Veprių stovykloje bandėme žengti „Gyvenimo tiltais“

    0

    IMG 5648

    Veprių vaikų vasaros poilsio stovykloje liepos 15-21 dienomis įgyvendinta turininga sveikatinimo ir fizinio aktyvinimo programos „Šventosios vingiai“ antroji pamaina „Gyvenimo tiltai“.

    Ši stovykla vyko apjungus kelis pasirinkta tema finansuotus projektus. Ukmergės švietimo centro teikta programa gavo 30 proc. Europos socialinio fondo remiamo projekto TAPK finansavimą, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Svaria dalimi prisidėjo Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro teiktas Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšoms gauti vaikų vasaros poilsio stovyklos projektas „Gyvenimo tiltai“. Stovykloje dalyvavę kelmiškiai buvo paremti Kelmės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Taip pat dalis vaikų atvyko stovyklauti tėvų lėšomis ir vieną stovyklautoją parėmė Visuomeninė organizacija „Sos Vepriuose“.

    IMG 5681

    Stovykloje iš viso dalyvavo 60 vaikų nuo 14 iki 18 metų iš Kelmės, Vilniaus, Kauno, Kretingos, Jonavos bei Ukmergės rajono ugdymo įstaigų. Pastebimai stovykla vis labiau populiarėja, o turininga programa sukviečia dalyvius iš skirtingų Lietuvos regionų.

    Pamainos „Gyvenimo tiltai“ veiklos buvo skirtos įvairių gyvenimo situacijų bei galimybių nagrinėjimui, psichologiniam atsparumui stiprinti. Stovyklautojai mokėsi konfliktų sprendimo būdų, savęs pažinimo, streso valdymo. Molio terapija, vaidinimai, pasakų improvizacija – visa tai davė galimybę vaikams pasireikšti įvairiose srityse. Taip pat vaikams buvo parengta fizinio aktyvumo programa, kurios metu jie kiekvieną rytą darė mankštą, dalyvavo estafetėse, žaidė įvairius judrius žaidimus. Stovykla turtinga įvairiu inventoriumi, tad vaikai turėjo galimybę žaisti stalo tenisą, biliardą, lauko šachmatus, stalo futbolą, krepšinį, tinklinį, badmintoną. Kiekvienas susirado sau patinkantį fizinio aktyvumo ir laisvalaikio praleidimo būdą.

    Antrus metus iš eilės stovykloje lankėsi Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška, kuris šiemet vaikus supažindino su šikšnosparnių gyvenimu. Sužinojome, kad šie gyvūnai yra labai svarbi faunos dalis.

    Daugelį stovyklautojų nustebimo molio terapijos užsiėmimas. Iš pradžių labai skeptiškai nusiteikę, jie vis labiau įsitraukė į šią veiklą ir užsiėmimo pabaigoje turėjo prigaminę daug įvairių dirbinių. Pasirodo, kad lipdymas yra tikrai raminanti terapinė priemonė, padedanti įsigilinti į save bei valdyti emocijas. Šaunią lipdymo pamoką pravedė mokytoja Deimantė Masevičienė.

     IMG 6110

    Daug teigiamų emocijų sukėlė ir flashmob‘as, kurį pravedė šio šokio propaguotojai savanoriai Vaiva ir Deividas. Jiems tai mėgiamas užsiėmimas, o stovyklautojams labai smagi pramoga, kuri davė minčių sukurti stovyklos šokį bei labai smagiai jį sušokti per stovyklos uždarymą.

    Veiklūs, gabūs ir išmoningi vadovai su vaikais dalyvavo visose veiklose, vaidino, šoko, įkūnijo įvairius personažus. Vaikams buvo surengtas netradicinis žygis, kurio metu jie turėjo pasikliauti įvairiais pojūčiais, išskyrus regėjimą, ir nuolat jausti šalia esančių draugų ranką bei paramą. Neliko be vaikų dėmesio ir tradiciniai pasisėdėjimai prie laužo.

    Paskutiniąją dieną jaunuoliai susitelkė prie norų ir svajonių, savo gyvenimo tikslų ir žingsnių jiems pasiekti. Stovyklos uždarymo metu įteikti apdovanojimai šauniausiems dalyviams, nuleista stovyklos vėliava, o programos vadovė Aldona Rudokienė visiems stovyklautojams, savanoriams ir vadovams įteikė TAPK projekto dalyvio pažymėjimus ir ženkliukus.

    IMG 6130

    Kiekvienais metais stovykloje praleistas laikas visiems suteikia nepamirštamų įspūdžių, naujų žinių, pateikia naujų iššūkių, kuriuos tenka priimti ne tik vaikams bet ir vadovams. Stovyklos pamainos veiklas koordinavo Svetlana Markevičienė Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė. Stovykloje dirbo 4 vadovai: Eugenijus Jafimovas – Kelmės J. Graičiūno gimnazijos geografijos mokytojas, Ramūnas Knezys – Molėtų gimnazijos kūno kultūros mokytojas,  Dalia Burneikienė – Molėtų gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė, Vida Markevičienė – Molėtų gimnazijos psichologė. Taip pat stovykloje dirbo ir padėjo vadovams dvi savanorės Kauno kolegijos studentės Aistė Vereniūtė ir Radvilė Pociūtė.

    Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuro ir  Veprių vaikų vasaros poilsio stovyklos  informacija

    Atsakyti:

    Prašome įrašyti komentarą
    Prašome įvesti vardą čia