Pradinis Uncategorized Ką veikti po pamokų?

Ką veikti po pamokų?

1973
0

Įpusėjus mokslo metams jau galima aptarti, kas aktualaus antrame pusmetyje laukia pedagogų, mokinių ir jų tėvų. Juk be pamokų, mokymosi ir pažymių, dar yra daugybė kitokios veiklos.

Mažų vaikučių tėveliams viena didžiausių problemų – vaikų užimtumas, kai tėveliai dirba. Šiuo atveju svarbūs yra terminai. Tėveliai, kurie planuoja savo atžalas ugdyti ikimokyklinėse įstaigose 2019-2020 mokslo metais, prašymus priimti vaikus į įstaigas turi pateikti iki vasario 15 dienos. Elektroninis prašymas pildomas Ukmergės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje (www.ukmerge.lt) prisijungus prie Priėmimo į darželius informacinės sistemos. Minėtame puslapyje pateikta visa registracijos tvarka. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės komplektuojamos iki kovo 1 dienos.

Jeigu vaikams jau reikia eiti į mokyklą, tėvai prašymus pagal mokyklos aptarnaujamą teritoriją turi pateikti iki kovo 1 dienos. Mokinių priėmimo į bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas yra skelbiamas Ukmergės rajono savivaldybės interneto svetainėje (Veiklos sritys – Švietimas ir sportas – Tvarkos).

Mokiniai mokykloje gali ne tik mokytis, bet ir užsiimti įvairiomis veiklomis. Šių mokslo metų pirmą pusmetį Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) užsiėmimuose dalyvavo 700 rajono mokinių. Planuojama, kad 2019 metų pirmą pusmetį programas įgyvendins 22 NVŠ teikėjai, programose bus užimta virš 750 mokinių. Šiose programose, įgyvendinamose mieste, 2018 metais buvo užimta 15,52 procentai mokinių nuo bendro miesto mokyklose besimokančiųjų skaičiaus, kaime – 24,78 procentai.

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius skatina naujas iniciatyvas, naujas veiklas, veiklą atnaujins robotikos būreliai. Pirmas jų įsikurs Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Didelis dėmesys skiriamas mokinių užimtumui kaimo vietovėse – šiems būreliams skiriamas didesnis finansavimas. Į kaimo vietoves atvyksta NVŠ teikėjai iš kitų miestų, siūlo mokiniams patrauklias veiklas: sportinius šokius, karatė, dainavimą. Siekiant sėkmingesnės būrelių veiklos, atsiranda ir kliūčių – nesavalaikis finansavimo skyrimas, itin sudėtingas dokumentavimo mechanizmas.

Viena mokinių užimtumo formų yra jų dalyvavimas Mokomosiose mokinių bendrovėse (MMB). Jose dalyvauja nedaug vaikų, jos kuriasi savanoriškumo principu, bet jos labai gerai vaikus moko verslumo, ekonomikos. MMB veikia kaip tikros bendrovės – patiems mokiniams reikia rūpintis kapitalu, žaliavomis, produkcijos realizavimu. Čia gali būti įmonės prezidentas, direktorius, išleidžiamos įmonės akcijos, ji registruojama. Rajone jau veikia keletas Mokomųjų mokinių bendrovių – Jono Basanavičiaus ir Antano Smetonos gimnazijose, „Šilo“ progimnazijoje, Senamiesčio ir Užupio pagrindinėse mokyklose, Technologijų ir verslo mokykloje. Su jomis dirba mokytojai: Milda Pakėnienė, Vilma Grigienė, Valentinas Gendvilis, Monika Gitaitienė, Edita Pečiulienė, Gražina Medišauskienė, Vidas Krištaponis, Genė Chmeliauskienė, Alma Kubrakovienė. MMB turi konsultantus – globėjus: UAB „Paina“, VšĮ „Lyderių karta“, UAB „Apvalūs medienos gaminiai“, UAB „Antara“, UAB „Optima 13 Pica“, verslininkas Mindaugas Kasmauskis.

Antano Smetonos gimnazijoje veikianti MMB „Jaukinukai“, kurioje penki trečios gimnazinės klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Editos Pečiulienės gamina megztus gaminius (pirštines, kojines ir kt.). Jų rėmėjai – UAB „Antara“. Bendrovės mokiniai bendradarbiauja su Jasiuliškių socialinės globos namais – veža dalį siūlų globos namų gyventojams, jie numezga įvairių mezginių, o gimnazistai juos pardavinėja.

Penki mokiniai iš antros gimnazinės klasės su mokytoja Monika Gitaitiene Antano Smetonos gimnazijoje įkūrė MMB „Šėrink“. Bendrovė gamina ir parduoda šventinius saldainius su linksmais užrašais. Įmonė gruodžio 14 dieną sudalyvavo LJA startuolių Kalėdinėje mugėje, kuri vyko Lietuvos Respublikos Vyriausybėje. Įmonės rėmėjas – UAB „Apvalūs medžio gaminiai“.
„Šilo“ progimnazijoje veikia dvi MMB. Viena jų „Pakabink“ (4 septintos klasės mokiniai) gamina raktų pakabukus su linksmais piešinėliais. Kita jų „ANP“ (Atsipalaiduok, Nusiramink, Pajausk!) gamina muiliukus su eteriniais aliejais. Joje septyni aštuntos klasės mokiniai. Abiejų grupių konsultantas Mindaugas Kasmauskis, joms vadovauja mokytoja Alma Kubrakovienė.

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos MMB ,,Siurprizas – 2“ parduoda mokinių praktikų metu pagamintus įvairius gaminius iš metalo, medžio, floristikos kūrinius, įvairius kepinukus ir pan. Bendrovės nariai ieško gaminių, pateikia užsakymus, nuperka iš gamintojų ir parduoda mokykloje organizuotose mugėse prieš šventes, miesto renginiuose ir t.t. Bendrovėje 5 I-II kurso mokiniai, jai vadovauja mokytojos Genė Chmeliauskienė ir Monika Gitaitienė.

Jono Basanavičiaus gimnazijos MMB „M-BERS“, kurioje 5 mokinės su mokytojomis Milda Pakėniene ir Vilma Grigiene, pirmą kartą su savo produkcija pasirodė Kultūros centre vykusios Kalėdinės mugės metu. Mergaitės mugėje prekiavo savo pačių pagamintais magnetukais. Produkcijos paklausa buvo didelė.

Mokomosios mokinių bendrovės šalyje veikia jau senokai. Tačiau Ukmergės rajone – tai pirmi metai kai jos pradėjo veiklą. Bendrovių sėkmės istorijos turėtų paskatinti jas veikti ir ateityje, bei skatinti naujų kūrimąsi.

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įvesti vardą čia