Pradinis Lietuvos naujienos Aplinkos ministerija ketina skirti 200 tūkst. eurų asbesto atliekų tvarkymui

Aplinkos ministerija ketina skirti 200 tūkst. eurų asbesto atliekų tvarkymui

417
0
vilkmerge.lt archyvo nuotr.

Po praėjusią savaitę Lietuvoje vykusių audrų, Joniškio rajono merui Vitalijui Gailiui pareiškus, kad Aplinkos ministerija galėtų atnaujinti finansines paskatas asbestinius stogus keičiantiems gyventojams, ši tikina savaitės bėgyje priimsianti sprendimą dėl 200 tūkst. eurų asbesto atliekų tvarkymui šiais metais skyrimo.


Aplinkos ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Aistė Gadliauskaitė nurodė, kad dėl papildomų lėšų skyrimo kitiems kalendoriniams metams bus svarstoma vėliau.

„Aplinkos ministerija teikia paramą ne stogų dangos keitimui, o namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Atsižvelgiant į savivaldybių administracijų ir regioninių atliekų tvarkymo centrų teikiamų paraiškų kiekį finansavimui namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti, paramos teikimą ketinama tęsti. Sprendimas dėl maždaug 200 tūkst. eurų lėšų asbesto atliekų tvarkymui šiais metais skyrimo turėtų būti priimtas savaitės bėgyje“, – Eltai teigė A. Gadliauskaitė.

„Po priimto sprendimo, Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbs kvietimą savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams. Projektus įgyvendinti ir lėšas panaudoti bus reikalinga iki 2023 m. pabaigos. Dėl papildomų lėšų skyrimo namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti kitiems kalendoriniams metams bus svarstoma vėliau“, – pažymėjo ji.

Ministerijos atstovė informavo, kad parama asbestinių stogų dengimui kaimo gyventojams iki šiol buvo teikiama iš Lietuvos Kaimo plėtros programos, o ją administruoja Nacionalinė mokėjimų agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Kalbėdama apie audros padarinių kompensavimą, ji akcentavo, kad kai savivaldybėje yra paskelbta ekstremali situacija, pradeda veikti specialus lėšų skyrimo padariniams šalinti mechanizmas.

„Aplinkos ministerijos žiniomis, Joniškio savivaldybėje buvo paskelbta ekstremali situacija, tad padarinius šalinti galima tiek iš savivaldybės, tiek ir valstybės biudžeto rezervų. Dėl valstybės biudžeto rezervų naudojimo reikėtų kreiptis į Nacionalinį krizių valdymo centrą“, – tvirtino A. Gadliauskaitė.

„Atkreipiame dėmesį, kad Aplinkos ministerija jau keletą metų iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšų skiria paramą namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti, tačiau neteikia paramos senos asbestinės stogų dangos keitimui nauja“, – akcentavo ji.

Vyriausybė: atsakingos institucijos vertina informaciją dėl žalos atlyginimo mechanizmo tobulinimo

Tuo tarpu Vyriausybės komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyrius Eltą informavo, kad atsakingos institucijos vertina pateiktą informaciją dėl žalos atlyginimo kompensavimo mechanizmų tobulinimo.

„Rugpjūčio 9 d. Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio krizių valdymo centro inicijuotame pasitarime dėl audros padarinių valdymo savivaldos ir institucijų atstovai aptarė su tuo susijusias problemines sritis. Pasitarimo metu nuspręsta, jog šiuo metu susidariusios situacijos valdymui pakanka savivaldybės lygio ekstremalios situacijos. Tačiau atsakingos institucijos vertina pateiktą informaciją dėl žalos atlyginimo kompensavimo mechanizmu tobulinimo, be to, ieškoma sprendimų dėl meteorologinių stotelių tinklo tobulinimo. Esant poreikiui, tolesnių sprendimų pagrindu bus teikiami siūlymai Vyriausybei“, – informuojama Vyriausybės atsakyme.

„Rugpjūčio 14 d. duomenimis, ekstremali situacija dėl audros padarinių pažeidimų paskelbta dviejose Lietuvos savivaldybėse: Joniškio rajono ir Panevėžio rajono. Dalinė ekstremali situacija (ne visos seniūnijose) – trijose savivaldybėse: Širvintų rajono, Ukmergės rajono ir Pakruojo rajono. Viso sulaukta per 2 tūkst. pranešimų apie patirtą žalą, daugiau kaip pusei jų atliktas pirminis vertinimas“, – atsakė Vyriausybės atstovai.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę daugelyje Lietuvos regionų kilo audra, liūtys. Audringi orai gyventojų ir verslo įmonių turtui sukėlė daug žalos. Labiausiai nukentėjo Vakarų ir Šiaurės Lietuvos rajonai.

Joniškio rajono meras V. Gailius šios savaitės pradžioje kreipėsi į Vyriausybę ir kitas valstybės institucijas, prašydamas apsvarstyti galimybę paremti nuostolius patyrusius gyventojus bei verslus. Meras svarstė, kad Aplinkos ministerija galėtų atnaujinti finansines paskatas asbestinius stogus keičiantiems gyventojams. Taip pat politikas pažymėjo paramos ūkininkams svarbą.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia