Atsakomasis savanorių vizitas iš Vokietijos

    1031
    0

    o1

    Ukmergės  senjorai  samariečiai  sulaukė svečių. Tai atsakomasis senjorų savanorių  iš Vokietijos vizitas.  Projektą ,, Pamatyk pats – draugai padeda draugams“ įgyvendina Ukmergės samariečių skyrius kartu  su savo partneriais iš ASB Wetterau . Ši mokymosi visą gyvenimą programa  Grundtvig 50+  skirta senjorams. Projekto vykdymo trukmė – du metai.

     

    o

    Pirmą kartą į Lietuvą trims savaitėms  atvyko  Elfriede Eckhard, Arno Eckhard ir Helga Marija Bohne, kurie dirba savanoriais  senjorų dienos centre Offenbache/Nordend.
    Senjorams savanoriams buvo paruošta įvairiapusiška programa.  Viešnagės tikslas- savanoriaujant svečioje šalyje susipažinti čia su savanorišku darbu, palyginti ir įvertinti senjorų  padėtį, jų  užimtumą,  pažinti  žmones, kultūrą, šalies papročius ir tradicijas bei susipažinti su šalies įžymybėmis.

    Viešnagės metu  savanoriai iš Vokietijos  kartu su LSB Ukmergės skyriaus senjorėmis atliko savanoriškus darbus  Samariečių  socialinės paramos centre,  rūšiavo  maisto produktus, domėjosi   kaip jie dalijami  socialiai remtinoms šeimoms, stebėjo, kokie žmonės gauna paramą  ir kas labiausiai reikalinga. Skirstydami Maisto Banko akcijos metu suaukotus maisto produktus, smalsavo skirstymo tvarka.  Sužinoję apie mūsų senjorų pensijas ir aukštas produktų bei vaistų kainas, senjorai iš Vokietijos stebėjosi, kad mūsų senjorės ne tik gyvos, bet dar ir energingos , linksmos bei  kūrybingos…
    Su malonumu ir didžiuliu įkvėpimu senjorai dirbo kūrybinėse dirbtuvėse, atskleisdami savo sugebėjimus ir kūrybiškumą, mokydami ir mokydamiesi vieni iš kitų, nes tikslas- padaryti kuo daugiau įvairių darbelių, kurie bus parduodami per Tarptautinę savanorio dieną, o  gauti pinigai bus panaudoti geram tikslui  šelpiant vienišus senelius.

    o1 o2

    o3 copy

    Norint senatvėje būti žvaliam, didelę įtaką turi sveika gyvensena ir sveikas maitinimasis . Ukmergės senjorės  tęsia pradėtą akciją ,, Karalius moliūgas ir karalienė cukinija‘‘, kurios tikslas- skatinti senjorus ne tik sveikai maitintis, bet ir patiems auginti daržoves savo darže ir pasidalinti jomis su stokojančiais.

    ,,Pasidalink – draugai padeda draugams‘‘ taip buvo pavadinta šių metų akcija. Savanoriai iš Vokietijos atvežė trijų veislių sėklinių bulvių, įvairių moliūgų bei cukinijų sėklų.
    Renginio metu gydytoja Vitalija Motiejūnienė paruošė nepaprastai įdomią ir įvairiapusišką paskaitėlę apie šių daržovių naudą sveikatai.  Traukdama iš didžiulio krepšio- moliūgo lapelius klausinėjo susirinkusiųjų : , Ar žinote , koks moliūgo pavadinimas lotyniškai, ką reiškia sapnuoti moliūgus , kokia moliūgų nauda? Nepralenkiami buvo čia jaunieji samariečiai iš Šilo pagrindinės  mokyklos Antakalnio skyriaus ir Deltuvos pagrindinės mokyklos. Jie ne tik aktyviai dalyvavo viktorinoje, bet ir gražiai pašoko, įjungdami į savo ratelį visus dalyvavusius renginyje. Senjorai iš Vokietijos stebėjosi moksleivių drausmingu.

    o4

    Senjorai iš Vokietijos pristatė  įvairias moliūgų veisles, papasakojo apie  jų ypatumus   ir renginio pabaigoje dalino šias sėklas už nedidelę auką visiems norintiems, tikėdamiesi , jog rudenį  jie pasidalins šiuo derliumi su stokojančiais seneliais .  

    o5

    Kad moliūgus ir cukinijas valgyti sveika ir skanu, buvo galima įsitikinti, pamačius nukrautą stalą. Senjorės pagamino įvairiausių patiekalų.  Visiems buvo įdomu sužinoti, kokius patiekalus gamina vokiečiai, paragauti jų paruoštos mišrainės, paskanauti moliūgų džemo.

    o6

    Sekančią dieną vienos samarietės sklype savanoriai kartu su vokiečiais sodino bulves, moliūgus bei sėjo cukinijas. Vokiečiai tai darė pirmą kartą gyvenime… Nuimtas derlius bus išdalijamas socialiai remtinoms šeimoms bei seneliams.

    o7 copy

    Po talkos buvo surengti  lietuviški pietūs su šaltibarščiais ir dešrelėmis. Talka baigėsi  lietuviškomis dainomis ir rateliais…  Svečiams tai buvo nauji  ir nuostabūs įspūdžiai …

    o8 o9

    Svečiai  ne tik žavėjosi lietuvių savanorių vaišingumu bei linksmu būdu, bet  surengdami ,, Heseno vakaronę“  suteikė galimybę mūsų senjorėms pasivaišinti  Heseno žemės, iš kur jie atvykę ,  nacionaliniais patiekalais, kartu padainuoti vokiškų dainų.  Puikioje samarietės  Stasės Petronienės sodyboje prie ežero kvepėjo iš Vokietijos atvežti  ir čia paruošti  nugarinės šonkauliukai  su raugintais kopūstais, visi ragavo specifinio marinuoto sūrio…( Handkäse mit Musik )

    o10

    Projekto Grundtvig 50+dalyviai domėjosi  teikiamomis socialinėmis paslaugomis senjorams bei neįgaliesiems, apsilankė Jasiuliškių socialinės globos namuose bei dienos centre neįgaliesiems ,,Ažuolas“,  rajono savivaldybės nestacionarinių paslaugų centre, maloniai bendravo su savivaldybės paramos skyriaus pavaduotoja Egle Štariene. Senjorai nenorėjo važiuoti namo, neapsilankę senelių namuose. Deltuvos senelių namuose domėjosi senelių priėmimo tvarka  ir diskutavo įvairiais klausimais.  Savanoriai   stebėjosi  vyraujančia švara ir tvarka visose aplankytose įstaigose.

    o11 o12

    Per tris savaites savanoriai iš Vokietijos turėjo galimybę pamatyti Lietuvą, susipažinti su jos įžymybėmis. Jie grožėjosi  nuostabia Lietuvos gamta Kernavėje, Nidoje  bei Trakuose, vaikščiojo po Vilniaus senamiestį  ir iš Gedimino bokšto grožėjosi Vilniaus panorama. Neišdildomą įspūdį padarė Kryžių kalnas, Anykščiuose paragavo savo iškeptos duonos…   

    o13

    Projekto dalyviai  geriau pažino vieni kitus, susipažino su Lietuva ir jos įžymybėmis, bet svarbiausia surado daug naujų draugų ir bendraminčių, kuriems savanorystė  yra vidinis poreikis, dvasios būsena, stimulas nesenti ir teikti džiaugsmą sau ir kitiems.

     

    Projekto Grundtvig 50+  koordinatorė Almira Molčanova

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia