Pradinis Aktualijos Pranešimai Derliaus šventė šiais metais persikėlė į Veprius

Derliaus šventė šiais metais persikėlė į Veprius

5296
0

img_8784

Medžiams pradėjus dažytis rudens spalvomis, rajono gyventojus džiugino „Aniuolų sargų mugė“ dar kitaip vadinama Derliaus švente. Šiais metais mugė paliko miestą ir persikėlė į Veprius. Veprių hipodrome ne tik šurmuliavo visų rajono seniūnijų atstovai, vyko žirgų lenktynės, sukosi šokėjų poros, bet ir buvo pagerbti senjorai.

Šventė prasidėjo eitynėmis, kurios priekyje vežimaičiu važiavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir rajono meras Rolandas Janickas. Eitynes papuošė seniūnijų atlikti namų darbai – kilimėliai iš rudeninių gamtos dovanų. Vėliau jie papuošė hipodromo sceną.

Šventės pradžioje buvo pagerbti senjorai. Su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena pasveikintos visos rajono senjorus vienijančios organizacijos. Rajono vadovai senjorus pasveikino, o meras savo padėkas įteikė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Ukmergės skyriaus narėms Emilijai Butvilavičienei ir Veronikai Raulinaitienei, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Ukmergės rajono bendrijos pirmininkui Algimantui Kacevičiui ir sąjungos narei Leokadijai Staškūnienei, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ narėms Janinai Badokienei ir Gražina Čirbienei, pedagogų – veteranų klubo „Dar ne ruduo“ nariams Petrui Džiautui ir Jadvygai Juzėnienei.

Mero padėkos ženklu apdovanoti – ilgametis žemdirbių kolektyvų vadovas, rajono tarybos narys, Lietuvos nederlingų žemių asociacijos įkūrėjas Steponas Jankeliūnas ir gydytojas Henrikas Gintautas.

dsc_0845Prasidėjusiose žirgų lenktynėse buvo trys važiavimai. Emocingai varžybas komentavęs Deltuvos seniūnas Gintaras Radzevičius kvietė nugalėtojus atsiimti apdovanojimus. Pirmajame važiavime nugalėjo Torpedinis Kateris, vadeliojamas K. Trotos, antras buvo M. Radzevičius, trečias – D. Perednikas su Viesulu. Antrajame važiavime nugalėjo A. Bugenis su Delavaru, antra – E. Mosolkovaitė su Vesenij Luč, trečias – V. Perednikas su Uvertiūra. Trečiajame važiavime trasą greičiausiai įveikė A. Banėnas su Domino, antras – M. Radzevičius su Ukmergės Lunatiku, trečias – B. Jovaiša su Granatu.

Pasibaigus žirgų lenktynėms prasidėjo seniūnijų kiemelių lankymas. Visos seniūnijos varžėsi, kuri gražiau pasipuošusi, kuri išradingiau vilioja lankytojus, kuri juos skaniau pavaišins. Kiemeliuose buvo galima paragauti visko – nuo naminės dešros iki sūrio, nuo pyrago iki naminės uogienės ar bulvinių blynų. Šalia seniūnijų kiemelį įkūrė ir „Kaimynų“ bendruomenė iš Ukmergės.

Šalia seniūnijų kiemelių žiūrovai buvo kviečiami į sportines rungtynes. Žiūrovai mėtė aulinį batą, pasagą ar žiedus, kėlė moliūgą, varžėsi, kas greičiausias ar stipriausias. Tuo pat metu, kiemelius lankydama solidi komisija juos vertino, rašė balus. Juos suskaičiavus paaiškėjo, kad gražiausias ir geriausias kiemelis – Želvos seniūnijos. Kitos vietos skirstomos nebuvo, bet komisijos suskaičiavo, kad jei būtų skiriamos antrosios vietos, jas būtų užėmusios Siesikų, Šešuolių, Deltuvos ir Ukmergės seniūnijos.

Tuo pat metu buvo renkama ir gardžiausia obuolienė. Žiūrovai buvo kviečiami ragauti visų seniūnijų išvirtos obuolienės ir balsuoti už ją kaštonais. Renginio pabaigoje paaiškėjo, kad skaniausia obuolienė verdama Lyduokiuose.

Viso renginio metu buvo sveriamos ir renkamos sunkiausios daržovės. Sunkiausia bulvė, sverianti 840 gramų užaugo Taujėnų seniūnijoje. Šioje seniūnijoje užaugo ir sunkiausia morka – 1,140 gramų. Pivonijos seniūnijoje užaugo sunkiausias moliūgas (81 kilogramas) ir burokėlis (3,670 kilogramo). Vepriškė Laima Razumienė užaugino sunkiausią kopūstą, svėrusį net 10 kilogramų.

Pakol vieni lankėsi kiemeliuose, ragavo vaišes, žavėjosi šeimininkių išradingumu, kiti klausėsi koncerto. Pastarasis palaipsniui virto šokiais, į kuriuos įsitraukdavo vis daugiau žiūrovų. Mugės dalyviams šoko Panevėžio bendruomenių rūmų pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Sidabra“, J. Balčikonio gimnazijos šokių kolektyvas „Siaustinis“, V. Žemkalnio gimnazijos šokių kolektyvas „Kanapėlė“, Rokiškio choreografijos m-klos šokių ansamblis „Nemunėlis“, Panevėžio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“, Ukmergės kultūros centro merginų tautinių šokių grupė „Vilkmergė“. Koncertas baigėsi tautinės muzikos kapelos „Sutaras“ koncertu, į kurį įsijungė ir meras su visais seniūnais. Žemaitkiemio seniūnija savo kilimėlį padovanojo „kultūrai“. Šį prizą atsiėmė savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus ir turizmo skyriaus vedėja Lolita Gerulskienė ir Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė.

Šventėje buvo įteiktos padėkos. Jas gavo: už paramą organizuojant Ukmergės rajono ūkininkų ūkių apžiūrą – Vytautas Buteikis (Valstybinės gyvulių veislinės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Jonavos-Ukmergės regiono inspektorius), Karolina Valaišienė (Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė); už paramą organizuojant Derliaus šventę Vepriuose – Povilas Andriūnas (Leonpolio k. ūkininkas), Zita Dubrickienė (Veprių sen. ūkininkė), Dalė Urbonienė (Veprių seniūnijos seniūnė), Rasa Graužinienė (Ukmergės kultūros centro direktorė); už paramą organizuojant žirgų lenktynes Derliaus šventėje Vepriuose – Zofija Griškevičienė (Alionių k. ūkininkė) – 2016 m. Respublikinio šviečiamojo renginio „Geriausi melžėjai“ nugalėtoja, Gintaras Radzevičius (Deltuvos seniūnijos seniūnas).

Apdovanoti ir Ukmergės rajono ūkininkų ūkiai – Ričardas ir Živilė Kvekšai (Berzgainių k., Žemaitkiemio sen. ūkininkai) – už gyvūnų bioįvairovės populiarinimą ir aplinkos tvarkymo darną, Kęstutis ir Danutė Šontai (Sukinių k., Pabaisko sen. ūkininkai) – už šeimos ūkio puoselėjimą, Arnoldas Tamošaitis (Rimeisių k., Lyduokių seniūnijos ūkininkas) – už verslo ir aplinkos tvarkymo darną, Modestas Tidikis (Viškonių k., Taujėnų seniūnijos ūkininkas) – už netradicinio verslo vystymą. Pastarasis ūkininkas augina sraiges. Iš beveik hektaro ūkio per metus jis surinko 24 tonas sraigių.

Šventė baigėsi, tačiau kitais metais ji vėl pakvies žiūrovus ir dalyvius. Tačiau jau kitoje seniūnijoje.

Arvydas Pėšina

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia