Pradinis Kultūra Tik meilė Tėvynei niekada nesibaigia

Tik meilė Tėvynei niekada nesibaigia

1906
0

Minėdami Lietuvos šimtmetį, renkamės įvairias šventimo formas. Deltuvos kultūros namai puoselėja gražias ir prasmingas tradicijas, tad savaitgalį pakvietė visus į patriotinės ir pilietinės kūrybos vakarą „Tik meilė Tėvynei niekada nesibaigia“.

Šventėje dalyvavo UKC Vidiškių skyriaus folkloro kolektyvas „Ulyčia“ (vad. St. Navickienė), UKC Sližių skyriaus folkloro kolektyvas „Siemanys“ (vad. St. Novikienė), UKC Deltuvos skyriaus moterų vokalinis ansamblis ir romansinio dainavimo grupė „Svajos“ (vad. K. Piestinis). Mūsų svečiai parodė šimtmečio Dainų šventei skirtas programas, o šeimininkai padovanojo dainas iš parengtų savo pasirodymų.

Kad viltis neužgestų ir būtų lengviau pakelti sunkią dalią, tremtiniai, atplėšti nuo Tėvynės, kūrė ir dainavo dainas. Taip gimė šimtai dainų tremtyje ir lageriuose. Niekas neįstengs suskaičiuoti, kiek jų buvo sukurta, ne visos jos ir užrašytos. Tai kas išliko, dainuojame mes, vakaro metu dainavo ir UKC Vidiškių skyriaus folkloro kolektyvas „Ulyčia“, prisiminęs savo krašto partizanus ir savo programą pavadinęs labai jautriu pavadinimu „Sesutė takelį į miško kalnelį numynė basa…“

Tereikia atidžiau perskaityti partizanų dainas, ir pamatai, kaip giliai vienas jų kraštas yra įsirėžęs į gimtąją kruviną žemę. Scenoje pasirodęs Deltuvos skyriaus moterų ansamblis padainavo kelias dainas, vieną iš jų – visiems gerai žinomą partizanų romansą „Su gandrais ir su lapais žaliais“.

Prieš 101 metus, 1917-ųjų liepos 25 d., būrelis drąsių Ukmergės rajono Sližių krašto žmonių pasipriešino Lietuvos okupantams vokiečiams, sumaniusiems iš lietuvių atimti duoną. Nelygioje kovoje gyvybę paaukojo aštuoni drąsuoliai. Šiuos įvykius savo programoje prisiminė ir jautriai perteikė Sližių skyriaus folkloro kolektyvas „Siemanys“.

Sušaudytos, graudžios, bet vis dėlto herojiškos dainos. Kiek jose daug drąsos, ryžto, pasiaukojimo bei meilės tautai ir savo artimui. Tačiau, matyt, atėjo laikas pagerbti mūsų partizanus ir jų atminimą ne tik raudomis, bet ir savo dainomis. Juk daina kaip tam tikra meditacija. Tad vakarą lyriškomis dainomis užbaigė UKC Deltuvos skyriaus romansinio dainavimo grupė „Svajos“ (vad. K. Piestinis).

Dėkojame visiems šventės dalyviams, žiūrovams už jaukiai kartu praleistą vakarą.

UKC Deltuvos skyriaus renginių organizatorė Daiva Stimburienė

Nuotraukos D. Danieliaus

Ankst straipsnisParodos uždarymas sutapo su autorės jubiliejumi
Sekantis straipsnisTaujėnų gimnazijoje projektas vaikučiams ir tėveliams

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą