Pradžia Kultūra Valstybės atkūrimo dieną šventėme Taujėnuose

Valstybės atkūrimo dieną šventėme Taujėnuose

895
0

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena yra ypatinga kiekvienam lietuviui. Ji mums primena ne tik mūsų istoriją, kuri buvo ir šviesi, ir tamsi, su pergalėmis ir netektimis, bet ir skatina apmąstyti mūsų dabartines problemas, pasiekimus bei troškimus.

Vasario 16-oji kasmet iškilmingai švenčiama Taujėnuose. Šventinis renginys prasidėjo šv. Mišiomis Taujėnų Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje. Vėliau visi, nuo mažiausio iki vyriausio, sugūžėjo paminėti šios ypatingos dienos į kultūros namus.

Jau tampa gražia tradicija kasmet prisijungti prie tarptautinio projekto „Su gimtadieniu, Lietuva“. Renginio dalyviai ir žiūrovai noriai įsiamžino su sveikinimo plakatu.

Valstybės atkūrimo dienos koncertas prasidėjo nuo Tautiškos giesmės. Giedojo visa pilnut pilnutėlė salė. Po to sveikinimo žodį tarė Taujėnų gimnazijos direktorius Darius Kaplūnas, kuris pasidžiaugė tokiu bendruomenišku renginiu. Vėliau, Gita Šeibokaitė, II g. klasės mokinė, visiems susirinkusiesiems papasakojo apie 1918 m. vasario 16-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, Akto signatarus. Renginio metu koncertavo gimnazijos ir kultūros namų dainų ir šokių kolektyvai (vad. Jurgita Padolskienė, Aistė Brokertienė ir Nijolė Janulienė).

Pasibaigus koncertui, nešini Lietuvos, Taujėnų ir gimnazijos vėliavomis bei tautine atributika, su dainomis nuėjome iki Nepriklausomybės paminklo, esančio miestelio centre. Čia sveikinimo žodžius tarė Taujėnų seniūnė Elvyra Tulušienė, Taujėnų miestelio bendruomėnės pirmininkas Vidmantas Krikštaponis, kultūros namų renginių organizatorė Milda Auglytė. Šventinį renginį užbaigėme kartu dainuodami liaudiškas dainas.

Valstybės atkūrimo dienai bei pirmojo Lietuvos Prezidento A. Smetonos metams pažymėti kultūros namuose veikia nuotraukų paroda „Paminklai laisvei ir nepriklausomybei” bei gimnazijos mokinių piešinių paroda „Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona“.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą