Pradžia Gyvenimas Ukmergė tarpukario spaudoje

Ukmergė tarpukario spaudoje

454
0
tarpukario

Ukmergės rajono savivaldybė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga išleido leidinį „Ukmergė 1918-1940 metų Lietuvos Respublikos spaudoje“. Juliaus Zarecko sudarytame leidinyje pateikiami visi straipsniai ar jų dalys, kuriuose paminėta Ukmergė.

642 puslapių knyga prasideda Vasario 16-osios aktu. Knygoje Ukmergė aprašoma kaip vienas iš penkių, vėliau – vienas iš dešimties pirmaeilių šalies miestų, apskrities centras, buvęs netoli demarkacinės linijos su okupuotu Vilniaus kraštu. Knygoje pateikiami ūkiniai, ekonominiai, kultūriniai, švietimo miesto bruožai, leidžiantys susidaryti vaizdą, kaip, laikui bėgant, miestas vystėsi, augo, keitėsi – kas atsirado naujo ar buvo išsaugota sena.

Įdomios ukmergiškių leistų laikraščių ištraukos. Jose ne tik miesto gyvenimo kronika, bet ir skelbimai, reklamos, kuriose pateikiami ne tik adresai, bet ir telefonų numeriai. Buvo pateikiami ne tik svarbiausi miesto gyvenimo įvykiai, bet ir įvykiai, dominantys „bulvarinę“ spaudą.

Knygoje, kaip rašo jos sudarytojas Julius Zareckas, pateikiama istorinė mozaika, marga ir įvairiaspalvė, tačiau gan ryškiai atspindinti tam tikrą Ukmergės gyvenimo tarpsnį, kuris pateikiamas to meto spaudoje.

Knygos autorius dėkoja Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkui Raimondui Ramanauskui ir knygos redaktorei, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorei Rasai Griškevičienei už pagalbą išleidžiant leidinį.

Nuo sekančio trečiadienio kiekvieną savaitę pateiksime ištraukas iš knygos – tai, kas gali būti įdomiausia ukmergiškiams.

Ankstesnis straipsnisKVIEČIAME DALYVAUTI KALĖDINIAME KARAVANE!
Kitas straipsnisK. Tarasevičiūtė apie „Dėdes ir dėdienes“: tokių Severijų šiais laikais nemažai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia