. Todėl nereikia jų išgrūsti kažkur už upės, kuo toliau. Iš kitos pusės sutiko, kad reikia ieškoti kompromiso, nes ir pats nenorėtų, kad po langais jam šūkautų vaikai. Tačiau susiduriama su kita problema: o kaip nustatyti tą atstumą, kuris būtų tinkamas ir neerzintų konkretaus gyventojo?

    Į susitikimą atvyko ir LR Seimo narė Loreta Graužinienė: „Čia atvykau, nes gavau žmonių skundą dėlto, kad jie nežino kas čiaka3 vyksta ir pan. Pradėjome nagrinėti šį klausimą. Noriu pasakyti, kad lėšos nėra skirtos supriešinti žmonėms. Todėl būtina rasti kompromisą. Jei jo nebus, tuomet bus paisoma visų įstatymo normų: sanitarinių, viešųjų erdvių ir t.t. Kadangi tai yra valstybės žemė, tuomet spręsti konfliktui turės būti pasitelkta ir rajono valdžia. Pykdamiesi sprendimo tikrai nerasime. Galbūt sugebėdami vienas kitą išklausyti ir suprasti, mums užteks visai nedaug: gal tik patraukti kelis metrus tuos treniruoklius, gal atsisakyti futbolo aikštelės ar pan. Apie tai reikia kalbėtis. Prie „Šilo” pagrindinės mokyklos įrengti lauko treniruokliai problemų nekelia, nes ten ideali vieta: šalia stadiono, toli nuo gyvenamųjų namų.  Vienintelis kelias šiuo metu įrengti treniruoklius yra rasti kompromisą.”.

    Daugiau kaip valandą vyko gan aršios diskusijos, nė viena pusė praktiškai nenorėjo girdėti viena kitos.

    Nors prieštaraujančiųjų pusėje buvo tvirtinta, kad jų name nė vienas nepasirašė už treniruoklius toje vietoje, tačiau atsirado gyventojų, kurie teigė, kad pas juos dėl parašų niekas net nebuvo atėjęs, o galų gale pasirodžius ir to namo pirmininkui, paaiškėjo, kad bent pusė namo yra už treniruoklius.

    ka1

    Pateikiame keletą gyventojų nuomonių iš abiejų barikados pusių:

    Viena barikados pusė, pritarianti treniruokliams:

    „Problemą galima išspręsti paprasčiausiai atsisakius kurio nors šiuo metu ten esančio objekto. Tarkime futbolo, juk tos futbolo aikštelės oficialiai ir nėra. Tuomet visi bus patenkinti, nes treniruokliai bus toliau nuo namų langų”.

    „Nesuprantu, krepšinio, futbolo aikštelė žmonėms netrukdo dėl triukšmo, o treniruokliai kažkodėl užkliuvo”.

    „Nė viena pusė nenori nusileisti. Manau tai daugiau principo reikalas”.

    „Kai nedaro blogai, kai daro vėl blogai. Visiems neįtiksi.”.

    „Manau šiuo atveju reikia klausyti daugumos, nes vistiek 100 proc. nebus pritariančių. Tai negi dėl 10 proc., turės nukentėti kiti 90?”

    „Tie didžiausiai priešininkai patys pirmi eis sportuoti ant tų treniruoklių ir paskui girs kaip viskas gerai”.

    „Man baisu, kad dėl keletos aršių moteriškių, galime apskritai tų treniruoklių nesulaukti.”

    „Kažkodėl vaikai visada žaidžia futbolą ir problemos niekam nekyla. Vienas namas prie kurio žaidžia krepšinį jokių problemų nekelia. Tuo labiau treniruokliai juk ne žaidimui skirti. Tegu džiaugiasi žmonės, kad vaikai sportuoja.”

     Kita barikadų pusė, nepritarianti pasirinktai treniruoklių vietai:

    „Ar norėtumėte, kad po Jūsų langais visą vasarą triukšmautų?”

    „Kodėl mes nematome kitų vietų, kodėl būtent šitoje ir viskas”.

    „Visą vasarą, iki pirmos valandos nakties turėsim klausyti tą triukšmą? Aš žinau kiek jaunimas prie „Šilo” pagrindinės mokyklos būna.”

    „Senatvėje mes norime ramybės ir viskas. Nenorime iki 12 valandos klausytis vaikų keiksmažodžių. Juk žinome, kokie šiuolaikiniai vaikai.”

    „Mes nesame prieš treniruoklius, jų reikia. Tačiau nenorime jų po savo langais”.

    Galų gale, po pusantros valandos ginčų, diskusijų buvo padėtas galutinis taškas. Buvo prieita prie kompromiso patraukti lauko treniruoklius nors porą metrų toliau nuo langų. Todėl jau kitą savaitę planuojama pradėti įrengimo darbus.

    Kaip pasakojo Julius Kazėnas lauko treniruoklių aikštelės atidarymas planuojamas rugsėjo 27 dieną.

    vilkmerge.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia