Iš rinkos atšaukiamos košelės kūdikiams „Holle (Eco-Bio)“

    947
    0

    1227 600

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF Šveicarijos kompanija „Holle baby food GmbH“ pranešė, kad iš rinkos atšaukiamos prekinio ženklo „Holle (Eco-Bio)“ košelės kūdikiams. Šis nurodymas išplatintas visiems kompanijos partneriams Europos Sąjungos šalyse.

    Tokių veiksmų kompaniją imtis paskatino Liuksemburgo sveikatos laboratorijos pateiktos išvados, kad trijų grūdų košėje kūdikiams „Bio babybrei 3-Korn“ nustatytas pelėsinių grybų išskiriamas teršalas – ochratoksinas A. RASFF pranešime informuojama, kad iš rinkos atšaukiamas 1 partijos kūdikių košelė, parduodama kartoninėse pakuotėse po 250 g, tinkamumo vartoti terminas – 2013-04-25 (partijos numeris Nr. E11171).

    Lietuvoje „Holle baby food GmbH“ kompanijos produkciją platina įmonė UAB „Vilandra“, kuri jau informavo visus prekybos tinklus, kad visi minėtos partijos gaminiai, esantys rinkoje, privalo būti nedelsiant sugrąžinti į įmonės „Vilandra“ sandėlius.

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoja nesaugaus produkto surinkimą iš rinkos. Pirkėjai įsigiję trijų grūdų košelės kūdikiams „Bio babybrei 3-Korn“ gali, teisės aktų nustatyta tvarka, grąžinti jas pardavėjui ir reikalauti pakeisti jas į tokią pat tinkamos kokybės prekę arba grąžinti sumokėtus pinigus.

    Atkreipiame dėmesį, kad iš rinkos atšaukiami tik minėtos partijos ir tinkamumo vartoti termino produktai.

    {niftycolumn background=crimson, textcolor=#000}Ochratoksinai – tai pelėsinių grybų išskiriamos toksinės medžiagos. Dauguma riešutų ir kai kurios grūdų rūšys, augančios šiltame ir drėgname klimate, gali užsikrėsti pelėsiais, gaminančiais šiuos toksinus. Ochratoksinas A gali susidaryti ir sandėliuojant grūdus, ant kurių yra likę pelėsių, jeigu sandėliuojami nepakankamai išdžiovinti grūdai, o patalpos drėgnos ir nevėdinamos.

    Ochratoksinas A laikomas nervų sistemą veikiančia ir vėžį sukeliančia medžiaga, turinčia genotoksinių savybių ir pažeidžiančia kepenis bei inkstus. Todėl už maisto saugą atsakingos institucijos skiria didelį dėmesį ochratoksino A kontrolei. Yra nustatytos didžiausios leidžiamos koncentracijos (DLK) pašaruose ir maisto produktuose: neapdirbtuose grūduose ir skrudintuose kavos pupelėse – 5,0 mikrogramai/kg, maistiniuose grūduose – 3,0 mikrogramai/kg, džiovintuose vynuogėse bei tirpioje kavoje – 10 mikrogramai/kg, vyne ir vynuogių sultyse -2 mikrogramai/kg. Produktams, skirtiems kūdikių ir vaikų mitybai, nustatytos dar griežtesnės normos – 0,5 mikrogramai/kg.{/niftycolumn}

    vmvt.lt

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia