„Nostradamo verdiktas – pasaulis perlips krizę“

  1536
  0

  nostradamus2 Donata Tutkuvienė

   

  Šiuo metu populiariausio lietuviško romano „Nostradamo kapas“, kuriame paslėpta pasaulio pabaigos data, autoriai Vilis Normanas ir Raimondas J. Nabus sako, kad krizė jau seniai buvo išpranašauta Nostradamo. Šis prancūzų magas taip pat išpranašavo ir krizės pabaigą.

   

  Krizė – ne naujiena

  „Pasaulio istorija yra dėsninga“, – neslėpė vienas iš romano autorių, teisininkas Raimondas J. Nabus. Jo manymu, Mišelis Nostradamas puikiai numatė ateitį ne todėl, kad buvo mistikas, o dėl to, kad labai gerai suderino pasaulio pažinimą ir jo dėsnius.

  Jam antrino ir filosofas Vilis Normanas. „Krizė, ištikusi pasaulį, mums nėra staigmena. Mes dar rašydami romaną žinojome, kad greitai pasaulį ištiks rimtos problemos. Nors dažniausiai akcentuojama ekonominė šio reiškinio pusė, nereikėtų pamiršti, kad labiausiai tokių krizių metu nukenčia žmogaus mąstymas, pasaulėvaizdis ir savo gyvenimo vertinimas.“

  Abiem rašytojams nuostabos nekelia ir per Europą nuvilnijusios riaušės. Jie sako, kad žmonės imasi smurto, nes paprasčiausiai nežino, ką daryti.

  „Mes ieškome kaltų, todėl puolam visus ir rėkiam „vagys“, nors iš tiesų niekas mūsų neapvogė“, – įsitikinęs R. J. Nabus.

  Didžiausios nelaimės ateityje


  Analizuodami šiuolaikinę situaciją, abu rašytojai vienbalsiai teigia, jog didžiausios nelaimės dar laukia pasaulio. „Nostradamo pranašystėse aiškiai pasakyta, kad pasaulio gerovė pradės kilti tik tada, kai žmonės suvoks, kad niekas nėra kaltas dėl jų nelaimių ir ims ieškoti krizės sprendimo būdų, o ne dairytis kaltų“, – kategoriškas V. Normanas.

  Dažnai kaltintas dėl šarlatanizmo, ištikus nelaimei, M. Nostradamas vėl prisimenamas. „Mes nesakome, kad žinome, kaip bus. Mes tiesiog pateikiame Mišelio spėjimą.“

  R. J. Nabus gali ilgai vardinti Nostradamo atspėtus dalykus, o paklaustas, ar galima šventai tikėti pranašystėmis, diplomatiškai išsisuka. „Ateitis negali būti visiškai tiksliai nuspėta, bet iš kiekvienos pranašystės galima pasisemti daug išminties“.

  Puikiai išstudijavę prancūzų mago pranašystes, abu rašytojai ėmė labiau tikėti nematomais ir paslaptingais ženklais, kurie veikia mūsų gyvenimą. Jie tikina, kad racionaliai neįmanoma paaiškinti visko, kas yra šiame pasaulyje.

  „Anksčiau ar vėliau, kai suauga, žmogus supranta, kad didžioji dalis įvykių, kurie kartais lemią visą gyvenimą, yra nuo mūsų nepriklausomi. Būtent tai priverčia susimąstyti“, – filosofiškai dėsto V. Normanas. Rašytojas įsitikinęs, kad iš visų šiame pasaulyje gyvenusių pranašų, M. Nostradamas buvo tiksliausias. R. J. Nabus teigia, kad ne veltui jo pranašystes dėl pasaulio pabaigos, visai neseniai patvirtino ir mokslininkai.

  Krizė – ne pasaulio pabaiga


  Abu vaikinai, kalbėdami apie M. Nostradamo pranašystes, primena, kad krizė niekaip nesusijusi su pasaulio pabaiga, nes pastaroji yra išpranašauta remiantis ne spėliojimais, o labai kruopščiu žvaigždžių stebėjimu ir senųjų kultūrų tyrinėjimu.

  „Krizė, remiantis Nostradamu, tęsis trejus metus“, – mano V. Normanas. Po jos ateis daug geresni ir šviesesni laikai.

  „Gaila, kad jais neilgai galėsime džiaugtis“, – kiek paslaptingai primena R. J. Nabus.

  Pasaulio pabaiga, anot rašytojo, ne už kalnų. Ar tikrai?

  „Taip, – nukerta V. Normanas.- Visko gali būti“, – ironiškai baigia pokalbį.

  R. J. Nabus kiek optimistiškesnis. „Pasaulio pabaiga yra mirtis, todėl visi ją išgyvensime. Dabar svarbiau įveikti krizę ir gyventi taip, kad niekada nesigailėtume dėl praėjusios dienos. Krizė – ne pasaulio pabaiga.“

  Ankstesnis straipsnisPats greičiausias pasaulyje elektrinis automobilis
  Kitas straipsnisGrasino nušokti nuo pėsčiųjų tilto

  Rašyk atsakymą

  įveskite savo komentarą!
  įveskite savo vardą čia