Kitąmet greitoji priklausys jau Vilniui

    1258
    0

    greityoji

    Nuo naujųjų metų greitosios pagalbos laukia pertvarka – Ukmergėje neliks dispečerinės.

    Skambinantieji medikams pirmiausia kalbėsis su Vilniaus dispečeriais, o pastarieji perduos informaciją Ukmergėje esančiai greitajai pagalbai. Nauja tvarka medikams kelia daug neaiškumų ir klausimų. Negaudami informacijos medikai kartu su profesine sąjunga „Solidarumas“ pokalbiui pakvietė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus greitosios pagalbos atstovus.

    gr1

    Į susitikimą savivaldybėje susirinko greitosios pagalbos darbuotojai, PSPC vyr. gydytoja Janina Galiauskienė, Sveikatos apsaugos ministerijos, Teritorinės ligonių kasos, Vilniaus greitosios pagalbos direktorius Tadeuš Rodz, profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai, mero pavaduotojas Regimantas Baravykas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Kanapeckienė.

    gr2

    Susitikime ukmergiškiai kalbėjo, jog pertvarkos organizatoriai apie būsimus pasikeitimus medikų neinformuoja. Tačiau ministerijos atstovui, specializuotos medicinos pagalbos skyriaus vedėjui Arūnui Anužiui buvo keista, kad tokie pokalbiai atsiranda iki pertvarkos likus 1,5 mėnesio. Jo teigimu, čia jokių problemų nėra.

    Tačiau svečiai prašė ukmergiškių turimos informacijos, nes taip būtų palengvintas vilniečių dispečerių darbas. Nes ukmergiškiams, greitosios pagalbos atstovams, buvo neramu dėl iškvietimų į vietas. Juk ir dabar galima suklysti važiuojant į kaimus, o Vilniaus dispečeriams perduodant informaciją gali būti dar daugiau neaiškumų.

    gr3

    Ukmergiškiai buvo informuojami, kad greitosios pagalbos automobiliuose bus sumontuoti kompiuteriai, jie bus aprūpinti reikiama programine įranga. Taip turėtų palengvėti medikų darbas. Medikams suabejojus ar jie turės pakankamai darbo kompiuteriu įgūdžių, buvo raminama, kad visi bus apmokomi.   

    Medicinos darbuotojų profesinės sąjungos prezidentas Algirdas Radvila po susitikimo klausė: „Kodėl savivaldybė skuba pertvarkyti dispečerinę tarnybą?“ Jo teigimu, daugelis savivaldybių neskuba šito daryti. Pertvarkymą reikėtų gerai apgalvoti, nes gali nukentėti pacientai. „Dėl ko taip skubama? Juk dabar greitoji medicinos pagalba gerai funkcionuoja“.

    PSPC vyr. gydytoja J. Galiauskienė sakė, kad gyventojai turi žinoti, kad nuo sausio pirmos dienos paskambinus į greitąją pagalbą atsilieps Vilniaus greitosios medicininės pagalbos dispečeriai. Mūsų dispečeriai mintinai žinojo kur kokie ligoniai, žinojo vietoves – pasakojo vyr. gydytoja. Naujiems dispečeriams tai bus nauja. Todėl jiems reiks labai tiksliai nurodyti kur, kas, kaip ir kada atsitiko. Tačiau medikai įsitikinę ir dės visas pastangas, kad greitoji pagalba gyventojus pasieks laiku.

     

    vilkmerge.lt

    {youtube}xp7xXmfAyrw{/youtube}

    {youtube}06GNiHZUiEk{/youtube}

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia