Antibiotikus vartokime tik tada, kai reikia

    1021
    0

    1238683 60809452 copy

    Antibiotikai (pvz. penicilinas, ampicilinas ir kt.) yra vieni stipriausių ir svarbiausių vaistų. Jie naikina bakterijas. Jei ligą sukėlė bakterijos, ją galima gydyti antibiotikais.

    Tačiau daug infekcinių  ligų sukelia ir virusai, pvz., paprastą peršalimą, gripą ir pan. Tada antibiotikai nepadės pasveikti. Antibiotikai sunaikina tik bakterijas, bet neveikia viruso. Tačiau jei antibiotikus vartosite be reikalo, jie gali nebeveikti tada, kai jų tikrai reikės. Kai kurios bakterijos gali apsisaugoti nuo antibiotikų – tai antibiotikams atsparios bakterijos. Vartojant antibiotikus tada, kai jų nereikia, pvz., sergant gripu, didėja tikimybė susirgti atsparių bakterijų sukelta infekcija. Infekcijas, kurias sukelia antibiotikams atsparios bakterijos, daug sunkiau gydyti. Be to, jas galima perduoti šeimos nariams ir kitiems žmonėms.

    Bakterijų atsparumas antibiotikams – naujas pavojus jūsų sveikatai. Atsparių  bakterijų daugėja, o vaistų pasirinkimas jų sukeltoms infekcijoms mažėja. Todėl dabar ypač svarbu antibiotikus vartoti tik tada, kai jie reikalingi. Gydytojas, apklausęs, apžiūrėjęs ir atlikęs reikalingus tyrimus, nustatys ligos priežastį ir paskirs reikalingą gydymą, pavyzdžiui, kai sirgsite inkstų infekcija ar plaučių uždegimu. Antibiotikai gali išgelbėti gyvybę sergant meningitu. Tokiu atveju bakterijų buvimas dažniausiai patvirtinamas laboratoriniu (mikrobiologiniu) tyrimu.

    Jei jūs sergate virusine infekcija, vartodami antibiotikus:
    • neišgydysite infekcijos,
    • neapsaugosite aplinkinių nuo užsikrėtimo,
    • greičiau nepasveiksite ir nepasijusite geriau.

    Antibiotikai – labai stiprūs vaistai, bet jie gydo ne visas, o tik bakterijų sukeltas ligas.

    Dainora Širvytė, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

    Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

     

    www.sxc.hu nuotr.

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia