Išleidusi vienus moksleivius, mokykla laukia kitų

    1004
    0

    3le

    Baigiamųjų mokyklos dokumentų įteikimus rajone pradėjo Ukmergės technologijų ir verslo mokykla. Liepos pirmoje pusėje mokyklos baigimo pažymėjimus įteikė mokyklos direktorius Jonas Cesevičius, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Rolandas Janickas ir mokyklos tarybos pirmininkas, bendros Lietuvos – Vokietijos UAB „Joland“ direktorius Jonas Vyčas. Per dvi dienas juos gavo 244 moksleiviai, baigę 15 specialybių.

    Kaip papasakojo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas, daugiausia moksleivių įgijo smulkiojo verslo paslaugų teikėjo specialybę – 21, pramonės įmonių komersantų bei tarptautinių reisų vairuotojų-ekspeditorių – po 18, automobilių remontininkų – 24.

    Mokykloje specialybės mokomas jaunimas ir neturintis pagrindinio išsilavinimo. Didžiausia šiųmetinių absolventų laida – 117, tų, kurie atėjo mokytis po dešimties klasių. Jie per trejus metus įgijo vidurinį išsilavinimą ir specialybę. Atėję mokytis, turėdami vidurinį išsilavinimą, specialybės dar mokosi dvejus arba vienerius metus. Šiais metais mokyklą baigė 111 tokių moksleivių.

    Mokyklos vadovai pasakojo, kad 2010 metų rugsėjo pirmąją į didžiausią mokyklą rajone susirinko 987 moksleiviai. Šiais metais priėmimas į mokyklą vyksta jau nuo gegužės 20 dienos. Stojantiems siūlomos 22 skirtingos specialybės. Pasidžiaugta, kad liepos pradžioje jau gauta daugiau kaip 140 prašymų mokytis. Tai du kartus daugiau, palyginus su pernai metais. Priėmimas tęsis iki rugsėjo. Todėl neįstojusiems į aukštąją mokyklą, dar galima spėti įstoti į Technologijų ir verslo mokyklą. Tik reikėtų paskubėti, nes priimtųjų skaičius bus ribotas.

    Jau ketvirti metai mokykloje formuojama devinta klasė. Ši klasė jau beveik suformuota, gauta keletas prašymų iš norinčių papildomai ateiti į dešimtą klasę. Šie moksleiviai, įgiję pagrindinį išsilavinimą galės tęsti mokslus – įgyti vidurinį išsilavinimą ir specialybę. Mokykla galėtų teikti ir vien tik vidurinį išsilavinimą, bet mokiniai be vidurinio išsilavinimo nori įgyti ir specialybę. Nes pasirinkę tik vidurinį išsilavinimą moksleiviai negautų socialinių garantijų, pavyzdžiui, stipendijos ar materialinės paramos. Gavę brandos atestatą jie gali keisti specialybę, arba pasirinki kitą mokymo įstaigą – kolegiją ar universitetą.

    Pasakodamas apie mokyklą direktorius Jonas Cesevičius sakė, kad toliau tobulinama praktinio mokymo bazė. Baigiamas statyti baldininkų mokymo centras, vykdomas tarptautinis įrangos pirkimas, kuriam skirta beveik 4 milijonai litų. Mokyklos lėšomis tvarkomos laboratorijos, kuriose mokysis būsimi elektrikai. Statomas stadionas. Tačiau ši statyba labai sudėtinga, nes vykdoma kalno šlaite. Apie stadiono statybos pabaigą direktorius šnekėti nenorėjo, nes gali būti daug trukdžių. Pavyzdžiui, visų šiais metais stadiono įrengimui skirtų pinigų statybininkai ko gero įsisavinti negalės.

    Pokalbio pabaigoje pašnekovai: direktorius Jonas Cesevičius, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas ir profesinio skyriaus vedėja Virginija Balžekienė pasveikino mokytojus, kitų mokyklų abiturientus su atostogomis, vasara, moksleiviams palinkėjo įstoti į norimas specialybes.

    vilkmerge.lt

    {youtube}2izCQF3oBTA{/youtube}

    3le

    3zt

    3zt2

    ukb

    ukb2

    ukb3

    ukb4

    ukb5

    ukb6

    ukb7

    ukb8

    ukb10

    ukb11

    ukb14

    ukb15

    ukb17

    ukb18

    ukb19

    ukb20

    ukb21

    ukb136

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia