Savivalda ir bendruomenės Ukmergėje

    1065
    0

    Rajone veikia daugiau kaip 100 bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų,  susibūrusių rūpintis savivaldos, socialiniais, profesiniais ar kitokio pobūdžio  reikalais.

    Savivaldybė ir bendruomenės bendradarbiauja, svarsto ateities projektus, ieško visiems priimtinų sprendimų variantų. Bendradarbiavimas, iniciatyvumas, supratingumas, paraiškos ir projektai finansinei paramai gauti ir bendruomenių veiklai įprasminti keičia ir gražina mūsų aplinką, gerina žmonių gyvenimo kokybę.
    Savivaldybė natūraliu reiškiniu laiko ir tai, kad atsiranda aktyvesnių, dėl tam tikrų dalykų protestuojančių bendruomenių. Gyvename demokratiškame pasaulyje ir kiekvienas turime teisę garsiai pasakyti tai, kas kelia nerimą, išreikšti savo nepasitenkinimą skundo forma, pilietine akcija, kreiptis į atsakingas institucijas.
    Tik kartais kyla abejonių, ar visada pagrįstai ir atsakingai ta pozicija reiškiama, ar žmonės, reiškiantys tą poziciją bendruomenės vardu, iš tikrųjų turi bendruomenės pasitikėjimą ir įgaliojimus. Susidaro įspūdis, kad visa deklaruojama bendruomenė yra viso labo vienas asmuo, kuris, jo paties įsitikinimu, turi ypatingų nuopelnų, teisių, pats nėra padaręs ir nedaro jokių klaidų, visada ir visur yra teisus ir teisingas, todėl turi teisę drąsiai visus kritikuoti. Nors biografijos faktai, įvairių institucijų atsakymai, kad skundai dėl savivaldybės veiksmų nepagrįsti,  liudija visai ką kita.
    Pastaruoju metu vėl aktyviai  diskutuojama šilumos ūkio klausimais.  Prisimenama netolima šilumos ūkio praeitis, užmirštant tikrąsias aplinkybes, tikruosius šio proceso dalyvius – Ukmergės bendruomenę, atlaikiusią ūkio perėmimo šturmą, UAB „Ukmergės šiluma“ vadovus ir specialistus, sugebėjusius sudėtingomis sąlygomis užtikrinti patikimą šilumos tiekimą, tuometinius rajono vadovus, išlaikiusius aiškią ir nesvyruojančią poziciją, teisininkus, ekspertus, ypač profesionaliai atstovavusius bendruomenės interesams.  Viešai  „medaliai“ „kabinami“ vienam dviems asmenims ar atskirai bendruomenei, nors, mano nuomone, visų proceso dalyvių nuopelnai yra vienodai svarbūs.  
    Taip pat norisi klausti, kur būta 2000 metais, kai buvo lipama į  šilumos ūkio nuomos balą, kuo prastesni tie, kurie tuo metu prieštaravo šilumos ūkio nuomai ir sulaukė tam tikrų pasekmių; kur būta 10 metų, kai šilumos ūkis buvo išnuomotas. Kodėl bendruomenės pirmininko kantrybė baigėsi tuomet,  kai  savivaldybė paprašė atlaisvinti avarines ir privatizuojamas patalpas, kai reikia mokėti priteistą skolą už patalpų nuomą, kai sprendžiamos aplinkos tvarkymo peripetijos. O gal tai yra prasidedančios rinkimų akcijos ženklai, atnešantys savas elgesio taisykles…

    Labai norėtųsi, kad ambicijos, rinkimų aistros ir atskiri interesai neužgožtų noro ir pasiryžimo dirbti kartu, dirbti bendruomenės labui.

    Savivaldybės meras Vydas Paknys

    vilkmerge.lt archyvo nuotr.

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia