Pradinis Verslas Rėmėjų medžiaga Ką reikia žinoti perkant elektros skirstymo spintą?

Ką reikia žinoti perkant elektros skirstymo spintą?

1142
0

Kas yra paskirstymo spinta?

Paskirstymo skydas arba skirstomasis skydas (DP) yra svarbi elektros tiekimo sistemos dalis. Jo užduotis yra padalinti gaunamą elektros energiją į kelias antrines arba papildomas grandines. Dažniausiai kiekviena iš šių antrinių grandinių bus apsaugota saugikliu arba pertraukikliu. Lietuvoje tokios skirstomosios plokštės dažnai vadinamos vartotojų įrenginiais buitiniuose objektuose. Sąvokos vartotojų vienetas ir skirstomoji plokštė nėra visiškai pakeičiamos.

Tačiau daugeliu atvejų jie paprastai reiškia tą patį. Skirstomosios plokštės taip pat gali būti vadinamos skydinėmis plokštėmis, pertraukimo plokštėmis arba tiesiog elektros skydais. Paskirstymo skydas arba pertraukiklio skydas atskiria gaunamą maitinimo maitinimą į įvairias grandines. Paprastai visi šių antrinių grandinių saugikliai, pertraukikliai ir kiti grandinės apsaugos įtaisai bus laikomi tame pačiame korpuse. Tačiau ne visos skirstomosios plokštės turi būti uždaros; kai kurie yra tik pusiau uždari, o kiti laikomi atviri. Daugumoje darbo vietų elektros skirstomoji plokštė padalija ir nukreipia vieną išorinės energijos šaltinį į keletą mažesnių grandinių aplink pastatą. Daugelyje šių nustatymų lentos bus uždarytos saugumo sumetimais. Šis korpusas dažnai vadinamas saugiklių dėžute.

Kuo skiriasi vartotojų skyrius ir paskirstymo valdyba?

Elektros skydų ir susijusių priedų komponentų pirkėjams dažnai neaišku, kuo skiriasi vartotojų blokas ir skirstomoji plokštė. Tai, kad skirstomieji skydai kartais vadinami vartotojų plokštėmis, gali dar labiau supainioti problemą. Tačiau praktiškai techninis skirtumas yra reikšmingas tik tam tikriems pirkėjams konkrečiais naudojimo atvejais. Dažniausiai žmonės turi omenyje tą patį dalyką, kad ir kokią terminiją jie vartoja. Trumpas atsakymas yra tas, kad vartotojų blokas yra skirstomojo skydo tipas. Kitaip tariant, visi vartotojų blokai yra skirstomieji skydai, bet ne visi skirstomieji skydai yra vartotojų blokai.

Vartotojų vienetai yra JK pastatuose dažniausiai sutinkamos skydinės plokštės. Paprastai juos atpažinsite kaip metalinį arba plastikinį korpusą, kuriame yra įvairių saugiklių ir pertraukiklio jungiklių. Jie gali būti naudojami atskirti įeinančią elektros energiją tam tikrose pastato vietose. Šia prasme vartotojų blokas yra tiesiog skirstomoji plokštė, kuri buvo patvirtinta kaip tinkama ir saugi elektros skydo konstrukcija, skirta naudoti įprastose darbo vietose. Daugiau informacijos  jums gali suteikti specializuotos įmonės.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia