Pradinis Švietimas Jaunuoliai skatinami ne tik pažinti Lietuvą, bet ir nagrinėti opias bei aktualias...

Jaunuoliai skatinami ne tik pažinti Lietuvą, bet ir nagrinėti opias bei aktualias šių dienų problemas

2282
0

Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos bendruomenė džiaugiasi turėdama galimybę ugdyti jaunimą bendradarbiaudama su tarptautinės pozityvios lyderystės programos“ The Duke of Edinburgh‘s International Award Lietuva“ vykdytojais.

Šis projektas skatina jaunuolius ne tik pažinti Lietuvą, bet ir nagrinėti opias bei aktualias šių dienų problemas. Be to, programos dėka mūsų gimnazistai išmoksta geriau pažinti save, atrasti stipriąsias ir silpnąsias savybes, mokosi siekti tikslų, tobulėti, bendrauti ir bendradarbiauti, stiprinti pasitikėjimą savimi, formuoti darbo įgūdžius, pasirinkti būsimą profesiją. Projektas taip pat sudaro galimybes dalyvauti įvairiose mainų programose, kurių metu jaunuoliai gali bendrauti, diskutuoti, kurti kartu su Lietuvos, kitų šalių jaunimu.

Šią vasarą liepos 29 d. – rugpjūčio 5 d. vyko Erasmus+ projekto „Sharp mind – strong voice“ jaunimo stovykla, kurioje dalyvavo 28 jaunuoliai iš keturių Europos šalių- Lietuvos, Slovakijos, Čekijos ir Slovėnijos. Projekto tikslas – ugdyti gebančius kritiškai mąstyti, reikšti objektyvią nuomonę, tolerantiškus jaunus žmones.Tarp dalyvių buvo ir dvi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinės Tėja Vizbarkaitė bei Ema Girdžiūnaitė. Merginos dar pavasarį pildė motyvacinius laiškus, kad pakliūtų į šį projektą, ir neslėpė džiaugsmo, kai jas atrinko iš šešių Lietuvos atstovų dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Užsiėmimų metu asmenines savybes dalyviai ugdė kalbėdami apie žmogaus teisių sąvoką, svarbą, kaitą, istoriją, toleranciją tautinėms ir socialinėms mažumoms, pabėgėliams, migrantams. Vyko daug diskusijų, kurių rezultatas – straipsniai bei video reportažų kūrimas. Kokybiškai juos sukurti dalyviams padėjo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Laužikas, supažindinęs su straipsnio rašymo subtilybėmis, bei „blogerė“ Agnė Juškėnaitė, kuri atskleidė, kaip kurti kokybišką ir įdomų video turinį.

Mūsų stovyklautojoms Tėjai ir Emai įspūdį paliko smagus „ Tautinis vakaras “, išvyka į Trakus, kur dalyviai ne tik grožėjosi nuostabia Lietuvos gamta, bet ir susipažino su ten gyvenančių karaimų kultūra, istorija. Projekto dalyviai lankėsi ir Vilniuje, žavėjosi legendomis be padavimais garsėjančiu senamiesčiu.

Dienos stovykloje pralėkė labai greitai, bet, nors programa buvo turininga, gausi veiklų bei renginių, liko laiko bendrauti, linksmintis. Stovykloje praleistas laikas buvo įdomus, naudingas ir teikiantis vilčių vėl susitikti.

A.Smetonos gimnazijos informacija

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia