Kaip išsirinkti televizorių?

    1094
    0

    televizorius

    Jei ketinate pirkti televizorių, apgalvokite visus jo parametrus: įstrižainės dydį, skiriamosios gebos rodiklius, papildomas funkcijas ir t. t. Nepamirškite, kad televizoriaus įsigijimas – ilgalaikė investicija, todėl šiam darbui negailėkite nei laiko, nei kantrybės – tinkamai eksploatuojamas prietaisas tarnaus jums ne vienerius metus, be to, net ir sugedusią techniką lengvai prikelsite naujam gyvenimui – laiku atliktas televizorių remontas padės išvengti didesnių išlaidų ateityje.

    Didžiausio klientų dėmesio sulaukia LCD ir plazminiai televizoriai. Atskirai kategorijai priskiriami LED televizoriai iš tiesų tėra plonesnis ir mažiau elektros energijos suvartojantis LCD variantas. Beje, visiems televizoriams suteikiama 2 metų garantija, kurią galima pratęsti net 24 ar 36 mėnesiams, todėl televizorių remontas didesnių rūpesčių nesukels.

    Plazminiai televizoriai vertinami dėl itin didelio ekrano – šiuo metu siūlomi net 63 colių įstrižainės televizoriai. Tiesa, LCD televizoriai gali pasigirti didesne įstrižaine, tačiau dėl itin aukštos savikainos, vartotojų rinkai jie nėra tiekiami. Tai reiškia, kad už tą pačią kainą kur kas didesnį ekraną siūlo plazminiai televizoriai, galintys pasigirti ir kur kas ryškesnėmis spalvomis – šie televizoriai turi atskirus pikselius, kurie tam tikru metu įjungiami arba išjungiami, sukuriant sodresnes spalvas ir ryškesnį atspalvių kontrastą.

    LCD televizorių ekranai sudaryti iš atskirų kristalų, gebančių atkurti itin tikslų vaizdą, tai reiškia, kad šiame ekrane vaizdą matysite net ir žiūrėdami 178° laipsnių kampu, todėl toks televizorius puikiai tiks didesnėms draugų kompanijoms, iš įvairių perspektyvų žiūrintiems į ekraną. LCD televizoriai išsiskiria ypatingu ryškumu, todėl puikiai tiks apšviestoms ir saulėtoms patalpoms – vaizdo kokybė LCD ekrane net ir dienos šviesoje išlieka kur kas aukštesnė už plazminio.

    Jei planuojate įsigyti naują televizorių, įvertinkite jo įstrižainę. Paprastai mažesni nei 32 colių įstrižainės televizoriai rekomenduojami mažoms patalpoms, pvz., virtuvėms. Svetainei skirtas televizorius turėtų būti šiek tiek didesnis. Jei galvojate apie namų kino sistemą, įsitikinkite, kad pasirinktas gaminys atitiks visus minėtosios sistemos reikalavimus. Rinkdamiesi televizorių, įvertinkite ne tik jo žiūrėjimo dažnumą, bet ir proporcingumą kambariui – žiūrėjimo atstumas daro įtaką ne tik mūsų sveikatai, bet ir vaizdo kokybei, t. y. prie televizoriaus nereikėtų sėdėti arčiau nei pusantro karto ekrano įstrižainės ilgiui. Apie itin didelį atstumą taip pat reikėtų pagalvoti iš naujo – kuo toliau nuo ekrano būsite, tuo mažiau emocijų patirsite.

    Svarbiausias faktorius, nulemiantis vaizdo kokybę, yra skiriamoji geba – kuo ji didesnė, tuo aiškesnį ir tikslesnį vaizdą matysite. Šiandien galima rinktis iš kelių režimų – klientams siūloma 720p, 1080i ir 1080p skiriamoji geba. Specialistai rekomenduoja pagalvoti apie 1080p rezoliuciją, kadangi nuolatos daugėja kanalų, transliuojančių aukštos raiškos vaizdą. Be to, tokiame ekrane kur kas smagiau žiūrėti filmus ar mėgstamas laidas.

    Rinkdamiesi televizorių, įvertinkite ir jo skleidžiamo garso lygį. Nekreipdami dėmesio į televizoriuje įmontuotus garsiakalbius, vėliau, greičiausiai, pasigailėsite. Ne paslaptis, kad pigiausi modeliai turi prasčiausius ir silpniausius garsiakalbius, kurie gal ir tiks televizijos laidoms, bet ne nuotykių filmui. Aukštesnės klasės televizoriuose montuojama kur kas stipresnė įranga. Tiesa, nepatenkintiems prietaiso skleidžiamu garsu, rekomenduojama įsigyti specialias garso ar namų kino sistemas.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia