Pradinis Uncategorized Lietuvos paštas ragina gyventojus įsirengti pašto dėžutes

Lietuvos paštas ragina gyventojus įsirengti pašto dėžutes

949
1
Pašto dėžutės

Lietuvos paštas, siekdamas gerinti siuntų, prenumeruojamų leidinių ir kitos rašytinės informacijos pristatymo kokybę, ragina gyventojus įsirengti tvarkingas pašto dėžutes. Saugios gali būti tik į tvarkingas pašto dėžutes laiškininkų pristatytos siuntos. „Tiek gyventojus, tiek įmones norime darsyk primygtinai paraginti įsirengti tvarkingas pašto dėžutes.

 

Sulūžusi, kiaura, nesandariai užsidaranti ar nerakinama pašto dėžutė – viena iš pagrindinių laiškų, prenumeruotos spaudos ar kitos spausdintinės informacijos (pvz., paštu siunčiamų sąskaitų) dingimo priežasčių. Dėl netvarkingos pašto dėžutės ar jos nebuvimo daugiausia nepatogumų ir sunkumų patiria patys gyventojai ir įmonės.

Raginame nedelsti ir dar iki žiemos pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis, kad šventiniai sveikinimai ir laiškai kiaurose pašto dėžutėse nepermirktų nuo lietaus ir sniego, o kalėdinių dovanų siuntos saugiai ir greitai pasiektų adresatus“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvos paštas primena, kad Lietuvos Respublikos pašto įstatyme numatyta, jog už pašto dėžučių įsirengimą atsakingi pašto siuntos gavėjai – gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos. Pašto dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:
•    daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;
•    individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;
•    sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;
•    įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Laiškininkams nėra neprivaloma pristatyti siuntą, jeigu pašto dėžutė įrengta jam neprieinamoje vietoje arba jos iš viso nėra. Tokiu atveju gavėjas turi pats atvykti į savo teritorijos paštą ir atsiimti jam adresuotą siuntą.

Pasak I. Dundulienės, ypatingų reikalavimų pašto dėžutėms nėra taikoma. „Svarbiausia, kad pašto dėžutė būtų tvarkinga, sandari, rakinama, į ją tilptų gaunama korespondencija, prenumeruoti leidiniai. Be to, pašto dėžutės turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos, įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas“, – pažymėjo ji.

Šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau nei 1,9 mln. adresų, tačiau, Lietuvos pašto skaičiavimu, kas penktas adresatas turi netvarkingą pašto dėžutę arba išvis jos neturi.

Įsigyti gaunamųjų laiškų dėžutę galima paštuose ir didesnėse parduotuvėse.

Lietuvos paštas šį mėnesį suteikia progą naują ir tvarkingą pašto dėžutę paštuose įsigyti penktadaliu pigiau. Visą spalį visuose paštuose pašto dėžutėms bus taikoma 20 proc. nuolaida!

Daugiau informacijos apie pašto dėžučių įsirengimą – tel. 8 700 55 400.

post.lt

Ankst straipsnisLankėmės pas Vilniaus „Bočius“
Sekantis straipsnisTradicinės daugiakovės varžybos – sportiškumo egzaminas

1 komentaras

  1. Paštuose eilės labai ilgos, kadangi tai pakankamai atsakingas darbas, nes ne retai siunčiami brangūs daiktai, siuntų registravimas paštininkėms užtrunka nemažą laiką. Iš tikro siūlyčiau net ne pašto paslaugomis naudotis, o siuntų tarnybų, nes viskas vyksta greičiau. Jei nesigauna ir patogiau paštas, tai pasidomėkit ne tik apie siuntų deklaracijas, bet ir apie muitus.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą