Pradžia Aktualijos Rajone vykdoma 40 projektų

Rajone vykdoma 40 projektų

1269
0

Kasmet Ukmergėje vykdoma daugybė projektų. Vieni pasibaigia, kiti prasideda. Šiuo metu rajone vykdoma 40 projektų. Vykdomus projektus rajono tarybos nariams pristatė savivaldybės Administracijos direktorius Darius Varnas.

Vienas didžiausių objektų šiandien – buvusio karinio miestelio teritorija. Šio projekto vertė apie 5,5 milijono Eur. Inicijuotas prašymas dėl papildomo finansavimo. Pirmas projekto įgyvendinimo etapas turėtų baigtis šių metų pabaigoje.

Eina į pabaigą miesto centro rekonstrukcija. Planuojama, kad jau po kelių dienų bus sutvarkyta Kęstučio aikštė, Draugystės skveras ir Pilies parkas. Rangos darbų sutartis pasirašyta 2019 m. rugpjūčio mėn., o darbai turėjo būti įvykdyti tik baigiantis šiai vasarai. Bet darbus vykdanti UAB „Losrita“ darbus žadėjo atlikti greičiau – kovo 31 d. Tačiau snieguota žiema sutrukdė vykdyti darbus, todėl projektas užsitęsė. Darbai artėja į pabaigą, Draugystės skvere išbandytas fontanas, įrengti netgi šildomi akmeniniai suoliukai.

Centrą rekonstruojanti UAB „Losrita“ tvarko ir Vilkmergėlės upelio pakrantės dalies rekonstrukciją.

Lieka nesutvarkytas skveras kitoje Kęstučio gatvės pusėje. Šiuo metu kol kas renkami ukmergiškių pasiūlymai, kaip tvarkyti skverą, ką jame įrengti. Reikia dar truputį palaukti ir miesto centras vilios ukmergiškius ir miesto svečius naujumu ir modernumu.

Du projektai, kurie niekaip nepabaigiami – Vilniaus gatvės skveras ir ligoninės parkas. Tikimasi, kad šitie projektai bus baigti rugpjūčio mėnesį.

Kovo 29 dieną pasirašyta sutartis su UAB „Daukasta“ dėl Šventosios upės pakrantės sutvarkymo nuo Vilniaus gatvės iki Gėlių gatvės. Jau iškirsti nereikalingi medžiai, tvarkomi takai, aplinka. Darbai pakrantėje turėtų būti pabaigti rugsėjo – spalio mėnesį.

Nors pastatas Linų g. 6, Ukmergėje jau sutvarkytas ir jame įrengta 30 socialinių būstų, bet jų neužtenka. Todėl iki metų pabaigos reikia nupirkti dar 12-a 1-3 kambarių butų. Plečiasi bendruomeninių vaikų globos namų tinklo plėtra. Nupirkti namui Vėjų ir Lazdynų gatvėse.

Planuojama, kad kitų metų vasarą bus įrengta žiedinė sankryža Deltuvos – Žiedo gatvių sankryžoje.

Plečiama atliekų surinkimo sistema. Įrengtos 89 antžeminės konteinerių aikštelės. Norima mieste jau įprastus atliekų konteinerius pakeisti į naujoviškus – didesnius, kur tilps dvigubai-trigubai daugiau atliekų. Tik reikia derinti jų tuštinimą, nes pagal ankstesnę sutartį nurodytas vienas konteinerių tipas, dabar jis kitoks.

Vykdomas miesto gatvių apšvietimo linijų modernizavimo projektas. Tikimasi iki 2023 metų visus miesto šviestuvus pakeisti į naujus, šiuolaikiškus. Jų šviesa turėtų būti reguliuojama pagal paros metą – naktį jie švies silpniau, auštant jo ryškumas didėtų.

Įgyvendinus šiuos projektus Ukmergė pasikeis. Tačiau, įgyvendinus vienus projektus atsiras kiti. Kokie jie – dar tik planuojama, svarstoma. Tai skveras miesto centre, žalioji zona, kur anksčiau stovėjo „velnio ratas“, kitos teritorijos.

 

Ankstesnis straipsnisTrijų fotografų paroda „Vilkamergės“ galerijoje
Kitas straipsnisPaminėta vaikų diena

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia