Kai kurie tarybos nariai nori didesnių algų ir viešumo

    1053
    0

    taryba Masiulionis

    Į pirmą šiais metais rajono tarybos posėdį rajono tarybos nariai rinkosi nusiteikę diskutuoti ar aiškintis klausimus, kurie jau buvo svarstyti tarybos komitetuose. 22 tarybos nariai užtruko penkias valandas priimant beveik keturiasdešimt sprendimų ir išklausant kelias informacijas. Nors tarybos nariai kolegas ne kartą ragino dirbti konstruktyviai, kai kurie tarybos nariai ir toliau uždavinėjo klausimus, į kuriuos atsakyta buvo jau komitetuose.

    Taryba patvirtino du rajono įstaigų vedėjus. Gražina Buteikienė paskirta į Rečionių universalaus daugiafunkcio centro direktorės pareigas. Iki šiol ji laikinai ėjo šios įstaigos direktorės pareigas. Naujai direktorei nustatytas atlyginimo koeficientas – 20. Taip pat patvirtintas naujas Ukmergės švietimo centro direktorius. Juo tapo Darius Danielius – buvęs Antano Smetonos gimnazijos fizikos, ekonomikos mokytojas. Jo atlygino koeficientas – 25,67.

    Rajono taryba pakeitė savo 2012 metų vasario 2 dienos sprendimą Dėl Ukmergės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrojo plano patvirtinimo“. Nauju sprendimu rajono taryba Taujėnų vidurinei mokyklai leido akredituotis – tapti gimnazija nuo 2014 metų rugsėjo 1dienos, Želvos vidurinei mokyklai gimnazija tapti nuo 2015 metų rugsėjo 1 dienos. Veprių vidurinė mokykla nuo 2015 metų rugsėjo 1 dienos tampa pagrindine mokykla, Deltuvos pagrindinės mokyklos Jakutiškių pradinio ugdymo skyrius nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos uždaromas ir mokiniai toliau tęs mokslus Deltuvos pagrindinėje mokykloje. Pašilės pagrindinėje mokykloje nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos nebekomplektuojama 9-a klasė.

    Šį sprendimą rajono tarybai pasiūlė Darbo grupė, kuri išanalizavo Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų plano įgyvendinimą ir mokyklų perspektyvas. Kilusią diskusiją dėl mokyklų ateities baigė tarybos narys Andrius Kalesnikas. Jo teigimu, mokyklų pertvarkoje jokių ekonominių sprendimų nėra, tai yra politika.

    Rajono taryba svarstė ar merui ir jo pavaduotojui paskirti naują atlyginimo koeficientą. Pagal įstatymą nuo 2014 metų sausio 1 dienos merams, vadovaujantiems savivaldybėms, kuriose gyvena iki 100 tūkstančių gyventojų, nustatomas atlyginimų koeficientas 10,5, merų pavaduotojams – 8,8. Jiems darbo užmokestis skaičiuojamas baziniais dydžiais (šiuo metu jis siekia 450 litų). Taip mero atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra 4725 litai, jo pavaduotojo – 3960. Iki šiol mero atlyginimo koeficientas buvo 9,45, mero pavaduotojo – 7,92.

    Svarstant šį klausimą tarybos narys liberalcentristas Sigitas Masiulionis pasidomėjo: „-Jeigu alga didėja merui, kaip bus su tarybos nariais. Ar mums didės alga?“. Kai kurie tarybos nariai pasipiktino. Socialdemokratė Klavdija Stepanova į tokį klausimą atsakė, kad taip kalbėti tarybos nariams neetiška, nes į tarybą visi ėjo savo noru ir visi turi darbus, už kuriuos gaunamas atlyginimas.

    Priminsime, kad tarybos nariui atlyginama už taryboje, komitetuose, komisijose, darbo grupėse faktiškai dirbtą laiką. Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydį. Taip pat kiekvienam tarybos nariui su jo, kaip Tarybos nario, veikla susijusiomis pašto, telefono, kanceliarijos, transporto, interneto ryšio paslaugoms apmokėti kas mėnesį skiriama 300 litų. Ši suma skiriama tik tada, kai tarybos narys už šias išlaidas atsiskaito. Komiteto pirmininkui papildomai skiriama 100 litų, frakcijos seniūnui – 50.

    Svarstyta keletas klausimų susijusių su rajono šilumos ūkiu. Pirmiausia nutarta suteikti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą UAB „Dainavos energetika“. Dainavos gyvenvietė jau seniai šildosi be įmonės pagalbos, tačiau įmonė vis dar egzistuoja. Tuo labai stebėjosi opozicija ir domėjosi, kiek įmonė dar gyvuos.

    Neteko galios rajono tarybos 2013 metų gruodžio 19 dienos sprendimas ,,Dėl pritarimo laidavimui“. Juo UAB „Ukmergės vandenys“ dviem milijonais litų laidavo už UAB „Ukmergės šiluma“ iš AB „Šiaulių bankas“ imamą daugiau kaip 7 milijonų litų dydžio paskolą. Už šią paskolą Šviesos gatvėje turėjo būti statomas biokuro katilas. Laidavimas naikinamas, nes UAB ,,Ukmergės šiluma“ kreipėsi į Finansų ministeriją dėl paskolos iš Europos investicijų banko. Papildomoms projekto išlaidoms bus suteikti 1,2 milijonų litų garantiją iš savivaldybės biudžeto. Laidavimo nebereikia, nes

    Finansų ministerija nuo 2014 metų sausio 1 dienos pakeitė skolinimosi tvarką.

    Taryba sutiko perduoti savivaldybės ir perimti valstybės turtą. Šiuo sprendimu savivaldybė valstybės įmonei „Vilniaus regiono keliai“ perdavė Ukmergės miesto šiaurinį aplinkkelį, tiltą per Šventosios upę Vilniaus gatvėje, tiltą per Vilkmergėlės upelį Gedimino gatvėje. Savivaldybei atitenka Kauno ir Vytauto gatvės ir Kęstučio aikštė,  bei Deltuvos bei Ramygalos gatvės.

    Pagrindinės tokio sprendimo priežastys yra tai, kad miesto šiaurinis aplinkkelis atlieka ne vietinio, bet magistralinio kelio funkcijas, o magistraliniai keliai pagal LR Kelių įstatymą priklauso valstybei, abu tiltai yra valstybinių kelių tęsiniuose, todėl jie, kaip šių kelių statiniai, turėtų priklausyti valstybei.

    Rajono taryba 2013 metų pabaigoje nuo 3 iki 2 sumažino tarybos Sekretoriato etatų skaičių. Šiame posėdyje reikėjo patvirtinti Sekretoriato vedėjo ir vyriausiojo specialisto pareigybių aprašymus. Tuomet, mažinant Sekretoriato etatų skaičių, tarybos nariai susirūpino kas viešins jų darbus. Tuomet liberalcentristas Juozas Armanavičius tvirtino, kad posėdžius „protokoluoti turi darbuotojai, o ne žmonės iš gatvės“. A. Kalesnikas buvo susirūpinęs kas informuos apie komitetų veiklą, o liberalcentristas Regimantas Baravykas konstatavo, kad taryba – savivaldybės veidas. Šiame posėdyje tarybos nariai vėlgi susirūpino, kas informuos visuomenę apie tarybos darbą.

    Po posėdžio kalbinti ukmergiškiai stebėjosi nuomone, kad nebus kam informuoti visuomenę apie tarybos darbą. Priimti dokumentai skelbiami savivaldybės tinklapyje. Apie gerus tarybos narių darbus ukmergiškiai ir taip informuojami žiniasklaidoje. „Populizmas kam reikalingas, nebent tik patiems populistams“ – konstatavo pašnekovai.

    Rajono taryba reorganizavo du komitetus: Kontrolės ir Biudžeto ir ekonominės plėtros komitetus. Kadangi vietoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atsirado Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija, kurioje nebėra Andriaus Kalesniko. Valdančios koalicijos sąraše šio politiko pavardės taip pat nebėra. Todėl pasiūlyta į tarybos Kontrolės komitetą vietoj A. Kalesniko įtraukti  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atstovą Juozą Galiauską. Jis tampa ir Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju vietoje A. Kalesniko. A. Kalesnikas, kaip nepriklausantis jokiai frakcijai, iš šio komiteto išbrauktas.

    Pastarasis gali netekti ir tarybos Biudžeto ir ekonominės plėtros komiteto pirmininko pareigų. Į šį komitetą įtraukti Rolandas Janickas ir tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atstovas Valdas Mikalajūnas.   

    Ginti A. Kalesniko stojo opozicija. Ji prieštaravo šiems sprendimams, motyvuodama, kad sprendimų projektai nesvarstyti komitetuose. S. Masiulionis klausė: „-Kas čia tokio, jeigu komitetui dar mėnesį vadovaus Andrius?“.  R. Baravykas nesuprato, kokiu pagrindu keičiamas A.  Kalesnikas.

    Darbo grupės informaciją atliekų tvarkymo klausimais pateikė savivaldybės mero pavaduotojas, darbo grupės pirmininkas Rolandas Janickas. Jis teigė, kad nuo 2015 metų atliekų surinkimo ir šalinimo mokestį reikės skaičiuoti pagal naują metodiką. Valdžiai teks apsispręsti ar kelti rinkliavos mokestį, ar mažinti renkamų komunalinių atliekų kiekį. Todėl šiais metais reikia pasiruošti, kad individualių namų gyventojai galėtų rūšiuoti atliekas – jie turi gauti papildomus dar du konteinerius. Taip pat tikimasi, kad atsiras rūšiavimo linija, kuri leis papildomai išrinkti  žaliąsias atliekas. Manoma, kad įgyvendinus visus šiuos darbus kitais metais nereiks didinti rinkliavos.

    Arvydas Pėšina

    vilkmerge.lt archyvo nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia