Piketo dalyviai: Laikas ginti gyventojų interesus – ne monopolijas

    0
    mitingas_vilniuje_013
    Atnaujinta (info): 2010 08 13 13:00
    Kova dėl mažesnių šilumos kainų iš Ukmergės persikėlė į Vilnių. Šiandien 10 val. prie Valstybinės kainų ir energetikos komisijos pastato Vilniaus, Ukmergės, Trakų rajonų gyventojai susibūrė piketui, kuriuo reikalavo komisijos paremti Ukmergės rajono savivaldybę ir leisti jai teikti šilumą gyventojams.

     

     

    „Mes siekiame, kad valstybinės institucijos nestotų skersai kelio savivaldybėms, kurios dėl protu nesuvokiamų kainų nutraukė sutartis su šilumą teikusiomis bendrovėmis. Gerbiame Ukmergės savivaldybės sprendimą ir norime, kad jai būtų kuo greičiau leista pačiai teikti šilumą gyventojams“, – teigia Ukmergės bendruomenės narys Mindaugas Tamošiūnas.

    Piketo dalyvių nuomone, komisija nepadeda susitarti su AB „Lietuvos dujomis“, kad ši galėtų laisvai tiekti dujas Ukmergei ir nesuteikia savivaldybei licencijos teikti šilumą gyventojams. O tai gresia šalčiais žiemą.

    „Susidaro įspūdis, kad centrinės valdžios viršūnėse yra pareigūnų, kuriems labai nepatiko tai, kas įvyko Ukmergėje. Jie nenori, kad Lietuvos miestų ir miestelių valdžia keltų klausimus dėl privačių bendrovių teisės be kontrolės naudotis savivaldybės turtu. Jie nenori, kad gyventojai spręstų nepatogius klausimus dėl viešo turto privatizacijos, dėl „kosminių“ komunalinių paslaugų kainų, viešojo sektoriaus alinimo ir pan. Taigi, kas iš tiesų valdo Lietuvą – visuomenė ar monopolijos?“, – sako Mindaugas Tamošiūnas.

    Piketuotojų nuomone dabar ne laikas žiūrėti, kuri valstybinė institucija yra atsakinga už vieną ar kitą procedūrą, o būtina imtis visų veiksmų, kad gyventojų interesai būtų patenkinti. „Daugelis mūsų atvažiavome čia, nes esame priversti, nežiūrint į savo amžių, papildomai dirbti. Sumokėjus mokesčius iš pensijos ašaros lieka. Karšto vandens kainos tokios didelės, kad stengiamės kuo toliau nuo jo laikytis. Taupom ir todėl iš vis jo nevartojam. Kiek tai gali tęstis?“, – sakė vienas piketo dalyvių.

    Ukmergiškio Stasio Ūsaičio teigimu piketuotojai nori vieno – nebemokėti vienų didžiausių kainų už šildymą šalyje. „Esame ginami mūsų savivaldybės, tačiau kas dar stos į mūsų pusę? Kol kas panašu, kad daugumą arba tyli, arba veikia prieš mus“, – sako S. Ūsaitis.

    Tomo Tomilino informacija
    vilkmerge.lt nuotr.
    Atnaujinta: 2010 08 13 13:00
    Ginče triumfuoja savivaldybė

    Į piketą Vilniuje ukmergiškiai vyko vienu autobusu, apie 50 žmonių. Šią išvyką organizavo Miesto bendruomenė. Tarp dalyvių taip pat buvo Lietuvos pensininkų bei rajone veikiančių profesinių sąjungų nariai. Vilniuje paaiškėjo, kad ukmergiškiai piketuos vieni. Nors prieš mitingą išplatintame organizatorių pranešime buvo teigiama, kad atvyks gyventojai ir iš Prienų bei Trakų savivaldybių.

    Protesto akcija sulaukė didžiulio žiniasklaidos susidomėjimo. Įvykį nušvietė visi šalies nacionaliniai televizijos kanalai, radijo žurnalistai, naujienų agentūros. Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis žurnalistams pranešė, kad atsiradus naujoms aplinkybėms Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos bus prašoma nesvarstyti klausimo dėl šilumos licencijos suteikimo bendrovei „Ukmergės šiluma”.

    Prieš pat posėdį jis sužinojo, kad patenkintas savivaldybės skundas dėl teritorinio registratoriaus atsisakymo išregistruoti nuomos sutartį. Centrinis registratorius priėmė  sprendimą panaikinti šiuos įrašus ir išregistruoti nuomos sutartį centriniame registre. Tad dabar mes sieksime, kad pakartotinai būtu svarstomas UAB „Miesto energijos” licencijos panaikinimo klausimas, žurnalistams sakė vedėjas. Šiandien vilkmerge.lt R. Jurgilaitis informavo, kad jau gautas ir tai patvirtinantis dokumentas. Jo manymu tai yra esminis lūžis ginče dėl  šilumos ūkio nuomos.

    UAB „Miesto energija” generalinis direktorius Artūras Stravinskas žurnalistams tvirtino, kad šiame ginče jis daugiau įžvelgia politikavimą bei pasiruošimą artėjantiems savivaldos rinkimams, o ne rūpinimąsi gyventojų interesais. „Iš vienos pusės savivaldybė deklaruoja, kad nori susigrąžinti šilumos ūkį į savo rankas ir gyventojams taikyti mažesnes šilumos kainas. Tačiau iš kitos pusės matome tokius savivaldybės veiksmus, kai nustatomos savo įmonėms iš esmės tokios pačios šilumos kainos, kokias taiko „Miesto energija” ir tą yra patvirtinusi Valstybinė kainų ir  energetikos kontrolės komisija” – žurnalistams sakė A. Stravinskas.

    Bendrovės direktorius yra įsitikinęs, kad kaltinimai dėl per didelių šilumos kainų pirmiausia pasigirdo iš savivaldybės, o ne iš gyventojų. Gyventojai yra tik įrankis šioje savivaldybės suorganizuotoje kovoje, teigė A. Stravinskas.

    Po posėdžio su mitingo dalyviais trumpai pabendravo ir Valstybinės kainų  ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė bei jos pavaduotojas Danas Janulionis. D. Korsakaitė žurnalistams komentuodama  įvykius Ukmergėje sakė, kad kai tik bus gautas dokumentas, kad nuomos sutartis išregistruota, mes pradėsime procedūrą ryšium su „Miesto energija” ir lygiagrečiai išsispręs ir UAB „Ukmergės šiluma” klausimas.

    „Teisiškai žiūrint jau UAB „Miesto energija” nebeturi techninio pajėgumo, kaip jis yra įvardijamas, tiekti šilumos paslaugas” – kalbėjo D.  Korsakaitė.

    vilkmerge.lt
    {dybanners}33{/dybanners}
    {youtube}fk0yGavQ63M{/youtube}
    Jei nematote video, spauskite ČIA.
    mitingas_vilniuje_001
    mitingas_vilniuje_002
    mitingas_vilniuje_006
    mitingas_vilniuje_008
    mitingas_vilniuje_012
    mitingas_vilniuje_015
    mitingas_vilniuje_016
    mitingas_vilniuje_017
    mitingas_vilniuje_018

     

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia