Pradžia Uncategorized Vilniaus Universiteto paskaitos Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

Vilniaus Universiteto paskaitos Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje

1474
0
IMG 0351

IMG 0351

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos abiturientai kiekvienais metais gausiai papildo Vilniaus Universiteto studentų gretas ir šiuo metu I pakopos vientisosiose studijose studijuoja net 90 buvusių mūsų gimnazistų. Vilniaus Universiteto delegacija, vykdydama su gimnazija sudarytą  bendradarbiavimo sutartį, balandžio 14 dieną aplankė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazistus.

Į svečius atvyko net 12 VU fizikos, gamtos mokslų, ekonomikos, filosofijos, filologijos, teisės, istorijos, orientalistikos fakultetų atstovų.  Fizikos fakulteto dekanas V. Balevičius  mokiniams skaitė paskaitą „Moksliniai tyrimai: nano- ir mezo-pasaulis“.  Filologijos fakulteto dėstytoja dr. Anna Ruskan pristatė tyrimą „Autoriaus pozicijos raiška mokslo ir žiniasklaidos kalboje“. Mokinius sudomino istorijos fakulteto doktoranto Gedimino Petrausko paskaita „Archeologija: mitai ir tikrovė“.   Visus klausiusius sužavėjo orientalistikos centro dr. Vyčio Siliaus paskaita „Kodėl nesunku mokytis kinų kalbos“. Apie teisės studijas užkrečiančiai kalbėjo Teisės fakulteto dr. Donatas Murauskas. Didžiausio susidomėjimo sulaukusią paskaitą „Genetikos studijos – per paskaitas ir po jų“ pristatė būsimos genetikės Gitana Timofejevaitė ir Evelina Matiukaitė.  Ekonomikos fakulteto studentė Juta Rakauskaitė aiškino, kas yra ekonomika, pasidžiaugė, kad fakultete mokosi ne vienas „basanavičiukas“. Filosofijos fakulteto studentų Pauliaus Drobužo ir Karolinos Ustilo pamoka pradžiugino daugelį, jie  trumpai pristatė fakulteto veiklas, studijų programas.

IMG 0333

Po paskaitų skaitykloje VU studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriaus  vadovė Jurgita Norvaišienė pristatė universitetą, priminė stojimo tvarką, supažindino su studentų gyvenimo bendrabučiuose sąlygomis, kalbėjo apie gretutinių studijų programas ir galimybę gauti dvigubą kvalifikacinį laipsnį, nurodė internetinius universiteto puslapius, kur galima rasti naudingos informacijos. Viešnia pasakojo apie studentų mainų programas – galimybę mokytis ne tik Europos aukštosiose mokyklose, bet ir Japonijoje ar kitoje egzotiškoje šalyje.
Susitikimo pabaigoje svečiai bendravo su mokiniais, konsultavo individualiais klausimais. Džiugu, jog VU svečiai – Juta Rakauskaitė, Gitana Timofejevaitė, Gediminas Petrauskas  – yra buvę mūsų gimnazijos mokiniai.

IMG 0342

Visi paskaitose dalyvavę mokiniai  džiaugėsi galėdami pabendrauti su Universiteto dėstytojais ir studentais bei sužinoti, kokios galimybės ir iššūkiai jų laukia studijų metu Vilniaus universitete. Tikime, kad tokie Vilniaus Universiteto ir Jono Basanavičiaus  gimnazijos bendruomenių susitikimai padės moksleiviams nepasiklysti „karjeros labirintuose“ bei pastūmės juos tęsti studijas Vilniaus Universitete!

Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos informacija

IMG 0343

IMG 0327

Ankstesnis straipsnisArūnas Dudėnas: „Lietuviška mediena turi būti perdirbama Lietuvoje“
Kitas straipsnisVyko LKSKA „Nemunas“ dziudo U-18 pirmenybės

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia