Rajono valdžios žingsniai – atpigusi šiluma ir skatinamas atliekų rūšiavimas

    0

    Savivaldos dieną rajono vadovai į susitikimą pakvietė rajono žiniasklaidos atstovus.  Su savivaldos diena pasveikinę ne tik savivaldybės darbuotojus, bet ir  visus rajono gyventojus, meras Vydas Paknys, vicemeras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir jo pavaduotojas Giedrius Pocius kalbėjo apie aktualias rajono problemas, atsakė į žurnalistų klausimus.

    Pokalbis prasidėjo nuo šilumos ūkio. Akcentuota, kad nuo spalio 1 dienos rajone atšaukta ekstremali padėtis ir patvirtinta šilumos kaina. Ukmergės mieste ji 27,03 ct/kWh, Šventupės gyvenvietėje – 23,30 ct/kWh be PVM. Palyginus su buvusia šilumos kaina ekstremalios padėties metu, mieste kaina sumažėjo 1,47 cento, Šventupės gyventojams – 3,83 cento padidėjo. Nors Šventupės gyvenvietei šilumos kaina ir padidėjo, bet ji liko mažesnė negu Ukmergės.

    Pertvarkant šilumos ūkį, pasirašyta sutartis su Lietuvos aplinkos investicijų fondu dėl Deltuvos ir Taujėnų mokyklų katilinių pertvarkos. Planuojama, kad jau kitais mokslo metais šios mokyklos bus šildomos biokuru. Gauta parama investiciniam projektui naujo biokuro katilo įrengimo katilinėje Šviesos gatvėje. Taip pat išspręstas ligoninės ir Veterinarijos gatvės 8 namo šildymas.

    Katilinė Deltuvos gatvėje nestatoma, nes nėra lėšų šio projekto vystymui. Todėl projektas laikinai sustabdytas. Kol kas ieškoma šios katilinės statybos finansavimo šaltinių. Tačiau, rajono vadovų nuomone, jos nebuvimas problemų kol kas nesudaro, nes miesto centre esančioje katilinėje modernizuotas katilas.

    Kalbant apie Vilniaus gatvėje statomą privačią katilinę paminėta, kad ji viso Užupio rajono šildyti negalėtų, nes šio rajono šilumos poreikis yra 11 megavatų, o būsimo katilo galia – 4 MW. Meras V. Paknys pabrėžė, kad rajono vadovai neprieštarauja privačiam verslui, papildysiančiam  esamą šilumos ūkį. Nes pagrindinis tikslas yra, kad vartotojas gautų pigesnę šilumos energiją.

    Kol kas labiau piginti šilumos kainą riboja finansinės galimybės. Nes rajonas šilumos ūkio pertvarkoje „startuoja žymiai vėliau, negu kiti rajonai“. Bet „jeigu nepadarysim klaidų ir įgyvendinsim perspektyvą, galim po metų susilyginti su kitais rajonais“ – optimistiškai pabrėžė rajono meras.

    Kita problema – atliekos ir jų šalinimas. Vicemeras R. Janickas pažymėjo, kad pastebima pažanga atliekų rūšiavime. Šiais metais labai padidėjo žaliųjų atliekų kiekiai, ypač iš sodų  bendrijų. Norint sumažinti žaliųjų atliekų, tokių kaip, pavyzdžiui, obuoliai, tikimasi kitais metais gauti kompostavimo dėžes ir išdalinti jas gyventojams. Taip bus mažinamas atliekų kiekis ir nedidinama rinkliava.

    Rudens viduryje mieste pradės veikti stambiagabaritinių atliekų aikštelė. Į ją gyventojai nemokamai galės vežti išmetamus baldus, padangas, statybines atliekas – visą tai, ko negalima mesti  į šiukšlių konteinerius. Mieste palaipsniui atsiranda konteinerinės aikštelės. Iki lapkričio bus įrengtos šešios tokios aikštelės. Gerinant atliekų rūšiavimą ir toliau gyventojai bus skatinami atliekas rūšiuoti, jiems bus dalinami maišai ar konteineriai atliekoms.

    DSCF9748

    R. Janickas tikisi gyventojų sąmoningumo ir supratimo rūšiuojant atliekas. Ir pabrėžė, kad jeigu sodininkai nenorės atliekų rūšiuoti, juos teks apmokestinti. Nes kodėl „už juos turi mokėti visi kiti?“ – klausė vicemeras.

    Arvydas Pėšina

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia