Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Kokios miego pozos geriausios patiriantiems nugaros skausmą?

Kokios miego pozos geriausios patiriantiems nugaros skausmą?

196
0
Image by Racool_studio on Freepik nuotr.

Nugaros skausmas yra dažnai pasitaikanti būklė, kuri vargina vis daugiau ir daugiau įvairaus amžiaus žmonių. Ši problema apsunkina ne tik mūsų kasdieninę veiklą, bet ir trukdo užmigti, pailsėti. Nekokybiškas miegas ar jo trūkumas dar labiau veikia mūsų bendrą savijautą, ir tampame jautresni skausmui.

Tad tinkama miego padėtis gali pagerinti mūsų miego kokybę, pakelti nuotaiką ir energijos lygį. Geras miegas stiprina mūsų imuninę sistemą, ir taip pat apsaugo nuo įvairių lėtinių ligų.

Štai keletas populiariausių miego pozų, kurias galite išbandyti, pasijusite žymiai geriau bei mėgausitės geru miegu ir poilsiu.

Tikriausiai niekada nesusimąstote, kad netaisyklinga miego poza gali būti ir viena iš priežasčių, kodėl atsiranda nugaros skausmas. Pasinaudokite keletu naudingų pratimų ir išbandykite miego pozas, kurios labiausiai tinka patiriantiems apatinės nugaros dalies skausmus.

Miegas ant šono vaisiaus (embriono) poza

Miegojimas ant šono su prie krūtinės pritrauktais keliais tinka žmonėms, turintiems stuburo išvaržą. Miegojimas ant šono vaisiaus (embriono) padėtyje, padeda atverti tarpą tarp stuburo slankstelių, sumažina įtampą diskuose ir neleidžia stuburui lenktis atgal, sumažėja diskomfortas.

Atsigulkite ant nugaros ir švelniai apsiverskite ant šono. Pritraukite kelius link krūtinės ir švelniai surieskite liemenį link kelių. Svarbu laikas nuo laiko apsiversti ant kito šono, tam, kad išvengtumėte raumenų disbalanso.

Kaip ši miego padėtis padeda?

Tarpslanksteliniai  diskai yra minkštos pagalvėlės, išsidėsčiusios tarp stuburo slankstelių. Kai kuriais atvejais dalis disko yra išstumiama iš savo įprastos vietos, todėl jaučiamas skausmas, silpnumas ar kiti simptomai. Liemens sulenkimas į embriono padėtį, atveria tarpą tarp slankstelių ir sumažina diskomfortą.

Miegas ant šono su pagalve tarp kelių

Jeigu miegojimas ant nugaros sukelia diskomfortą, pabandykite pasisukti ant šono. Tarp kelių įsidėkite pagalvę.

Kaip atsigulti taisyklingai?

Jūsų kairysis arba dešinysis petys turi liestis su čiužiniu, kaip ir visa likusi kūno pusė. Švelniai, šiek tiek sulenkite kelius ir įsidėkite pagalvę tarp jų. Jeigu atsiranda tarpas tarp jūsų juosmens ir čiužinio, papildomai panaudokite mažą pagalvėlę, kuri suteiks atramą.

Svarbu prisiminti, kad būtina keisti šonus. Nepatartina visą laiką miegoti ant vieno ir to paties šono. Gali atsirasti raumenų disbalansas, ar net skoliozė.

Miegas ant nugaros su pagalve po keliais

Jeigu jūs patiriate apatinės nugaros dalies skausmus, miegas ant nugaros yra pats patogiausias. Norint išlaikyti stuburą neutralioje padėtyje gulint ant nugaros, po keliais pasidėkite pagalvę. Ji padeda išlaikyti taisyklingą apatinės nugaros linkį, taip sumažindama patiriamą įtampą.

Kaip ši miego padėtis padeda?

Miegant šioje padėtyje, kūno svoris pasiskirsto tolygiai, todėl sumažėja apkrova apatinėje nugaros dalyje, stuburas ir vidaus organai išlieka taisyklingoje padėtyje.

Miegas ant pilvo su pagalve po pilvu

Tikriausiai daugybę kartų esate girdėję, kad miegas ant pilvo nėra palankus nugarai. Tai tiesa, nes ši miego padėtis sukelia įtampą kakle. Tačiau, jeigu jums patinka miegoti ant pilvo, išbandykite šią miego pozą.

Kaip atsigulti taisyklingai?

Pasidėkite pagalvę po klubais ir pilvo apačia, taip sumažinsite nugarai tenkantį spaudimą. Šioje padėtyje stuburas išlaiko natūralius vingius. Jeigu reikia, naudokite pagalvę po galva.

Kitas būdas, kuris padeda palengvinti nugaros skausmą

Jeigu vis dar jaučiatės nepatogiai išbandę šias aprašytas miegojimo padėtis, arba jaučiate, kad nugaros skausmas sustiprėjo, o ne sumažėjo, kreipkitės į gydytoją, kuris jus pakonsultuos ir paskirs gydymo eigą.

Gydymas intravenine terapija yra labai efektyvus ir naudojamas tada, kai nugaros skausmas nemažėja ir geriamos tabletės neduoda pageidaujamo rezultato.

Ši terapija padeda atpalaiduoti įsitempusius raumenis, sumažina skausmą ir kovoja su uždegimu. Tai reiškia vaistų įvedimą tiesiai į kraują per veną. Taip vaistai greičiau ir efektyviau pasiekia skausmo šaltinį ir sumažina uždegimą bei raumenų spazmus.

Terapijos trukmė ir dažnumas priklauso nuo skausmo pobūdžio, intensyvumo ir jūsų būklės. Paprastai terapija trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Intraveninė terapija gali būti derinama su kitais gydymo būdais, tokiais kaip fizioterapija.

Kai kuriais atvejais nugaros skausmui gydyti skiriamas visas intraveninis terapijos kursas. Tai yra maždaug trys kartai, bet jeigu skausmas yra ilgai negydytas ir užleistas gali prireikti nuo septynių iki dešimties kartų. Intraveninę terapiją gali atlikti ir skirti tik kvalifikuotas gydytojas ir tik po išsamios jūsų būklės įvertinimo.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia