Pradinis Švietimas Gerosios darbo patirties seminaras Taujėnų gimnazijoje

Gerosios darbo patirties seminaras Taujėnų gimnazijoje

1647
0

Lapkričio 21 d. Taujėnų gimnazijoje vyko gerosios darbo patirties seminaras „Švietimo pagalbos specialistų veikla ugdant specialiųjų poreikių vaikus ir mokinius“.

Seminare dalyvavo Ukmergės rajono švietimo pagalbos specialistai iš darželių, mokyklų, Švietimo pagalbos tarnybos bei svečiai iš Jonavos rajono. Seminaras prasidėjo Taujėnų gimnazijos direktoriaus Dariaus Kaplūno sveikinimu.

Po sveikinimo žodžių atvirą ugdomąją veiklą „Kalbinių gebėjimų ugdymas vaidinant pasaką „Riestainėliai seneliui“ parodė gimnazijos specialioji pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė. Mišraus amžiaus priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai persikėlė į pasaką, kurioje jie įkūnijo paukščius, bitę, naminius gyvūnus. Vaidinimo pabaigoje vaikai visus seminaro dalyvius pavaišino riestainėliais.

Po atviros veiklos pranešimą „Bendradarbiavimas su vietos bendruomene ir socialiniais partneriais į pagalbą ugdymui“ pristatė gimnazijos direktorius. Direktorius pasidžiaugė gimnazijos kolektyvo ir vietos bendruomenės įsitraukimu į įvairią gimnazijos veiklą, kuri skatina mokinius tobulėti ir siekti geresnių rezultatų. Seminaro dalyvius pradžiugino ir pralinksmino mokinių koncertas, kurį paruošė gimnazijos muzikos mokytoja Nijolė Janulienė ir choreografijos mokytoja Jurgita Padolskienė.

Kiek pailsėję seminaro dalyviai susipažino su Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos specialiosios pedagogės Dalios Stundžienės pranešimu „Pagalbos mokiniui specialistų veikla formuojant ugdytinio savivertę“. Specialioji pedagogė pristatė, kaip per neformaliojo švietimo veiklas ugdomi specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniai ir kaip didėja šių vaikų pasitikėjimas savo jėgomis.

Pranešimą „Mokinių emocinių ir socialinių įgūdžių ugdymas psichologinėse grupėse“ pristatė psichologė Snieguolė Cėgienė iš Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos. Ji supažindino su vaikų savanorių veikla, vaikų iniciatyva organizuojant įvairias veiklas ir mokykloje, ir už jos ribų. Stendinį pranešimą „Mokyklos–darželio „Varpelis“ kaita įtraukiojo ugdymo link“ pristatė Ukmergės mokyklos–darželio „Varpelis“ logopedė–specialioji pedagogė Daiva Mauricienė. Ukmergės Švietimo pagalbos tarnybos specialioji pedagogė Daiva Karvelienė ir logopedė Silvija Perednienė skaitė pranešimą „Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos veiklos principai“.

Seminaro pabaigoje vyko Taujėnų gimnazijos specialiosios pedagogės, logopedės A.Kaplūnienės parengta specialiųjų mokymo priemonių paroda. Visi seminaro dalyviai bendravo tarpusavyje ir džiaugėsi galimybe pasidalinti savo patirtimi dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių vaikais ir mokiniais.

Dėkojame renginio rėmėjui — UAB „Rimi Lietuva“ Ukmergės prekybos centrui ir jo direktorei G.Kaziūnienei.

Specialioji pedagogė, logopedė Asta Kaplūnienė

Ankstesnis straipsnisUžupio pagr. mokykloje savo kūrybą pristatė poetas Albinas Kuliešis ir jo sūnus Mantas Kristijonas
Sekantis straipsnisGLOBA/ŠEIMA/BENDRUOMENĖ. Viskas tik į gera

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia