Pradinis Kultūra Kultūros centro dailės galerijoje dviejų Kristinų darbų paroda

Kultūros centro dailės galerijoje dviejų Kristinų darbų paroda

3254
0

Kultūros centro dailės galerijoje veikia dviejų ukmergiškių, dviejų Kristinų – Kristinos Darulienės ir Kristinos Kasmauskienės tapybos darbų parodos. Parodos skirtingos, bet kartu ir panašios. Panašios savo požiūriu į gamtą, į jausmus, kuriuos dailininkėms sukelia aplinka. Taip galerijoje prieš Kalėdas įsikūrė labai pozityvios parodos.

Kristina Darulienė pristato parodą „Šnarantys žolynai“, kurioje darbai sukurti 2016 – 2019 m. Visi šioje parodoje pristatomi darbai nutapyti gamtoje. Pasak dailininkės, ji patalpoje kurti negalėtų, nes jai „labai svarbu vėjas, vibracija, susiliejimas su gamta“. Ir paveikslai gimsta spontaniškai – „po kojomis radus gražių motyvų“.

Dailininkė gimė Šiauliuose, kur nuo mažens pradėjo piešti ir kurti rankdarbius. Čia, ji būdama vaiku, dalyvavo Šiauliuose surengtoje tautodailininkų parodoje, kurioje buvo pristatomi jos nėriniai. Studijuojant daugiau dėmesio kreipta į tekstilę. Bet kadangi neliko galimybės toliau ją studijuoti, teko pasirinkti tapybą.

Parodose K. Darulienė dalyvauja nuo 1998 m. Pirmoji paroda Ukmergėje buvo 2000 m. surengta Exlibriso paroda Kultūros centro galerijoje. Vėliau į Ukmergę ją atvedė lino plenerai. Gyvendama Ukmergėje pirmąją parodą ji surengė Vl. Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Su drauge ir kolege K. Kasmauskiene K. Darulienė Jaunimo laisvalaikio centre atidarė studiją „Spalvų sodas“. Nuo 2017 m. K. Darulienė dirba Muzikos mokyklos dailės skyriuje.

Kristinos Kasmauskienės, kaip menininkės kelias prasidėjo prieš 12 metų Kaune pradėjus lankyti vakarinius tapybos ir piešimo kursus. Nuo 2012 m. ji dalyvauja kasmetinėse Ukmergės krašto menininkų parodose. Surengė dvi personalines parodas Vl. Šlaito viešojoje bibliotekoje. Be tapybos K. Kasmauskienė domisi fotografija, papuošalų kūrimu, interjero dekoravimu.

Dailininkės pristatomoje parodoje nėra paveikslo be mėlynos spalvos. Ji visur dominuoja. Tai ir meilė gamtai, iš kurios ateina visos idėjos ir dailininkės įkvėpimas, ir „sparnai“, dangaus ir vandens spalva. Kaip sakė K. Kasmauskienė, jai taip pat svarbi gamta, buvimas joje. Taip pat „traukia didelės erdvės, kalnai, horizontai, šviesos žaismas su aplinka“.

Nuo gruodžio 10 dienos Kultūros centro dailės galerijoje veiks Aurelijaus Kovaliovo, gyvenančio ir kuriančio Anglijoje, tapybos darbų paroda.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia