Kuriama Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija

    1098
    0

    ly copy

    Vienodas, visavertis bei veiksmingas moterų bei vyrų dalyvavimas darbo rinkoje, lygiavertė padėtis visose srityse yra būtina prielaida šalies ekonominiam augimui, konkurencingumui, kiekvienos moters, kiekvieno vyro, visos visuomenės gerovė. Akcentuodami dėmesį žmogui augančioje Europoje negalime neatsižvelgti tiek į vyrų, tiek į moterų potencialų indėlį siekiant konkurencingos, augančios ir klestinčios Europos.

    Šiandien bene vienintelis rodiklis, kuriuo moterų padėtis lenkia vyrų padėtį – išsilavinimas. Tačiau moterų užimtumo lygis tebeišlieka mažesnis nei vyrų ir gerokai atsilieka nuo „Europa 2020” tikslo – 75 procentų užimtumo lygio. Tebeišlieka ir linkęs didėti moterų ir vyrų atlyginimo skirtumas. Akivaizdi darbo rinkos vertikali ir horizontali segregacija, turinti lemiamos įtakos atlyginimų skirtumui ir nelygiavertei moterų ir vyrų ekonominei padėčiai.

    Siekiant mažinti nelygybę tarp moterų ir vyrų užimtumo bei kitose srityse, Ukmergės raj. savivaldybėje šiais metais Moterų informacijos centras kartu su partneriais įgyvendina Europos socialinio fondo bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamą projektą „Lyčių lygybė – pelninga investicija!”.

    Ukmergės rajono savivaldybėje kuriama Moterų ir vyrų lygių galimybių Komisija, kurią sudarys savivaldybės, profsąjungų, darbdavių, švietimo įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.

    Projekto tikslas – mažinti nelygybę užimtumo srityje tarp moterų ir vyrų bei jų tarpusavio santykiuose individualiame ir instituciniame lygmenyje.  Šiam tikslui pasiekti 60-yje Lietuvos savivaldybių, tame tarpe ir Ukmergėje, bus sukurtos Visuomeninės moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos, sudarytos iš 12 narių.

    Suformuotos Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos padės Ukmergės raj. savivaldybei ar mokymuose dalyvaujančiai Ukmergės raj. institucijai įgyvendinti Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo 3 straipsnio nuostatas, kurios įsigalios nuo 2014 m. spalio 1 d. „kiekviena valstybės ir savivaldybių institucija bei įstaiga privalo užtikrinti, kad visuose jų rengiamuose ir priimamuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios moterų ir vyrų teisės, rengti ir įgyvendinti programas ir priemones, skirtas moterų ir vyrų lygioms galimybėms, įstatymų numatyta tvarka remti nevyriausybinių organizacijų programas, kurios padeda įgyvendinti moterų ir vyrų lygias galimybes <…>”.

    2014-2020 m. Lietuva (Europos socialinis fondas) investuos į visuomenės, verslo ir viešojo sektoriaus sisteminius tikslinius mokymus, švietimą ir informacimą, gebėjimus taikyti moterų ir vyrų lygybės modelius (pvz. lyčių lygybės planavimas darbovietėse), kitas priemones, instrumentus, tyrimus.

    Taigi, projekto metu savivaldybėse sukurtos Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos turės galimybę rašyti projektus, susijusius su lyčių lygybės skatinimu jų savivaldybėse ir dalyvauti juos įgyvendinant.

    Jei esate pilietiškai aktyvus savivaldybės, darbdavių, NVO, švietimo institucijos atstovas bei Jums rūpi moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimas Jūsų savivaldybėje ir norite tapti komisijos nariu, galinčiu priimti sprendimus, darančius įtaką moterų ir vyrų lygybės politikai užimtumo srityje vietiniu lygmeniu, registruokitės modulinėje programoje „Moterų ir vyrų lygių galimybių užimtumo srituje praktinis įgyvendinimas:. Registracijos anketa ČIA.

    Norint tapti komisijos nariu privaloma išklausyti visus mokymo modulius. I modulio mokymas vyks 2014 m. vasario 7 dieną, II modulio – vasario 25 dieną, III modulio – data tikslinama, IV modulio – balandžio 7 dieną. Daugiau informacijos apie mokymus, laiką ir kt. tinklapyje: lygus.lt

    ***

    I modulyje, kuris užims 7 akademines valandas, bus gvildenamos tokios temos: a) moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimo darbo rinkoje teisinės prielaidos; b) moterų ir vyrų lygybės klausimų įtraukimas į socialinę partnerystę ir socialinį dialogą, moterų ir vyrų lygybės darbe ir subalansuoto moterų ir vyrų atstovavimo priimant sprendimus privalumai ir nauda.

    II modulio temos: a)  bendrieji diskriminacijos pagrindai ir jų apraiškos, moterų ir vyrų lygių teisių ir galimybių pažeidimų atvejų atpažinimas ir prevencija, teisinės gynybos priemonės ir jų taikymas; b) moterų ir vyrų lygių galimybių darbo rinkoje (ekonominėje veikloje) problematika, įgyvendinimo metodai, instrumentai, sprendimo priemonės, jų taikymas praktikoje ir poveikio vertinimas.

    III modulio temos: a) vienodas požiūris į moteris ir vyrus, lytims jautri aplinka, diskriminacinis požiūris, kaip jo išvengti; b) moterų ir vyrų lygybės planavimo darbovietėse principai.

    IV modulio (6 ak.val.) temos: a) apibendrinami visi 3 moduliai bei pasiūloma praktinė užduotis išanalizuoti savivaldybių strateginius planus moterų ir vyrų lygybės aspektu bei suformuluoti pasiūlymus strateginio plano tobulinimui; b) pristatomi projekto metu atlikto tyrimo duomenys.

    27 ak.val. mokymus išklausę dalyviai gaus „Moterų ir vyrų lygių galimybių darbo rinkoje specialisto” pažymėjimą.

    Daugiau informacijos: Rugilė Butkevičiūtė, MIC projektų vadobė, tel. +37052629003, el. paštas: rugile@lygus.lt

    ***

    Projekto veiklos: a) atliktas tyrimas leisiantis įvertinti įvairaus amžiaus, tautybės, sveikatos būklės, gyvenamosios vietos moterųš padėtį Lietuvoje; b) organizuoti renginiai ir mokymai, skatinantys stereotipų mažinimą bei problemos supratimo gilinimą; c) vykdoma plati viešinimo kampanija, skirta visuomenei šviesti apie lyčių pusiausvyros naudą; d) kiekvienoje šalies savivaldybėje bus suformuota Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija, kuri prisidės įgyvendinant Valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių programą. Formuojant 10-12 asmenų komisijas bus skatinamas valstybės ir savivaldybių institucijų, švietimo ir mokslo įstaigų, NVO, profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų bendradarbiavimas ir pan., užtikrinantis lygiavertį požiūrį į moteris ir vyrus, vienodas jų galimybes.

    Projektą įgyvendina: Moterų informacinis centras, Šiaulių universiteto Lyčių studijų centras, Socialinių inovacijų fondas, Kauno moteris užimtumo informacinis centras. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

    Parengta pagal ukmerge.lt ir lygus.lt informaciją

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia